skip to Main Content


Počas vianočných sviatkov som si veľmi rada opakovane pozrela film „Diabol nosí Pradu“. Keď som nedávno natrafila na fotografiu Anny Wintour, na ktorej sa tvári podobne, ako keď Miranda (Meryl Streep) vo filme pri posudzovaní novej kolekcie špúli pery, napadlo mi, že práve Anna Wintour by mohla byť dobrým námetom na článok.

Táto kráľovná svetového módneho priemyslu má 64 rokov a je známa svojim mikádom ktoré nosí odjakživa, typickými slnečnými okuliarmi a prísnym denným režimom. Na jej fotografiách z mladších rokov je vidieť, že jej farebnosť bola tmavšia ako teraz – Anna mala tmavšie vlasy a výraznejšie oči. Je normálne, že vplyvom veku jej tvár trochu vybledla a stala sa menej sýtou.

Anne lichotia teplejšie farby, jej tvár v nich ožíva oveľa viac ako v chladných tónoch. Vzhľadom na fakt, že jej farebnosť je sýtejšia a jemnejšia, predpokladám že patrí medzi jesenné farebné typy.

Nie je celkom jasné akým jesenným podtypom bola Anna Wintour v mladšom veku, pretože staršie fotografie jej tváre nie sú na webe v dobrom rozlíšení a nie je ich ani dostatočne veľa. Je však zrejmé, že v súčasnosti je primárnou farebnou vlastnosťou jej tváre tlmenosť a jemnosť a patrí medzi tlmené jesenné typy. Príliš ostré, výrazné farby, ako aj
veľký kontrast jej tvári nelichotia. Na nasledujúcej koláži vľavo sú príliš ostré farby, vpravo vhodnejšie jemné odtiene.

Anna vyzerá krásne v jemných, stredne tmavých, neutrálnych až mierne teplých
farbách a také si väčšinou i vyberá a nosí – obľubuje drobné vzory, kožušiny a kombinácie tón v tóne. V nasledujúcej galérii je niekoľko jej fotografií v rôznych farbách oblečenia i vlasov. V diskusii môžete napísať, ako na vás táto dáma pôsobí, čo sa vám na nej páči, čo nie a samozrejme vaše postrehy k jej farebnosti a v ankete i vaše tipy, akým farebným typom bola v mladšom veku.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top