skip to Main Content
Odtiene farieb
1. Teplé a chladné odtiene červenej
2. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
3. Farby – Ako nosiť oranžovú
4. Farby – So žltou ako s korením
5. Farby – Šesť odtieňov šedej
6. Sila kakaovo hnedej
7. Farby – Námornícka modrá pre každé ročné obdobie
8. Farby – Komu pristane khaki?
9. Farby – Rôzne podoby vínovej
10. Prečo šedá neladí s teplými typmi
11. Ako nevyzerať v ružovej príliš sladko
12. Medzi modrou a zelenou
13. Béžová – skvelá neutrálna farba na leto
14. Biela, alebo béžová?


Ružová je mnohými z nás vnímaná ako dievčenská a jemná farba. Malé dievčatká sa ňou radi obklopujú a vyhovuje i ženám s romantickou dušou. Veľa žien ju však odmieta nosiť, pretože ich štýl, alebo tvar postavy neladí s jemnosťou a ženským vyžarovaním tejto farby. V dnešnom článku nájdete tipy, ako nosiť ružovú tak, aby ste nevyzerali príliš sladko.

V ružovej prevažujú chladné pigmenty, preto ladí najviac s tvárami letných a zimných farebných typov. Dokáže príjemne osviežiť a dodať iskru oblečeniu vo fádnych, alebo neutrálnych farbách. Kombinácia mäkko pôsobiaceho strihu, jemných alebo romantických strihových detailov, alebo doplnkov, posúva však ružovú k spomínanej „presladenosti“ a naivite, ktorá nemusí byť každému po chuti. Ženy romantického štýlu si ale túto kombináciu vychutnávajú a cítia sa v nej dobre.

2 x Kristin Davis, Bar Refaeli

Ak váš štylistický typ nepotrebuje veľa jemnosti a romantiky, neznamená to, že by ste na ružovú mali zanevrieť. Ružová sa dá využiť v každom štýle a na každom type postavy. Ak viete že ružová lichotí vašej farebnosti a chcete aby pôsobila menej romanticky, môžete využiť nasledujúce spôsoby jej nosenia a kombinovania.

STROHÉ STRIHY OBLEČENIA

Rovné, minimalistické a strohé strihy oblečenia sú dobrou voľbou, pretože dokážu zostriť jemné vyžarovanie ružovej.


Abbey Clancy, 2 x Caroline Sieber


Caroline Sieber, 2 x Eva Longoria

OBLEČENIE V LEŽÉRNOM ŠTÝLE

Kombinácia ružovej farby a ležérneho štýlu tiež vytvára zaujímavý efekt. Celok pôsobí dojmom nenútenosti a pohodlia, napriek tomu je takáto kombinácia živšia ako neutrálne farby.


Alessandra Ambrosio, Jennifer Garner, Jessica Alba, Miranda Kerr

 

ROCKOVÉ PRVKY

Ak k ružovej pridáte rockové prvky a výrazný kontrast, vznikne zaujímavý celok, o ktorom nemožno povedať že je príliš jemný, alebo naivný.


Ali Arter, Jessica Alba, Sarah Jessica Parker

KONTRAST

Vysoká miera kontrastu dodáva jemnej ružovej istú dávku tvrdosti. Použiť možno tmavé neutrálne farby ako čiernu, antracit, čokoládovú, či námornícku modrú. Ak sú hranice kontrastných plôch alebo strih odevov naviac rovné a strohé, tvrdší efekt je zjavný. Takéto kombinácie sú vhodné najmä pre zimné farebné typy.


Ashley Greene, Reese Witherspoon, Nikki Reed

TLMENEJŠIE ODTIENE RUŽOVEJ

Tlmenejšie odtiene ružovej vyzerajú menej výrazne. V kombinácii so štruktúrovaným materiálom, rovnejším strihom, alebo ležérnejším štýlom ružová určite nebude vyzerať detinsky. V tlmených odtieňoch zažiaria najmä letné farebné typy.


Ashley Benson, Cameron Diaz, Eva Longoria

 

KOMBINÁCIA SO ŠEDOU

Pre svoje jemné a strohé vyžarovanie má šedá farba schopnosť dodávať ružovej eleganciu a sofistikovanosť.

RUŽOVÁ AKO AKCENT

Ak k oblečeniu v neutrálnejších farbách použijete ružovú ako akcent na doplnkoch, alebo na menších plochách odevov, outfit bude výraznejší, zaujímavejší a sviežejší, nie však príliš jemný.


2 x Jessica Alba, Sarah Jessica Parker

Našli ste si cestu k ružovej, máte ju vo svojom šatníku? Aký spôsob nosenia ružovej je najbližší vám? Nosíte ju celoplošne, alebo len na doplnkoch? Máte radi výrazne ženské a romantické odevy, alebo s ružovou narábate opatrne a využívate ju tak, aby vaše oblečenie nepôsobilo príliš jemne? Ak máte chuť, anketa a priestor v diskusii sú tu tradične pre vás a vaše názory!

Súvisiaci článok: Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top