Skip to content
Máte občas zo seba dojem že ste nevýrazná, že vášmu oblečeniu niečo chýba, že pôsobíte príliš obyčajne, nudne, usadlo? V dnešnom príspevku sa zamyslíme nad tým, čo môže byť príčinou.

Na každého z nás môže usadlo a nudne pôsobiť niečo iné, záleží to od nášho štylistického typu. Pre niekoho môže byť usadlé to, čo iný považuje za odvážne oblečenie. Ak však zoberieme do úvahy náš štylistický typ, mieru výraznosti osobnosti, farebnosť i tvar postavy, na iných môžeme pôsobiť usadlo z nasledovných príčin:

1. Príliš klasické oblečenie bez iskry

Usadlosť môže vyvolávať oblečenie, ktoré má príliš klasický, alebo nadčasový strih. Ženy klasického štýlu sa obliekajú síce elegantne, ale ak neurobia celok zaujímavým nejakou drobnosťou alebo zaujímavým doplnkom, môžu pôsobiť na svoje okolie trochu nudne. Často stačí rúž, zaujímavá šatka, netradičná asymentria strihu, alebo farebná kabelka, aby sa klasický kostým s blúzkou stali zaujímavejšou kombináciou.

2. Džínsy a tričko

Klasická uniforma dnešnej doby – džínsy a tričko, môže a nemusí pôsobiť usadlo. Záleží na tom, či dokáže nositeľka túto kombináciu povýšiť na zaujímavý outfit. Alebo naopak bude pôsobiť príliš obyčajným dojmom, zapadne do davu, alebo dokonca vyvolá v okolí dojem že jej nezáleží na tom, čo má na sebe. Ak túto kombináciu doplníte zaujímavými topánkami, osviežite vrstvením, či šperkami, ťažko budete vyzerať nudne a nevýrazne.

3. Neutrálne farby

Neutrálne farby nosené celoplošne a málo farebné oblečenie môže vyzerať zaujímavo a elegantne, ale len ak sú doplnené doplnkami. Ak nie, tieto farby môžu vyvolávať dojem fádnosti, nudy a obyčajnosti.

4. Veci po mame

Ak máte v šatníku nejaký retro model po mame, alebo babičke, je dôležité citlivo ho zapracovať do outfitu tak, aby nevyznel usadlo. Vhodná je štylizácia do módy daného obdobia, alebo naopak kontrast so súčasnými prvkami. Môžete ho prešiť, alebo upraviť. Ak celok nemá myšlienku, môže to dopadnúť tak, že retro model na nás bude vyzerať staro a bude na ňom vidieť že celé roky visel v skrini na povale.

5. Nevhodný strih

Usadlo môže vyzerať i moderný odev, ktorý nie je vhodný pre našu postavu a nesedí nám. Môže vyvolávať „tetkovitý“ dojem, alebo dojem že nemáme vkus.

6. Nevhodné farby, vzory a materiál

I nevhodné farby a vzory dokážu vyvolať silný usadlý dojem. Mnoho mojich klientiek videlo v zrkadle pri šatkovej metóde, ako usadlo môže ich tvár vyzerať v nevhodnej farbe, alebo vzore oblečenia. I dobre strihnutý kostým z kvalitnej látky, môže v nevhodnom farebnom prevedení vyzerať veľmi nudne, nevýrazne, fádne a obyčajne. Tento efekt môže vyvolať i príliš drobný alebo príliš veľký vzor, alebo štýl, či strihové riešenie.
Materiál tiež môže prispieť k dojmu usadlosti a fádnosti. Každému farebnému typu, tvaru postavy a každej osobnosti pristanú určité materiály viac a iné menej. I vhodný materiál môže podporiť žiarivosť vašich očí, ale aj urobiť z vás osobu o 10 rokov staršiu.

7. Absencia doplnkov

Doplnky sa v tomto článku i na blogu už veľa krát spomínali, ale opakovanie je matkou múdrosti :-). Ich absencia často prispieva k dojmu usadlosti, nevýraznosti, obyčajnosti, neoriginálnosti. Doplnky sú naozaj tou pravou čerešničkou, ktorá dokáže povýšiť i
celkom obyčajný outfit na inú úroveň. Nemusíte sa siliť do niečoho čo vám nesedí. Pre každý štylistický typ je možné vybrať vhodné doplnky, v ktorých sa bude cítiť oveľa zaujímavejšie a príťažlivejšie. Ak patríte k ľuďom ktorí tvrdia, že doplnky sú len „čačkami“ a nosia ich len samoľúbe ženy, ja si to nemyslím. Vhodne vybratými doplnkami môžete totiž veľmi úspešne meniť proporcie svojej postavy, odpútať pozornosť od problémových častí postavy, vyvolať štíhlejší dojem, podporiť krásu svojej farebnosti a vďaka tomu na okolie pôsobiť príťažlivo. A sebe dodať sebavedomie.

Objavte čo potrebujete!

Ak máte zo seba dojem, že ste nevýrazná, usadlá a obyčajná, nepoddajte sa tomuto pocitu a hľadajte! Stačí objaviť svoj štýl a zistiť aké strihy, materiály a farby vám pristanú. Ak spoznáte samu seba, možno to bude pre vás zaujímavý a oslobodzujúci pocit, vďaka ktorému oblečením vyjadríte svoju osobnosť a zvýrazníte to krásne vo vás. Prestanete sa snažiť stále niekoho napodobňovať a zvýrazníte svoju jedinečnosť. Nebudete sa báť doplnkov a farieb, pretože budete mať istotu v tom, že to je to pravé čo vás vystihuje a v čom sa cítite skvele. Budete sa mať rada.

Ako ste na tom vy? Našli ste spôsob ako sa odlíšiť od davu a byť jedinečnou? Mali ste v živote obdobia, kedy ste cítili, že ste obyčajná, fádna, alebo usadlá? Zistili ste v čom bol problém? Čo podľa vás najviac „zabíja“ šmrnc ženy? Čo je pre vás najviac usadlo pôsobiace na iných? Našli ste už svoj štýl a to, čo vás najviac vystihuje?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top