skip to Main Content
Čo nenosiť
1. Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
2. Čo nenosiť – Tlmené odtiene so žiarivými
3. Čo nenosiť – Dlhé s dlhým
4. Čo nenosiť – Príliš tesné veci
5. Prečo nenosiť minišaty s krátkou trupovou časťou
6. Ako nevyzerať lacno
7. Čo nenosiť – Nesediaci prestrih pod prsiami

Pôvod tzv. „skater“ šiat je v športovom drese. Ide o minišaty s rozšírenou sukňou, ktoré sú inšpirované oblečením krasokorčuliarok. Na čo si treba pri výbere tohto druhu šiat dávať pozor sa dozviete v dnešnom článku.

Rozšírená sukňa športového dresu nie sukňou v pravom význame slova. Reálne vlastne často ani nezakrýva zadok, ide skôr o ozdobný lem, dodávajúci športovému dresu ženskosť a zároveň umožňujúci voľný pohyb na ľadovej ploche. Podobný typ športového úboru využívajú napr. i baletky, alebo tenistky.


Mao Asada

Mnohé „skater“ šaty, ktoré nájdete v ponuke bežných reťazcov, však na postavách žien vyzerajú čudne. Krátka trupová časť, v spojení s mini dĺžkou vyvoláva neproporčný, vyrastený, niekedy až infantilný dojem.

Dôvodom je fakt, že poloha pása je vyššie – nie je to ani empírový typ pása (tesne pod prsiami), ani reálna poloha pása. Na ženách s dlhším trupom táto čudná poloha pása vytvára často tehotenský  dojem, pri ženách s kratším trupom upozorní na ich proporcie.

Predpokladám, že dôvodom toho, preto je na tomto type šiat trupová časť krátka, je v tom, že sú často šité v Ázii a ich proporcie sú odvodené od proporcií ázijských ženských postáv (tento problém sa objavuje pri reťazcových šatách často a nie len pri „skater“ šatách). Priemerná ázijská žena je drobnejšia, nižšia a má v porovnaní s priemernou európankou kratší trup i nohy. Ak je trupová časť krátka a sukňa je v mini dĺžke, postava európanky pôsobí dojmom, akoby mala na sebe šaty po mladšej sestre, ktoré sú jej malé.

Podobný typ šiat si nenosia len bežné ženy, ale i známe tváre. Na nasledujúcej koláži sa môžete pozrieť, čo tento strih robí s postavou a proporciami.


zľava doprava: Tamara Ecclestone, Frankie Essex, Jasmin Walia, lookastic.com

Zaregistrovali ste tento typ šiat? Nosíte ich? Majú proporcie, ktoré vám pomáhajú, alebo ubližujú?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top