Skip to content

Včera som navštívila svoju kaderníčku a zažila som zaujímavú premenu v priamom prenose. Tento zážitok, rovnako ako otázky ktoré dostávam často pri konzultáciách, boli impulzom nielen k dnešnému článku ale i snahe vytvoriť na týchto stránkach databázu šikovných kaderníkov a kaderníčok. Ak vás zaujíma viac, čítajte ďalej.

zdroj foto: telegraph.co.uk

Zatiaľ čo som čakala, kým moja kaderníčka dokončí zákazníčku predo mnou, do kaderníctva vošla žena. Veľmi som ju nevnímala, pretože som si čítala – jediný dojem, ktorý som z danej ženy mala, bol „vošla staršia žena“. Ničím ma nezaujala a rak som si čítala ďalej. V kaderníctve bol frmol a keď som sa opäť s farbou na vlasoch posadila a čakala, mala som možnosť sledovať, ako kaderníčka spomínanej pani zmýva farbu, robí strih a vlasy fúka. Nechcelo sa mi veriť, že ide o tú istú „obyčajnú staršiu pani“, pretože nová farba a účes ju dokonale zmenili – dodali jej šmrnc, iskru a vizuálne ju omladili o 10 rokov. Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy, dobrá farba a strih sú naozaj dôležitou súčasťou toho vyzeráme a pôsobíme na svoje okolie, ale majú vplyv i na to, ako sa sami cítime. A dobrý kaderník je veľmi dôležitý.

Keď následne kaderníčka strihala a fúkala mňa, pýtala som sa jej na danú dámu. Bola v tomto kaderníctve prvý krát a vtipné bolo to, že sa tam dostala rovnakým spôsobom ako ja – obe sme zaregistrovali veľmi pekný účes čašníčky v jednej žilinskej pizzerii a spontánne sme si od danej čašníčky vypýtali číslo na kaderníčku, ktorá jej robí vlasy :-).

Pri konzultáciách Určenia farebného typu často dostávam otázku, ako má klientka vysvetliť kaderníčke, aký odtieň chce dosiahnuť, prípadne kde môže nájsť dobrú kaderníčku, ktorá dokáže správne odhadnúť, čo tvár klientky potrebuje. Je pravdou, že veľa kaderníkov vôbec netuší o farebnej typológii, a niektorí vám urobia čokoľvek čo im poviete, bez toho aby zvážili, či je daný strih alebo farba pre tvár zákazníčky vhodná. Na túto tému je na blogu starší článok.

Sú ale i šikovní kaderníci a kaderníčky, ktorí majú prirodzený cit pre farby, tvar tváre, vhodný strih, alebo štýl účesu a dokážu i poradiť vhodnú vlasovú kozmetiku. Takých je bohužiaľ menej, ale sú a preto mi napadlo, že by bolo skvelé, keby ste mi pomohli na týchto stránkach vytvoriť databázu overených a šikovných kaderníkov v SR a ČR, s ktorými máte osobnú skúsenosť. Osobné skúsenosti sú najlepšou reklamou a referencie sú pri výbere kaderníka veľmi dôležité.

Ak ste so svojím kaderníkom spokojná natoľko, že by ste ho chceli odporučiť ďalším čitateľkám, ktoré stále hľadajú, venujte prosím 2-3 minúty svojho času a vyplňte kratučký dotazník na ktorý sa dostanete kliknutím na zelený banner vpravo hore na stránke blogu, alebo priamo TU. Môžete tiež odporučiť tento článok prostredníctvom FB známym o ktorých viete, že sú so svojím kaderníkom spokojní. Ja z vašich informácií vytvorím prehľad, ktorý bude súčasťou týchto stránok a bude priebežne dopĺňaný.

Máte svojho ideálneho kaderníka? Neváhajte a v zadajte údaje o ňom do dotazníka, prípadne napíšte do diskusie svoje postrehy, nápady, alebo názory. Vopred ďakujem všetkým, ktorí mi svojimi informáciami pomôžu uvedenú databázu vytvoriť!

Aktualizácia 10.30: Databázu s údajmi, ktoré som od vás doteraz dostala (ďakujem!), nájdete kliknutím na horné menu Vlasy a kaderníci, podmenu Databáza kaderníkov.

Aktualizácia jún 2016: Na stránky bola opäť pridaná databáza dobrých kaderníkov. Ak máte s vaším kaderníkom dobrú skúsenosť a chcete ho odporúčať iným, napíšte mi prosím údaje o ňom do mailu. Ak si naopak myslíte, že daný kaderník nie je taký dobrý ako sa to spomína v texte odporúčania, informujte ma prosím o tom a napíšte i dôvody.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top