skip to Main Content
Laura ma požiadala o spracovanie témy o oblečení pre ženy nízkej postavy: „Prosím Vás, bola by som nesmierne rada, keby ste napísali niečo o nízkych ženách, vôbec to nemáme jednoduché :-)“.

Za nízku, alebo drobnú (petite) sa vo všeobecnosti považujú ženy s telesnou výškou do 160 cm. Ak patríte k tejto skupine žien, mali by ste si vyberať oblečenie ktoré vašu postavu opticky predĺži. Možností ako to urobiť je viac. Vhodným príkladom nízkej ženy je napríklad speváčka Kylie Minogue ktorá meria 152 cm.

Pre nízke ženy sú vhodné drobné, alebo maximálne stredne veľké vzory. Vyhýbajte sa príliš veľkým, alebo kontrastným vzorom:  

Vaše oblečenie by malo byť zhotovené z tenších alebo stredne hrubých, splývavých a hladších materiálov.

Vhodné nie sú ani objemné strihy a príliš voľné oblečenie.


Dajte si pozor na vhodné dĺžky, pretože nevhodná dĺžka môže z vašej nízkej postavy vytvoriť dojem „trpaslíka“.

Šaty s dĺžkou nad kolená vyzerajú lepšie:

Niekoľko tipov na optický lifting postavy (a teda aj jej predĺženie) nájdete v staršom článku tu.
Inšpirovať sa môžete aj ďalšími celebritami nízkej postavy. Medzi ne patria napríklad Salma Hayek (157cm), Eva Longoria (157cm), Hilary Duff (157cm), Nicole Richie (155cm), Reese Witherspoon (157cm), Shakira (157cm), Kim Kardashian (157cm), alebo Natalie Portman (160cm).
Patríte k ženám s nižšou telesnou výškou? Popíšte vaše skúsenosti s výberom, alebo nakupovaním vhodného oblečenia pre nízku postavu. Je pre vás nízka postava problémom, alebo nie? Musíte si nechať svoje oblečenie upravovať, alebo nakupujete petite veľkosti? Diskusia je tu pre vás, vaše postrehy, skúsenosti a dojmy!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top