skip to Main Content
Pozitivny prístup
1. Ako sa vidíme
2. Ako posudzujeme iných
3. Ako jej to naznačiť?
4. Rozmaznávajte sa
5. Cíťte sa skvele vo svojom tele vďaka pohybu
6. Prečo svoje nedokonalosti vidíme a prednosti prehliadame

O pár dní tu máme kalendárne leto a počasie nám už niekoľko dní ohlasuje jeho príchod. Leto je ideálnym obdobím na to, aby sme mysleli na seba a rozmaznávali sa. Ako? Čítajte ďalej.

Komplimenty okolia, ani presviedčanie partnera či kamarátky, nedodajú žene dobrý pocit zo seba, ak nemá rada sama seba – dobrý pocit musí vychádzať z vlastného vnútra. Ak to tak nie je, ak si žena myslí, že je objemná, nevzhľadná, nepríťažlivá, neatraktívna, i napriek komplimentom bude mať vždy o sebe pochybnosti a nebude spokojná.

Práve teplé a slnečné letné dni sú ako stvorené na to, aby ženy mysleli viac na seba a aby získali lepší pocit zo seba. Tak ako moje klientky, ktoré má inšpirovali k napísaniu tohto príspevku:

Milka prišla na konzultáciu, pretože sa uchádzala o prácu a potrebovala vyzerať dobre. Pár mesiacov po konzultácii mi napísala, že po zmene farieb a strihov v šatníku sa cíti ako úplne iná žena a konečne nemá potrebu na niekoho sa podobať. Vie čo jej pristane a čo je práve pre ňu dobré a získala i prácu, o ktorú mala veľký záujem a ktorá je jej koníčkom.

Zuzka mi pri konzultácii spomínala, ako získala svoju skvelú postavu. Nechcelo sa mi veriť, keď mi prezradila že ešte pred rokom mala o 28 kilogramov viac, cítila sa škaredá a neschopná. Nový vzťah jej dodal pozitívnu energiu, ktorá bola impulzom k práci na sebe a svojom tele. Cvičenie a zdravá strava urobili svoje a zo Zuzky je nový človek s úplne iným pohľadom na život a zdravým sebavedomím.

Klára mi opísala, ako vždy neznášala telesnú výchovu na škole a ako ju posmešné poznámky známych doviedli k pravidelnému pohybu. Tento rok sa pripravuje na svoj prvý polmaratón a bez pravidelného behu si svoj život nevie predstaviť. Schudla, spevnela a cíti sa spokojná a príťažlivá.

Príbehy Milky, Zuzky i Kláry sú príbehy, v ktorých určitý impulz vyvolal veľké zmeny a najmä iné vnímanie svojho ja. Impulz ktorý vás „nakopne“ a donúti starať sa o seba, svoje telo i dušu, je skvelou príležitosťou niečo zmeniť a myslieť na seba. Napríklad začať sa zdravo stravovať, začať sa viac hýbať, alebo mať čas kúpiť si niečo, v čom sa cítite pekná a zaujímavá.


ilustračné foto
I z vlastných skúseností viem, ako motivačne môžu pôsobiť zmeny, ktoré nastávajú po tom, čo sa o seba začnete starať a dodávať svojmu telu i duši to čo potrebuje. Je príjemné mať pre seba chvíľu času, kedy robíte niečo čo vás baví a napĺňa, je príjemné vidieť ako telo reaguje na zdravú stravu, či pohyb, je skvelé vedieť že vyzeráte lepšie a automaticky sa i lepšie cítite. Pocit spokojnosti, ktorý nastáva po tom, keď samu seba rozmaznávate, je skvelý a motivuje pokračovať ďalej.

ilustračné foto

Okrem bežných povinnosti a starostlivosti o rodinu a blízkych je prirodzené a veľmi dôležité myslieť i na seba – na to ako sa cítite vo svojom vnútri. To ako vyzeráte, je často odrazom toho ako samu seba vidíte a inštinktívne to cítia i ľudia okolo vás. Starať sa o seba a myslieť i na seba nie je sebecké. Vystresovaná a nespokojná žena nedá svojej rodine toľko, ako spokojná, vyrovnaná a sebavedomá žena.

ilustračné foto

Využite pekne letné dni na to, aby ste si oddýchli, robili veci ktoré vás bavia, aby ste sa cítili zdravo a krásne – rozmaznávajte sa! V diskusii môžete napísať, ako sa staráte o seba vy, prípadne podeliť sa o skúsenosti, ak ste tiež získali v živote impulz, vďaka ktorému ste začali konečne myslieť i na seba.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top