Skip to content
Pozitivny prístup
1. Ako sa vidíme
2. Rozmaznávajte sa
3. Cíťte sa skvele vo svojom tele vďaka pohybu
4. Prečo svoje nedokonalosti vidíme a prednosti prehliadame

O pár dní tu máme kalendárne leto a počasie nám už niekoľko dní ohlasuje jeho príchod. Leto je ideálnym obdobím na to, aby sme mysleli na seba a rozmaznávali sa. Ako? Čítajte ďalej.

Komplimenty okolia, ani presviedčanie partnera či kamarátky, nedodajú žene dobrý pocit zo seba, ak nemá rada sama seba – dobrý pocit musí vychádzať z vlastného vnútra. Ak to tak nie je, ak si žena myslí, že je objemná, nevzhľadná, nepríťažlivá, neatraktívna, i napriek komplimentom bude mať vždy o sebe pochybnosti a nebude spokojná.

Práve teplé a slnečné letné dni sú ako stvorené na to, aby ženy mysleli viac na seba a aby získali lepší pocit zo seba. Tak ako moje klientky, ktoré má inšpirovali k napísaniu tohto príspevku:

Milka prišla na konzultáciu, pretože sa uchádzala o prácu a potrebovala vyzerať dobre. Pár mesiacov po konzultácii mi napísala, že po zmene farieb a strihov v šatníku sa cíti ako úplne iná žena a konečne nemá potrebu na niekoho sa podobať. Vie čo jej pristane a čo je práve pre ňu dobré a získala i prácu, o ktorú mala veľký záujem a ktorá je jej koníčkom.

Zuzka mi pri konzultácii spomínala, ako získala svoju skvelú postavu. Nechcelo sa mi veriť, keď mi prezradila že ešte pred rokom mala o 28 kilogramov viac, cítila sa škaredá a neschopná. Nový vzťah jej dodal pozitívnu energiu, ktorá bola impulzom k práci na sebe a svojom tele. Cvičenie a zdravá strava urobili svoje a zo Zuzky je nový človek s úplne iným pohľadom na život a zdravým sebavedomím.

Klára mi opísala, ako vždy neznášala telesnú výchovu na škole a ako ju posmešné poznámky známych doviedli k pravidelnému pohybu. Tento rok sa pripravuje na svoj prvý polmaratón a bez pravidelného behu si svoj život nevie predstaviť. Schudla, spevnela a cíti sa spokojná a príťažlivá.

Príbehy Milky, Zuzky i Kláry sú príbehy, v ktorých určitý impulz vyvolal veľké zmeny a najmä iné vnímanie svojho ja. Impulz ktorý vás „nakopne“ a donúti starať sa o seba, svoje telo i dušu, je skvelou príležitosťou niečo zmeniť a myslieť na seba. Napríklad začať sa zdravo stravovať, začať sa viac hýbať, alebo mať čas kúpiť si niečo, v čom sa cítite pekná a zaujímavá.


ilustračné foto
I z vlastných skúseností viem, ako motivačne môžu pôsobiť zmeny, ktoré nastávajú po tom, čo sa o seba začnete starať a dodávať svojmu telu i duši to čo potrebuje. Je príjemné mať pre seba chvíľu času, kedy robíte niečo čo vás baví a napĺňa, je príjemné vidieť ako telo reaguje na zdravú stravu, či pohyb, je skvelé vedieť že vyzeráte lepšie a automaticky sa i lepšie cítite. Pocit spokojnosti, ktorý nastáva po tom, keď samu seba rozmaznávate, je skvelý a motivuje pokračovať ďalej.

ilustračné foto

Okrem bežných povinnosti a starostlivosti o rodinu a blízkych je prirodzené a veľmi dôležité myslieť i na seba – na to ako sa cítite vo svojom vnútri. To ako vyzeráte, je často odrazom toho ako samu seba vidíte a inštinktívne to cítia i ľudia okolo vás. Starať sa o seba a myslieť i na seba nie je sebecké. Vystresovaná a nespokojná žena nedá svojej rodine toľko, ako spokojná, vyrovnaná a sebavedomá žena.

ilustračné foto

Využite pekne letné dni na to, aby ste si oddýchli, robili veci ktoré vás bavia, aby ste sa cítili zdravo a krásne – rozmaznávajte sa! V diskusii môžete napísať, ako sa staráte o seba vy, prípadne podeliť sa o skúsenosti, ak ste tiež získali v živote impulz, vďaka ktorému ste začali konečne myslieť i na seba.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top