Skip to content
Odtiene farieb
1. Teplé a chladné odtiene červenej
2. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
3. Farby – Ako nosiť oranžovú
4. Farby – Šesť odtieňov šedej
5. Sila kakaovo hnedej
6. Farby – Námornícka modrá pre každé ročné obdobie
7. Farby – Komu pristane khaki?
8. Medzi modrou a zelenou
9. Béžová – skvelá neutrálna farba na leto
10. Biela, alebo béžová?

Červená farba je považovaná za dynamickú, energickú, vitálnu, erotickú a impulzívnu farbu. Je výrazná, nápadná, upozorňuje na seba. Preto je vhodné ju v oblečení používať na miesta, na ktoré chceme upútať pozornosť. Ak ju použijeme na doplnkoch, dokáže „rozsvietiť“ celý outfit a zatraktívniť ho. Červená farba má silu a schopnosť urobiť aj z nudného oblečenia zaujímavý kus.

Veľa žien sa obáva nosiť červenú, pretože nechcú byť nápadné, alebo si myslia že im červená nepristane. S červenou je to tak ako s každou inou farbou – každá žena ju môže nosiť, treba si len vybrať správny odtieň. Preto som sa rozhodla v tomto článku ukázať rozdiely medzi teplými a chladnými odtieňmi červenej.


Jahody vs. maliny

Svojim klientkám vysvetľujem rozdiely pomocou farby červeného ovocia. Teplé odtiene červenej sú jahodovo červené. Je to červená s prídavkom žltej, prechádzajúca až k oranžovej farbe.

Tieto odtiene červenej vyzerajú veľmi dobre, keď sa kombinujú s teplými odtieňmi béžovej, čokoládovej, alebo fialovej. Viac ako strieborné šperky, sa  k týmto odtieňom hodia zlaté. Teplé odtiene červenej pristanú ženám jarného a jesenného typu.

Chladné odtiene červenej sa dajú prirovnať k malinám. Majú v sebe prítomnosť studenej modrej farby a môžu prechádzať až k fialovej. Chladný odtieň červenej sa dobre kombinuje so šedou, čiernou, bielou. Z kovov sa k nemu viac hodí striebro. Chladná červená pristane letným a zimným farebným typom.


Červená je výrazná

Ak potrebujete na seba upútať pozornosť, zvoľte červené šaty, budete neprehliadnuteľná. Ak chcete svoj outfit len oživiť, zvoľte doplnky v červenej farbe, dodajú mu dynamiku.

Pozor však na množstvo. Už dávno neplatí že farba topánok musí byť zladená s farbou kabelky, alebo opaska. Pri červenej farbe zvyčajne stačí, ak v nej zvolíte 1-2 doplnky a efekt je zaručený.

Pri kombinovaní červenej s inými farbami je dobré prihliadať na to, či ide o chladný, alebo teplý odtieň a farby citlivo vyberať, aby celok nepôsobil prekombinovane, alebo neharmonicky. Rovnako je treba zvoliť vhodnú mieru kontrastu.

Máte radi červenú? Hodia sa vám viac teplé, alebo chladné odtiene? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top