Skip to content

Keď som minulý piatok zdieľala na FB info o tom, že spoločnosť Pantone práve vyhlásila farbu roka 2017, vaše reakcie boli pozitívne. Farbou pre rok 2017 sa stala jasná, svieža a energická zelená s názvom Greenery. Ak máte radi trendy a hľadáte inšpirácie, v dnešnom článku sa dozviete, pre aké farebné typy je táto farba ideálna a ako ju možno kombinovať.


Ako Greenery pôsobí

Greenery je žiarivá, živá, výrazná a nápadná. Pôsobí pozitívne a sviežo, evokuje jar, aktivitu a sviežosť prírody a úžasná bude preto najmä začiatkom roka, v období, kedy je slnka málo a tiež na jar.pantone-15-0343-greenery


Pre koho je Greenery vhodná

Farba roka 2017 obsahuje teplé pigmenty a je preto ideálnou farbou pre oba teplé typy, ale úspešne ju využijú všetky jarné i jesenné typy. Pretože je Greenery pomerne čistá, tlmené typy by s ňou mali pracovať opatrne – umiestňovať ju ďalej od tváre a kombinovať ju s jemnejšími farbami, alebo voliť jej tlmenejšie verzie.

Greenery bude vyzerať skvele v kombinácii s odtieňmi zelenej, modrej, teal, fialovej, červenej i oranžovej. Záleží od vášho farebného kontrastu, aká kombinácia bude na vás vyzerať najlepšie.

kolaz-kombinovanie-2017

Ak máte radšej kombinácie jednej farby s neutrálnymi farbami, skúste Greenery skombinovať s vanilkovou, béžovou, koňakovou, farbou ťavej srsti, odtieňmi tmavšej hnedej, tmavej lesnej zelenej, alebo s námorníckou modrou.

kolaz-neutraly-2017


A čo zimné a letné typy?

Ak je vaša farebnosť chladnejšia, farba roka 2017 nebude pre vás ideálnou farbou na veľké plochy v blízkosti tváre. Ak chcete napriek tomu túto farbu pridať do svojho šatníka, voľte ju na doplnkoch ako trendový akcent a kreatívne a opatrne ju zapracujte do svojich outfitov.

2017-doplnky-greenery

Ak je vašou prioritou dobre kombinovateľný šatník, neinvestujte do nákupu drahších kúskov v tejto farbe, ani do odevov s veľkou plochou, pretože táto farba sa nebude dať  harmonicky skombinovať s ostatnými chladnejšími farbami vášho šatníka.

Ak sa vám Greenery páči a je vám príjemná jej energia, doprajte si ju napríklad na detailoch a doplnkoch v interiéri, alebo formou obalov kozmetiky, či kuchynského riadu. Farby roka nie sú len trendovými farbami pre oblasť módy, ale aj interiérového dizajnu.

greenery-2017-domacnost

Páči sa vám farba roka 2017? Aké pocity vo vás Greenery vyvoláva? Plánujete si niečo z tejto farby do svojho šatníka, či domácnosti kúpiť? Ak máte chuť, prispejte svojimi postrehmi do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top