Skip to content

„Predpokladám, že moja farebnosť je tmavá zimná a práve sýte farby sú tie, v ktorých som sa cítila donedávna najlepšie. Problém je ale v tom, že po 35-ke akosi cítim, že mi tmavé farby nerobia dobre, cítim sa v nich staršie a tvrdšie (čo mi potvrdilo i okolie) akoby mi uberali ženskú jemnosť, preto by som Vás Beátka chcela poprosiť o tipy čo s tým. Vopred ďakujem ak si na môj problém nájdete chvíľu času. Ivana“

Problém ktorý má Ivana sa týka viacerých žien, pretože vplyvom veku sa naozaj môže stať, že tmavé farby nie sú najlepším spojencom ak sa človek cíti málo jemne. Dôvodom je fakt, že čím je farba tmavšia, tým viac prísne, vážne a ťažko pôsobí. Toto pôsobenie nepomáha zvýrazniť jemnosť a ženskosť, práve naopak – tmavé farby majú v sebe silu a hĺbku, ktorá sa spája viac s mužským princípom. To je dôvod, prečo by i tmavé typy mali vekom postupne prestať nosiť veľké plochy čiernej a iných najtmavších farieb pri tvári.

Čo teda s tým, ak je vaša farebnosť tmavá a sýta, ale vaša osobnosť si žiada viac jemnosti? Pomôžu vám nasledujúce tipy:

  • Eliminujte čiernu farbu vo svojom šatníku. Podrobnosti o súvislosti čiernej farby a veku nájdete v tomto článku.
  • Zaraďte do svojho šatníka viac jemných, mäkkých a ľahších materiálov – pleteniny, úplety, hodváb, mäkká bavlna, či zamat dodajú vášmu oblečeniu prvky jemnosti a ženskosti.
  • Vyberajte si strihy, ktoré nepôsobia príliš vážne a formálne – vymeňte sako za kardigán alebo top, formálne upäté nohavice nahraďte elegantnými, ale splývavými.
  • Noste vzory, ktoré pôsobia pokojne, jemne a harmonicky – vyhnite sa príliš veľkým, pestrým a ostrým vzorom a kombináciám farieb, dodržiavajte svoj individuálny kontrast.

Pozorujete i vy na sebe vplyvom veku nejaké zmeny v preferencii farieb? Prechádzate obdobím, kedy sa vám žiadajú iné farby ako v predchádzajúcich rokoch? Aké sú vaše skúsenosti, ako dodávate vášmu oblečeniu viac jemnosti?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top