skip to Main Content

Leighton Meester patrí medzi ženy, ktoré majú výrazne definovaný pás. V šatách značky Emilio Pucii, ktoré zvolila na tohtoročné Met Gala, však jej skvelá postava príliš nevynikla. Dôvod nebol len v príliš bledej farbe šiat, ale i v strihu. Ak vás zaujíma, aké šaty sú vhodné pre ženy s definovaným pásom, čítajte ďalej.

Postava Leighton je súmerná, má rovnako široké plecia i boky. Jej pás je výrazný a tvarovaný a prsia sú menšie. Má telesný tvar presýpacích hodín.

Uvedené šaty postave Leighton nelichotia z nasledovných dôvodov:

  • nie sú v oblasti trupu a pása dosť priliehavé a preto sa v nich postava Leighton stráca
  • hlboký výstrih vyvoláva dojem, že Leighton má ešte menšie prsia
  • pás šiat je trochu nižšie položený, čo spolu s hlbším výstrihom predlžuje jej trup a celok tak nepôsobí proporčne.

Zdá sa, že Leighton má uvedené strihové riešenie v obľube, pretože ho nosí často. Zatiaľ čo na rovnejšie tvarovaných modelkách telesného tvaru stĺp, alebo trojuholník tento typ šiat vyzerá dobre, postavu Leighton deformuje a šaty na nej visia.

Uvedený strih nemusí vyzerať zle, pokiaľ sú šaty v oblasti trupu priliehavejšie, výstrih je menej hlboký a pás je v skutočnej rovine najužšieho miesta trupu.

Leighton potrebuje pás zvýrazniť, napríklad tak ako na nasledujúcej fotografii vpravo. Všimnite si i to, aký rozdiel vytvára tvar výstrihu.

Ak patríte medzi ženy telesného tvaru presýpacích hodín, nenoste rovné, voľné a beztvaré strihy odevov. Rovnejšie odevy voľte len z mäkko splývavých materiálov a noste opasky.

I dokonalá postava môže vyzerať lepšie alebo horšie, podľa toho nakoľko strih oblečenia harmonizuje s jej telesným tvarom a proporciami. Často stačí zmeniť tvar či hĺbku výstrihu, dĺžku sukne, polohu pása, odev viac vytvarovať pre daný telesný tvar a celkový dojem je úplne iný.

Každý z nás má iný telesný tvar a iné proporcie, preto dve ženy v rovnakom strihu šiat nikdy nevyzerajú rovnako. Rovnaká postava v rôznych strihoch šiat tiež vyzerá vždy inak, preto je dôležité poznať svoje proporcie a telesný tvar. Pomôže nám to siahať po ideálnych strihoch, dĺžkach, tvaroch, materiáloch a vzoroch šiat.

Dnešná doba bohužiaľ nepraje ženám s krivkami, ktoré majú veľký problém kúpiť si oblečenie lichotiace ich tvarovanej postave. Producenti reťazcových značiek nám často podsúvajú rovno strihané odevy bez pása, bez záševkov a tvarovania. Riešením môžu byť opasky, ale i šijací stroj (alebo šikovné ruky, ihla a niť) a zúženie strihu, či vytvarovanie odevu ušitím záševkov.

V ktorom strihu a farbe šiat sa vám zdá postava Leighton najviac proporčná a harmonická? Máte tvarovaný pás, tak ako Leighton? Objavili ste svoj ideálny strih šiat? Upravujete zakúpené odevy zúžením, či záševkami? Aké šaty vás zaujali na tohtoročnom Met Gala?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top