Skip to content

Terezka je krásna mladá žena, momentálne na rodičovskej dovolenke. Konzultáciu Určenia farebného typu chcela absolvovať, pretože na svojej sesternici videla, ako ju ideálne farby rozžiarili. Terezka naznačila svojmu manželovi aký darček by jej urobil radosť a tak som sa s ňou zoznámila.

Pri osobnom kontakte bolo na Terezke vidieť, že má v tvári dosť teplých pigmentov. Má bledú pleť a hnedé vlasy tmavosti 5 neutrálneho odtieňa, ktoré si farbí na gaštanový odtieň. Terezkine oči pôsobia modro-zeleným dojmom, ale pri podrobnom skúmaní sa v nich dá nájsť aj šedá a fliačky žltej. Do úvahy pripadali oba teplé typy, ale i svetlý podtyp tlmenej jesene.

Terezkina osobnosť je veľmi príjemná a pozitívna, má rada jemné línie, žensky a mäkko pôsobiace vzory. Možno i to je dôvodom, prečo vyhľadáva najmä tlmené, jemné a ľahšie odtiene farieb – v jej šatníku sa nachádza kakaovo hnedá, jemná biela, béžová, tlmená ružová, púdrová fialová a modrá, ale Terezka sama cíti, že to nie je úplne „ono“. Na nasledujúcej koláži je ukážka farieb z jej šatníka.

Pri šatkovej metóde sme zistili, že Terezke naozaj oveľa viac prospievajú teplé pigmenty. Príliš tlmené, ani príliš krikľavé teplé farby jej tvári nelichotili a najviac sme sa zdržali pri rozhodovaní teplá jeseň vs. teplá jar. Terezka vcelku dobre tolerovala i sýtejšie jarné farby, ale štipka jesennej tlmenosti harmonizovala s jej tvárou viac. Terezka patrí k teplým jesenným typom a potrebuje stredný až mierne vyšší farebný kontrast.

V zrkadle pri šatkovej metóde sama videla, ako krásne sa „vyfarbila“ a rozžiarila jej tvár vo farbách, Keďže v jej šatníku sú najmä menej farebné kúsky v neutrálnych, alebo dokonca chladných letných farbách, bola to veľká zmena. Odporučila som jej, aby svoj šatník farebne preteplila a posilnila – aby k tlmeným neutrálnym farbám pridala šatky, topy a doplnky vo výraznejších teplých jesenných farbách. Tak dodá svojej tvári viac živosti a iskrivosti.

Ukázali sme si, ako krásne môže vyzerať jej kabát, ktorý má síce dobrú jesennú farebnosť, ale keďže je v neutrálnej farebnosti, nemala by k nemu nosiť tlmenú šatku, ale mohla by ju nahradiť výraznejšou, teplou jesennou farbou. Bez farebnosti, v menej výrazných farbách vyzerala Terezkina tvár mdlo a nevýrazne, zatiaľ čo vo farbách krásne ožívala.

Šatkami, vrstvením a doplnkami môže Terezka prežiariť a „vyfarbiť“ svoje šaty v letnom odtieni.

Terezka sama pochopila, že neutrálne farby ako námornícka modrá, alebo biela, môže krásne rozžiariť červeným sakom, alebo doplnkami. Namiesto červenej môže použiť ktorúkoľvek živšiu a farebnú farbu zo svojej teplej jesennej farebnice.

Teplé jesenné farby sa Terezke páčia, avšak v snahe nič nepokaziť doteraz siahala najmä po tlmených, nevýrazných a bezfarebných odtieňoch. Držím jej palce v posilňovaní výraznosti a farebnosti jej šatníka. Som presvedčená, že to bude príjemné nielen pre jej okolie, ale i pre ňu samu, pretože sa bude cítiť krásne a atraktívne.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top