Skip to content
Odtiene farieb
1. Teplé a chladné odtiene červenej
2. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
3. Farby – Ako nosiť oranžovú
4. Farby – Šesť odtieňov šedej
5. Sila kakaovo hnedej
6. Farby – Námornícka modrá pre každé ročné obdobie
7. Farby – Komu pristane khaki?
8. Medzi modrou a zelenou
9. Béžová – skvelá neutrálna farba na leto
10. Biela, alebo béžová?

V dnešnom článku sa pozrieme na ďalšiu neutrálnu farbu. Kakaová hnedá je zmesou hnedej a šedej a ak vás zaujíma, prečo by ju mali mať v šatníku najmä letné farebné typy, čítajte ďalej.


Aká je kakaová

Mix hnedej a šedej dodáva kakaovo hnedej jemný chladný nádych, tlmenosť a stredne tmavé vyžarovanie. Preto je táto neutrálna farba perfektnou voľbou najmä pre všetky letné typy, v tmavšej variante dokonca i pre zimné typy.


Kakaová a farebné typy

Pre jarné typy je nutné túto farbu modifikovať do teplejšej podoby pridaním teplých žltých pigmentov. I v teplejšej verzii však táto farba postráda typickú jarnú žiarivosť a pôsobí skôr neutrálne a tlmene, preto v nej budú vyzerať dobre najmä svetlé jarné typy.


Pre letné typy je kakaovo-hnedá skvelou farbou. Jej tlmenosť a mierne chladná farebná teplota sú výborné pre svetlé i tlmené leto. Kakaovo-hnedá pre chladné leto by mala obsahovať viac šedej ako hnedej, pretože by mala byť výrazne chladná. Kakaová hnedá sa skvele kombinuje s odtieňmi letnými ružovej, modrej, žltej, bielej, tyrkysovej, zelenej, preto je veľmi univerzálnou neutrálnou farbou pre letné typy.

Z jesenných farebných typov najviac pristane kakaovo-hnedá tlmenej a tmavej jeseni, ale je potrebné aby mala sýtejší odtieň a aby v mixe hnedej a šedej prevažovala najmä hnedá. V odtieňoch ktoré sú príliš bledé, alebo v nich je dosť šedej, budú jesenné typy vyzerať fádne a mdlo.

Pre zimné typy je kakaovo hnedá tiež vhodnou neutrálnou farbou. Tmavé a kontrastné typy by mali vyhľadávať sýty a čistejší odtieň tejto farby. Kombinácia s výraznými farbami vytvorí potrebný kontrast. Chladné zimné typy budú vyzerať dobre i v tmavších letných odtieňoch tejto farby a mali by kakaovú vždy dopĺňať farbami.

Aký je váš vzťah ku kakaovo-hnedej? Máte ju v svojom šatníku? Ako ju nosíte? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie. Užívajte si leto, slnko, pohodu. i blog bude mať teraz pár dní prestávku.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top