Skip to content
Účesy pre tvar tváre
1. Prečo by ste mali poznať tvar svojej tváre

Skúšate rôzne náušnice a okuliare, ale niektoré musíte dať hneď dole, lebo v nich vyzeráte čudne. Obdivujete nový účes, ktorý má vaša kolegyňa, ale keď si ho dáte urobiť, vôbec nedostávate komplimenty a ľudia taktne mlčia.

Aj vy v zrkadle vidíte, že to vôbec nie je ono, dokonca cítite, že vyzeráte horšie, ako v starom účese. Nechápete prečo… Odpoveď je jednoduchá – máte iný tvar tváre ako kolegyňa a preto potrebujete iný účes, iné náušnice a iné okuliare.

V dnešnom článku sa dozviete, prečo poznaním a pochopením tvaru vašej tváre ziskate istotu, rozhodnosť a presnú predstavu o tom, čo je pre vás najlepšie.


Nemáte ideálny tvar tváre? Aj tak môžete vyzerať skvelo.

Ak máte ideálny oválny tvar tváre, máte množstvo možností – môžete si zvoliť takmer akýkoľvek účes, rôzne náušnice, či okuliare a budete vyzerať výborne. Oválna tvár je totiž proporčná a má tvar, na ktorý sa príjemne pozerá. Prečítajte si popis oválnej tváre i ďalších najčastejšie sa vyskytujúcich tvarov.

Ak je však vaša tvár neproporčná (a verte, že takých je nás oveľa viac), mali by ste vedieť, že vždy máte možnosti, ako ju urobiť proporčnou. Ak viete, v ktorých častiach je vhodné tvári objem pridať, alebo ubrať, ktoré časti chcete opticky skrátiť, či predĺžit, budete vedieť i to, ktorým účesom by ste sa mali radšej vyhnúť a ktoré naopak voliť.

Selma Blair – kosoštvorcová tvár (zdroj Pinterest)


Malá zmena s veľkým účinkom

Často sa i malá zmena v účese prejaví tak, že vaša tvár zrazu pôsobí proporčnejšie, jemnejšie a harmonickejšie. Väčšina žien svoje ideálne účesy objaví náhodou – skúšaním a experimentovaním. To môže trvať dlho a naviac nie je isté, či vás tá šťastná náhoda, že objavíte svoj ideálny účes, niekedy vôbec postretne.

Existuje rýchejšie riešenie – poznanie a pochopenie tvaru svojej tváre. Vďaka nim viete, či máte nosiť ofinu, alebo radšej odkryté čelo. Viete, či je lepšie vlasy vyčesávať do drdola, alebo nosiť rozpustené. Viete i to, či je pre vás lepší tupý strih, alebo vlasy zostrihané do vrstiev. Viete, akú siluetu by mal mať váš účes a viete i to, či nechať pramene pri tvári rovnako dlhé, alebo ich zošikmiť. Viete, aké spoločenské účesy voliť a aj to, či je vhodné vlasom pridávať objem a kde.

Áno, poznaním tvaru tváre a jeho porozumením, zrazu viete toto všetko. Vyhnete sa tak chybám a nenecháte si nanútiť účas, ktorý vám viac uškodí, ako pomôže.

Selma Blair – kosoštvorcová tvár (zdroj Pinterest)


Náušnice a okuliare – ďalšie nástroje k ilúzii ideálnej tváre

Okrem účesu môžete tvar svojej tváre ovplyvňovať i tým, aké náušnice a okuliare si vyberiete. Ak máte napríklad zužujúcu sa oblasť čeľuste ako Selma Blair, je vhodné náušnicami jej pridať objem.

Selma Blair – kosoštvorcová tvár (zdroj Pinterest)

Podobné je to i s okuliarmi. Čím viac disproporčná je vaša tvár, tým je dôležitejšie vedieť, na čo sa pri ich výbere zamerať. Chcete odpútať pozornosť od výraznej širokej brady? Alebo máte výrazné čelo a úzku bradu? Je vaša tvár hranatá? Riešenie existuje – okuliarmi sa dá tvár korigovať, zjemňovať a priťahovať pozornosť na tie, časti tváre, ktoré sú najkrajšie.


Geometria a logika

Ak máte pocit, že na výber vhodného účesu potrebujete vyhláseného kaderníka, mýlite sa. Ak poznáte tvar svojej tváre a pochopíte, ako ju korigovať, budete sama vedieť, čo je pre vás dobré. Nebudete obeťou kaderníčky, ktorá vám bude chcieť nanútiť účes len preto, lebo „sa teraz nosí“, alebo preto, lebo sa ho naučila na nedávnom školení a „všetkým pristane“.

Je to naozaj jednoduché – ak poznáte tvar svojej tváre a viete, ako ho chcete upraviť, pomocou geometrie to dosiahnete.

Poznáte vaše ideálne účesy, tvary náušníc a okuliarov? Máte dobrý inštinkt a dokážete vycítiť, čo vám pripstane, poradil vám kaderník, stylista, alebo ste ich objavili náhodou? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top