skip to Main Content
Šaty Vhodné Pre Definovaný Pás

Leighton Meester patrí medzi ženy, ktoré majú výrazne definovaný pás. V šatách značky Emilio Pucii, ktoré zvolila na tohtoročné Met Gala, však jej skvelá postava príliš nevynikla. Dôvod nebol len v príliš bledej farbe šiat, ale i v strihu. Ak vás zaujíma, aké šaty sú vhodné pre ženy s definovaným pásom, čítajte ďalej.

Postava Leighton je súmerná, má rovnako široké plecia i boky. Jej pás je výrazný a tvarovaný a prsia sú menšie. Má telesný tvar presýpacích hodín.

Uvedené šaty postave Leighton nelichotia z nasledovných dôvodov:

  • nie sú v oblasti trupu a pása dosť priliehavé a preto sa v nich postava Leighton stráca
  • hlboký výstrih vyvoláva dojem, že Leighton má ešte menšie prsia
  • pás šiat je trochu nižšie položený, čo spolu s hlbším výstrihom predlžuje jej trup a celok tak nepôsobí proporčne.

Zdá sa, že Leighton má uvedené strihové riešenie v obľube, pretože ho nosí často. Zatiaľ čo na rovnejšie tvarovaných modelkách telesného tvaru stĺp, alebo trojuholník tento typ šiat vyzerá dobre, postavu Leighton deformuje a šaty na nej visia.

Uvedený strih nemusí vyzerať zle, pokiaľ sú šaty v oblasti trupu priliehavejšie, výstrih je menej hlboký a pás je v skutočnej rovine najužšieho miesta trupu.

Leighton potrebuje pás zvýrazniť, napríklad tak ako na nasledujúcej fotografii vpravo. Všimnite si i to, aký rozdiel vytvára tvar výstrihu.

Ak patríte medzi ženy telesného tvaru presýpacích hodín, nenoste rovné, voľné a beztvaré strihy odevov. Rovnejšie odevy voľte len z mäkko splývavých materiálov a noste opasky.

I dokonalá postava môže vyzerať lepšie alebo horšie, podľa toho nakoľko strih oblečenia harmonizuje s jej telesným tvarom a proporciami. Často stačí zmeniť tvar či hĺbku výstrihu, dĺžku sukne, polohu pása, odev viac vytvarovať pre daný telesný tvar a celkový dojem je úplne iný.

Každý z nás má iný telesný tvar a iné proporcie, preto dve ženy v rovnakom strihu šiat nikdy nevyzerajú rovnako. Rovnaká postava v rôznych strihoch šiat tiež vyzerá vždy inak, preto je dôležité poznať svoje proporcie a telesný tvar. Pomôže nám to siahať po ideálnych strihoch, dĺžkach, tvaroch, materiáloch a vzoroch šiat.

Dnešná doba bohužiaľ nepraje ženám s krivkami, ktoré majú veľký problém kúpiť si oblečenie lichotiace ich tvarovanej postave. Producenti reťazcových značiek nám často podsúvajú rovno strihané odevy bez pása, bez záševkov a tvarovania. Riešením môžu byť opasky, ale i šijací stroj (alebo šikovné ruky, ihla a niť) a zúženie strihu, či vytvarovanie odevu ušitím záševkov.

V ktorom strihu a farbe šiat sa vám zdá postava Leighton najviac proporčná a harmonická? Máte tvarovaný pás, tak ako Leighton? Objavili ste svoj ideálny strih šiat? Upravujete zakúpené odevy zúžením, či záševkami? Aké šaty vás zaujali na tohtoročnom Met Gala?

Back To Top