skip to Main Content
Obočie je oknom našej tváre, dáva tvári výraz. Ak máme obočie husté, strapaté, mohutné, naša tvár pôsobí tvrdšie, môže vyzerať pochmúrne, prísne, zamračene, oči môžu pôsobiť ťažkým, unaveným dojmom. A naopak ak je obočie upravené, zjemní sa celkový výraz tváre, vyzeráme viac žensky, náš pohľad sa otvorí, oči vyzerajú väčšie a žiarivejšie.
V diskusii k článku o štýle Pippy Middleton, i k článku o Carine Roitfeld sa spomínala úprava obočia u Francúzok a ich prirodzený štýl obočia. Carine Roitfeld je známa svojím hustým neupraveným obočím. Je vecou vkusu, ako to na vás pôsobí. Na niekoho takéto obočie môže pôsobiť prirodzene, ne niekoho neupravene. Ja patrím k druhej skupine a myslím si, že aspoň malá úprava tvaru i farby by v prípade takéhoto obočia veľmi zjemnila črty tváre Carine.
Nasleduje i fotografia Carine z mladších rokov, kedy mala obočie tenšie a upravené.
Ideálne je upraviť obočie tak, aby pôsobilo prirodzene, akoby ani nebolo upravené, ale vytváralo príjemný rám našej tvári. Znamená to zbaviť sa všetkých chĺpkov, ktoré rastú mimo líniu pre nás ideálneho tvaru obočia. Niekto si može obočie upraviť do tzv. „striešky“, niekto ho má viac oblé, niekto rovné. Tvar obočia by mal korešpondovať s črtami našej tváre. Ak máme napríklad v tvári jemné, oblé črty, potom budeme vyzerať čudne, ak si obočie upravíme do ostro rezanej striešky.
Vyhnite sa vytrhávaniu obočia do tenkej čiarky. Ženy s takto upraveným obočím vyzerajú veľmi neprirodzene a získavajú tzv. klaunovský výraz v tvári. Tento spôsob úpravy obočia bol módny pred mnohými rokmi a niektoré ženy ktoré si naň zvykli, ho používajú dodnes. V dnešnej dobe je však považovaný za módne faux pas.

drollgirl.blogspot.com

Farba obočia by mala korešpondovať s farbou vašich vlasov, môže byť o odtieň svetlejšia, alebo tmavšia, nikdy však nevyzerá prirodzene ak sa výrazne líši, či už farebnou teplotou, alebo tmavosťou. Preto ak sa žena rozhodne pre výraznú zmenu farby vlasov, nemala by zabúdať na úpravu farby obočia, inak bude vyzerať čudne.

Mnohé ženy nevedia, ako definovať ideálny tvar svojho obočia. Existuje jednoduché pravidlo a na určenie bodov vhodného začiatku, konca i najvyššieho bodu obočia vám postačí zrkadlo a ceruzka. Ceruzku priložte k nosu a vytvorte spojnicu s vnútorným kútikom, vonkajším kútikom oka a zreničkou. Nájdete tak bod začiatku obočia, konca obočia a jeho najvyšší bod (bod „zlomu“).
Ak sú chĺpky vášho obočia príliš dlhé a strapaté, potom nestačí len vytrhať tie, ktoré rastú mimo líniu obočia. Je vhodné chĺpky i zastrihnúť. Tento spôsob vaše obočie a teda aj váš výraz tváre veľmi zjemní.
Po ostrihaní dlhých chĺpkov môžeme pristúpiť k samotnému vytrhávaniu obočia, konkrétne ktoré rastú mimo. Lauren Luke v v jednom zo svojich videí veľmi názorne ukazuje, ako si chĺpky vytrhať pinzetou, i ako obočie následne zvýrazniť očným tieňom. Zvýraznenie obočia je možné robiť i ceruzkou na obočie, ja mám však lepšie skúsenosti s očným tieňom.
Tieň chĺpky obočia obalí, obočie sa len jemne zvýrazní a vyzerá prirodzene. Nevidno žiadne čiarky ceruzkou, tak ako sa to občas stáva pri dokreslení obočia ceruzkou. Očným tieňom tiež lepšie napodobníte prirodzenú farbu vašich chĺpkov a farba obočia nebude pôsobiť neprirodzene, čo sa pri ceruzke často stáva.
Ak máte oči posadené v tvári bližšie pri sebe, je vhodné zvýrazniť tieňom najmä vonkajšiu polovicu obočia. A naopak, ak sú vaše oči posadené od seba ďalej, zvýraznite viac vnútornú polovicu obočia. Pomôžete tým tomu, aby vaše oči získali ideálnejšiu polohu. V prípade že máte oči posadené ideálne, zvýraznite celé obočie rovnako intenzívne.
Okrem vytrhávania chĺpkov pinzetou, ktoré je najviac používaným spôsobom úpravy obočia, existuje i spôsob trhania chĺpkov pomocou nite. Táto metóda pochádza z Indie s u nás je pomerne neznáma. Je však menej bolestná, presnejšia i rýchlejšia ako trhanie pinzetou. Pri tomto spôsobe vytrhnete chĺpkov naraz viac a vytrhnete ich i s korienkom, takže sa nemusíte obávať krátkodobého účinku. Používa sa na to bežná bavlnená niť a kým sa túto metódu naučíte s istotou, chce to trochu cviku. Preto sa nedajte znechutiť, na prvý raz si možno budete pripadať dosť nešikovná.
Aké sú vaše skúsenosti s úpravou obočia? Máte nejaké osvedčené triky o ktoré sa chcete podeliť? Všimli ste si na nejakej celebrite pekné, alebo naopak neupravené obočie? Ak máte chuť, prispejte do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top