skip to Main Content

Alexa Chung (29) sa narodila v Anglicku. Jej matka je Angličanka a exotický zjav zdedila Alexa po otcovi, ktorý je Číňan. Pôsobí milo a sympaticky a aj keď pôvodne som si jej fotografie prezerala z úmyslom popísať jej farebnosť, dnešný príspevok bude najmä o jej nohách.

Alexa sa od svojich 14 rokov venovala modelingu. Vo veku 20 rokov s ním skončila a začala sa venovať žurnalistike. Je módnou ikonou, moderátorkou, píše články pre ženy.

Postava Alexy je typická modelkovská – štíhla, hranatá, bez výrazných kriviek. Na úvodnom obrázku vás možno upútali práve jej nohy, ktoré pôsobia až príliš štíhlym dojmom. Väčšina žien, ktoré riešia problémy so svojimi nohami, zaujíma ako môžu nohy pôsobiť opticky užšie a štíhlejšie. Pri Alexe je však žiadúci presný opak – vyvolať ilúziu, že jej nohy sú plnšie a širšie.


Je všeobecne známe, že tmavé farby opticky zmenšujú a zoštíhľujú. Ak máte, podobne ako Alexa, príliš štíhle nohy, mali by ste sa vyhýbať príliš tmavým farbám pančúch a nosiť radšej svetlé farby, ktoré vaše nohy urobia objemnejšími. Na nasledujúcich fotografiách je vidieť, že dôležitá je nielen farba pančúch, ale i dĺžka sukne.

Ak chcete nohy opticky rozšíriť, vhodnejšie sú priliehavé strihy sukní. V príliš voľných strihoch budú vaše nohy vyzerať ešte štíhlejšie.


Alexa často premyslene nosí obuv, ktorá jej nohy skracuje a preto i rozširuje. Na tento účel sú vhodné topánky s pásikmi okolo členka, nízke čižmičky, gladiátorky, oxfordky, členková obuv a pod. V prípade voľby nevhodnej dĺžky a šírky sukne však ani takáto obuv nepomôže vylepšiť dojem príliš štíhlych, „paličkovitých“ nôh.


Pri výbere nohavíc môže Alexa siahnuť po užších strihoch, ale podobne ako pri sukniach, nohy budú pôsobiť trochu objemnejšie v bledších farbách.

Nohavice ktoré nie sú príliš priliehavé, ale ani neforemne voľné, dokážu pridať objem nohám. Ak sú vhodne skombinované s hornou časťou outfitu a majú vhodnú dĺžku, môžu vyzerať skvele a ukryť príliš štíhle nohy.


V tejto sezóne nájdete v predajniach s oblečením množstvo vzorovaných nohavíc. Ak máte pekné nohy, môžete si dovoliť takýmto spôsobom upútať na ne pozornosť. Ak sú vaše nohy, podobne ako Alexine príliš štíhle, vyberajte si výraznejšie, väčšie vzory a svetlejšiu farebnosť vzorovaných nohavíc.
Pridáte tak nohám objem a postava bude pôsobiť proporčnejšie.

Máte podobné nohy ako Alexa? Aké typy odevov nosíte aby ste nohám pridali objem? Ako na vás pôsobí postava Alexy? Diskusia je tu tradične pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top