skip to Main Content
Účesy pre tvar tváre
1. Účesy pre dlhú tvár
2. Účesy pre okrúhlu tvár
3. Účesy pre hruškovitú tvár
4. Účesy pre štvorcovú tvár
5. Účesy pre obdĺžnikovú tvár
6. Prečo by ste mali poznať tvar svojej tváre
Dostala som od vás niekoľko tipov na články o účesoch vhodných pre jednotlivé typy tváre. V dnešnom príspevku sa pozrieme na dlhú tvár a to aké účesy sú pre ňu vhodné.
 

Za najviac proporčnú je považovaná tvár, ktorej dĺžka je 1,5 násobkom jej šírky a šírka čela je približne rovnaká ako šírka čeľuste a tvár je jemne oblá v oblasti čela i čeľuste. Takáto tvár sa nazýva oválna a je to ideálny tvar, ktorému pristane široké spektrum účesov. Okrem tohto ideálneho tvaru existujú i ďalšie často sa vyskytujúce tvary:

  • Obdĺžniková tvár: tvár s ideálnym pomerom dĺžky a šírky, s výraznými hranami
  • Okrúhla tvár: ak je šírka a dĺžka rovnaká a tvár je oblá
  • Štvorcová tvár: ak je dĺžka a šírka rovnaká, s výraznými hranami
  • Trojuholníková tvár: v oblasti spánkov a čela výrazne širšia ako v oblasti čeľuste
  • Dlhá tvár: dĺžka je väčšia ako 1,5 násobok šírky
  • Kosoštvorcová tvár: tvár najširšia v rovine lícnych kostí, čelo i brada sú užšie.

Sarah Jessica Parker má dlhú, pretiahnutú tvár. Ak si vlasy zopne smerom dozadu, zvýrazní sa tak nepomer šírky a dĺžky.

Účesy ktoré Sarah nosí najčastejšie nie sú pre jej tvár ideálne – opticky ešte viac predlžujú.

Objemný účes Sarah nesedí, vlasy lemujú dlhú tvár tak, že jej úzky a dlhý tvar zvýrazňujú. Tvár vyzerá v záplave objemných vlasov ešte užšia.

Výberom účesov ktoré nie sú príliš dlhé, je možné nepomer dĺžky a šírky zmierniť.

 Plnšia ofina dokáže tvár opticky skrátiť a na Sarah vyzerá pekne. Vlasy vyčesané do drdola by nemuseli byť tak veľmi ťahané do výšky.

Pri rozhodovaní o vhodnom účese je dôležité správne posúdiť tvar svojej tváre. Každý typ potrebuje niečo iné. Vybrať vhodný účes pre každý typ tváre by mal vedieť každý kaderník, bohužiaľ nie vždy je tomu tak. Aké sú vaše skúsenosti? Máte svojho obľúbeného kaderníka ktorý vás dokáže dobre ostrihať, nafarbiť, ale i odborne poradiť? Alebo vás ostrihá tak ako to chcete vy, bez ohľadu na to či je daný účes pre vašu tvár vhodný?

 

Hovorí sa že vlasy sú korunou krásy. Niečo na tom je a účes je tým prvkom vizáže ktorý vaše okolie registruje medzi prvými. Preto je ideálne, ak váš účes bude ladiť s tvarom vašej tváre, vašou farebnosťou i štýlom. Nájsť dobrého kaderníka je niekedy ťažké, preto by bolo skvelé keby ste v diskusii uviedli svoje referencie a kontakt na kaderníkov, s ktorými ste spokojné. Určite by to pomohlo iným čitateľkám, ktoré správneho kaderníka ešte stále hľadajú.

Poznáte tvar svojej tváre? Viete aké typy účesov sú pre vás ideálne? Našli ste kaderníka s ktorým ste úplne spokojné? Ak máte chuť, zapojte sa do ankety, alebo diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top