Skip to content
Martina prišla na konzultáciu, pretože sa po materskej dovolenke chystá do práce a potrebuje osviežiť šatník. Má rada teplejšie farby a už 8 rokov si vlasy farbí na výrazne teplý odtieň stredne hnedej. Na fotkách, ktoré mi Martina poslala pred konzultáciou, bolo vidieť že na jej farebnosti niečo neladí.

 

Pri prezeraní fotografií pred konzultáciou som mala dojem, že sa u nej nezhoduje farebná osobnosť a farebným typom. Potvrdilo sa to pri šatkovej metóde, keď sa ukázalo, že farebnosť Martiny je chladná a letná.
Martina mi popísala svoj šatník ako málo farebný, pozostávajúci najmä z neutrálnych farieb – bielej, čiernej, hnedej, šedej. I keď sa rozhodne že si kúpi niečo farebné, z nákupu väčšinou odchádza s neutrálnou farbou oblečenia.

Negatívny efekt príliš teplých vlasov sa ukázal v celej svojej sile v momente, kedy si Martina po šatkovej metóde, ešte pred zrkadlom, dala dole bielu textilnú čelenku z vlasov. Jej tvár, ktorá tesne predtým nádherne žiarila popri výrazne chladnej šatke, zrazu získala nepekný podtón.

Farebnosť Martiny nádherne ožila i pri líčení. Výrazne chladné líčenie očí v ružovo – šedých odtieňoch vyzeralo na jej tvári krásne, nežne a žensky. Použila som paletu očných tieňov od NYX s názvom „I dream of Barbados“. Očí sme ešte viac zvýraznili ceruzkou na oči NYX v odtieni Charcoal a linku sme jemne rozmazali. S jej výrazne chladnou pleťou ladila i chladná ružová farba bronzera a lícenky NYX a rúž NYX Jumbo Pencil v odtieni Pecan. Na odtieň Pecan sme navrstvili štipku lesku v odtieni Iris, aby sme perám dodali ešte živší a sviežejší vzhľad. Martina má ideálny tvar očí, jej horné viečka sa dali krásne vytieňovať a veľmi jej to pristalo. O to viac, že chladné farby skvele ladili s jej pleťou. 


 

Tušila som, že Martina bude výsledkom prekvapená a naozaj to tak bolo. Ak zmení farbu svojich vlasov na chladný odtieň, budú sa jej oveľa ľahšie nosiť chladné letné farby. Predpokladám že zmena bude natoľko výrazná, že možno Martinu ľudia ani nespoznajú :-). Myslím si, že jej obľuba teplých farieb ani tak nepramení z toho, že by jej farebná osobnosť bola jesenná (na mňa pôsobila i osobnostne viac letne ako jesenne), ako skôr z toho že potrebovala svoj šatník prispôsobovať teplej farbe vlasov.

Dostala som v poslednom období 2 maily s otázkou, ako je možné zladiť obľubu teplej farby vlasov s chladnejšou farebnosťou tváre. Mojou odpoveďou je, že v prvom rade je potrebné dôkladne preveriť skutočnú farebnosť tváre, aby si žena mohla byť istá, či jej teplá farba vlasov alebo oblečenia, je naozaj nevhodná. Ak vám nesedia príliš teplé vlasy, neznamená to automaticky, že ste chladným typom.

V prípade že je teplá farba vlasov naozaj nevhodná, je potrebné preveriť, prečo sa jej farebná osobnosť odchyľuje od farebnosti. Často sa totiž stáva, že keď žena vidí v zrkadle, koľko škody na jej tvári napáchajú nevhodné farby, postupne prejde ku vhodnejším farbám a tie staré teplé farby jej vôbec nechýbajú.

Mám veľkú radosť, že som Martine pomohla nájsť svoje farby, pretože je to nádherná žena. Má krásnu tvár, ideálne proporcie a pôsobí veľmi milo. Bola by škoda, aby sa skrývala v čiernej alebo jesenných farbách, v ktorých jej tvár nemá možnosť naplno zažiariť. 

 

Nevhodná farba vlasov môže napáchať veľa zlého, môže ovplyvniť váš ďalší výber farieb, vďaka čomu sa dostanete do bludného kruhu. Máte aj vy za sebou radikálnu zmenu farby vlasov, o ktorej tušíte že nebola správna, ale neviete presne prečo?

Všímate si vo svojom okolí ženy, u ktorých je veľmi výrazný nesúlad farby vlasov a farebnosti tváre? Ak máte chuť, podeľte sa o svoje názory a skúsenosti!


 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top