Skip to content

Anka je mladá žena, ktorá má rada výrazné detaily, kontrastné kombinácie farieb, trblietky a lesk, masívne náhrdelníky a prstene, kožu s kovovými prvkami a tiež rôzne netradičné tvary a línie. Jej farebnosť je svetlá jarná a po konzultácii Určenia farebného typu svoje obľúbené kombinácie farieb zjemnila. Má však problém s tým, že na svoje okolie kvôli svojmu štýlu pôsobí krikľavo. Preto sa rozhodla absolvovať i konzultáciu Postava a štýl.

Ankiným problémom je fakt, že má potrebu mať na svojom oblečení príliš veľa nápadných a výrazných prvkov. Po tom, čo zjemnila farebnosť svojho oblečenia a začala nosiť i svetlejšie farby a menej kontrastné kombinácie, okolie na túto zmenu reagovalo veľmi pozitívne. Anka ale nosí naraz viac doplnkov a detailov ktoré sú výrazné, nápadné, lesklé, jednoducho príliš pútajúce pozornosť a dôvod, prečo takéto outfity jej okolie popudzujú, je ten, že spolu pôsobia prehnane.

Ak sa pozeráme na niekoho, kto má na sebe príliš veľa rôznych zaujímavých alebo nápadných detailov, naše oči začnú chaoticky skákať z jedného výrazného prvku na ďalší. Z tohto pohľadu nebudeme mať harmonický pocit, ale skôr pocit nesúladu a nervozity, pretože daná kombinácia je príliš výrazná, pre náš pohľad až „ostrá“. Takéto kombinácie často pôsobia lacno a vyvolávajú tendenciu daného človeka v duchu podceňovať a nebrať ho príliš vážne.

Ankine určujúce štýly sú príliš idúce „proti prúdu“ – spája sa v nich výraznosť, ostrosť, kontrast, rebélia a nápadnosť, čo spolu pôsobí prehnane a krikľavo. Takéto prvky ostro kontrastujú s jej svetlou jarnou farebnosťou, jej telesnou stavbou, hlasom a prejavom.

Ankinými doplnkovými štýlmi sú klasický a romantický štýl, ktoré pôsobia pokojnejšie. Ako mi Anka, povedala, skúšala sa obliekať do minimalizmu, ale necítila sa v ňom dobre, pretože samotný klasický štýl je pre ňu príliš obyčajný a fádny a potrebuje niečo viac.

Odporučila som Anke do svojich outfitov zapracovať viac prvkov klasického a romantického štýlu, ale tak aby v nich stále mala i svoje určujúce štýly, inak by to nebola ona. Ankinou úlohou je tiež zamyslieť sa nad tým, prečo má takú výraznú potrebu oblečením a doplnkami na seba strhávať toľko pozornosti a ísť proti prúdu (ale to už úzko súvisí s psychológiou).

Verím, že tak ako sa Anke postupne darí zjemňovať kontrastné kombinácie farieb, podarí sa jej postupne nájsť i ideálnu mieru toho, aby uspokojila svoju potrebu byť výrazná a nápadná, ale aby zároveň pôsobila elegantne a harmonicky. Budem jej držať pri tomto snažení palce!

Čo je pre vás najviac krikľavé na iných? Aké kombinácie, alebo prvky vás najviac popudzujú? Máte tendenciu človeka, ktorý vyzerá krikľavo, alebo má na sebe všetkého veľa, odsudzovať len na základe jeho oblečenia?

Súvisiace články:
Kam sa pozeráme
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako kombinovať štýly
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
Perfektný súlad farebnosti a štýlu
Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top