Skip to content
Nedávno som dostala tip na dnešnú tému. Katka mi písala, že rada nosí rôzne pokrývky hlavy, preto by uvítala článok s radami o tom, ako ich vyberať. V dnešnom článku nájdete informácie  najmä o optickom pôsobení pokrývok hlavy.
Je škoda, že väčšina žien nosí čiapky len ako tepelnú ochranu hlavy a nie ako doplnok . Rôzne pokrývky hlavy totiž dokážu vizáž veľmi osviežiť a zatraktívniť.
Dokážu výrazne zmeniť štýl outfitu, urobiť celok originálnym, ale napríklad i predĺžiť postavu, či zoštíhliť tvár.
Možno máte blok z detstva, kedy ste čiapky nosiť museli a preto ich teraz nenosíte radi. A možno patríte k ženám, ktoré dokážu zaujímavou pokrývkou hlavy urobiť zo seba inú ženu.

Akú pokrývku hlavy zvoliť?

Existuje množstvo čiapok, no v zásade ich môžeme rozdeliť na klobúky, čiapky, šiltovky a barety. To, ktorý druh vám bude bližší, určuje váš štýl.

Športové typy sa budú cítiť prirodzene najmä v športových čiapkách a šiltovkách, luxusný typ potrebuje k dosiahnutiu dramatického efektu výrazné klobúky, introvertné osoby uprednostňujú čiapky nevýrazných farieb a nenápadných tvarov a pod.

Z pohľadu farebnej typológie môžu byť čiapky vynikajúcim pomocníkom pre rozžiarenie tváre. Stačí zvoliť pokrývku hlavy v jednej z vašich ideálnych farieb a vaše oči budú iskrivé a pleť bude žiariť.


Toto si všímajte

Pri výbere pokrývky hlavy by sme mali brať do úvahy nasledujúce fakty:

1. Veľkosť pokrývky hlavy by mala korešpondovať s objemom nášho tela. Osoba ktorá má nadváhu by nemala nosiť drobné čiapky, ak nechce vyzerať ešte mohutnejšia. Platí to samozrejme aj naopak – drobná postava v príliš mohutnej čiapke bude vyzerať čudne.

2. Farba pokrývky hlavy môže byť prvkom, ktorý pritiahne pozornosť k vašej tvári. Môže byť oživením celého outfitu ktorý je  v neutrálnych farbách, alebo môže čiapka so zvyškom oblečenia farebne ladiť.

3. Strieška klobúka (čiapky) by nemala svojou šírkou presahovať šírku vašich ramien. V opačnom prípade vás takáto pokrývka hlavy „zazemní“ a budete pôsobiť ako hríb.

 4. Ak je farba pokrývky hlavy zladená s oblečením, môže vám pomôcť opticky predĺžiť (a teda aj zoštíhliť) vašu postavu. Ak je farba pokrývky hlavy výrazne iná ako oblečenie, vašu postavu naopak opticky skráti.
5. Pri výbere pokrývky hlavy je ideálne jej farbu vyberať podľa vášho farebného typu. Farba čiapky, či klobúka sa bude nachádzať v bezprostrednej blízkosti vašej tváre, preto ak bude ladiť s farebnou teplotou vašej tváre, budete žiariť.
Výberom zaujímavej pokrývky hlavy v správnej farbe môžete úspešne odpútať pozornosť od nedokonalostí vašej postavy. Vaša tvár bude výrazná a zaujímavá.
Je len na vás, ako, čím a ktoré časti svojej postavy zvýrazníte a čiapky môžu byť jedným z nástrojov.

Pracujte s pokrývkami hlavy ako s doplnkom a budete vyzerať zaujímavo a originálne!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top