Skip to content

Počas uplynulých dní som si začala čítať odpovede na otázky v dotazníku (ktorý som vám poslala minulý týždeň) a prekvapilo a potešilo ma, ako veľmi sa odpovede zhodovali v jednej veci. Je to niečo, čo majú spoločné všetky ženy, ktoré sa zaujímajú o svoju vizáž.


Zdravé sebectvo – základ dobrej vizáže

Vzhľadom na to, že mi prišlo viac ako 600 odpovedí, stihla som si zatiaľ prečítať len odpovede na prvú otázku, ktorá znela „Aký je hlavný dôvod, prečo sa zaujímate o svoju vizáž?“.

Z odpovedí na túto otázku je jasné, že ste pochopili, že vaša vizáž a úprava je základom niečoho, čo na prvý pohľad môže vyzerať ako sebectvo, egoizmus, či zameranie sa na seba.

Vo väčšine odpovedí totiž zaznelo, že sa o svoju vizáž zaujímate najmä pre to, aby ste mali zo seba dobrý pocit.

Na to, aby ste vyzerali dobre a následne sa dostavil dobrý pocit zo seba, je tiež potrebné byť zdravo sebecká.

Bez toho, aby ste si našli na seba čas, zastavili sa a popremýšľali nad tým, čo sa vám páči, v čom sa cítite dobre, čo vám pristane a čo je pre vás dobré, sa totiž vo vašej vizáži ťažko niečo zmení.


Čo sa deje, ak máte zo seba dobrý pocit

Myslieť na seba a svoj dobrý pocit je naozaj základom. Len ak máte zo seba dobrý pocit, môžete sa cítiť dobre, príjemne, sebavedomo a atraktívne a môžete svoju pozitívnu energiu odovzdávať i svojmu okoliu.

Ak ste so sebou spokojná, prejaví sa to vo všetkom – vo vašej nálade, spôsobe komunikácie, tóne hlasu, chôdzi, schopnosti riešiť problémy a tiež v množstve vašej energie a chuti do života.

Ak vy sama nemyslíte na seba a svoj dobrý pocit, verte, že na vašu spokojnosť nebude myslieť nikto iný. Ak myslíte len na iných a na seba zabúdate, ľudia si vás nemôžu vážiť. Prečo? Pretože svojím prístupom ku sebe okoliu dávate najavo, že ani vy si nevážite samu seba.


Vaše okolie váš dobrý pocit registruje

Ľudia okolo vás ľahko rozoznajú, ako sa cítite. Neverbálne prejavy sú tým, čo za vás „rozpráva“ a dáva vášmu okoliu najavo, v akom ste rozpoložení, akú máte náladu, či ste so sebou spokojná a či je u vás prítomný váš dobrý pocit.

Ak dobre vyzeráte a máte preto zo seba dobrý pocit, jednoznačne to cítia aj ľudia vo vašom okolí. Registrujú nielen vašu vizáž, ale aj vašu pozitívnu energiu, chuť, dobrú náladu a sebavedomie. A podľa toho sa k vám správajú.

Váš vlastný dobrý pocit vám pomôže priťahovať k sebe ľudí, ktorí sú podobne „nastavení“. Môžete tak lepšie komunikovať a dosahovať v živote to, čo chcete.


Platí to v osobnom i pracovnom živote

Rovnaký vzorec príčiny a následku platí nielen v súkromnom živote, ale i v pracovnom. Dobrá a primeraná vizáž v práci je základom vášho dobrého pocitu a ten je základom toho, ako s vami vaši nadriadení, podriadení, či klienti jednajú. Je jedným z dôvodov, prečo ste vo svojej profesii úspešná, alebo neúspešná.

Dobrá vizáž vám môže otvoriť dvere k mnohým pracovným príležitostiam, zatiaľ čo ignorovanie faktu, že to, ako vyzeráte, ovplyvňuje vzťahy iných ľudí ku vám, má väčšinou za následok, že sa pracovne nikam neposúvate, stagnujete a nedarí sa vám.


Buďte zdravo sebecké, pretože to, že myslíte i na seba, môže vyvolať veľké zmeny vo vašom živote.

Rada by som poďakovala tým z vás, ktoré ste si našli čas a vyplnili dotazník. Teším sa, ako si v nasledujúcich dňoch prečítam i odpovede na ďalšie otázky v dotazníku a budem môcť vďaka tomu nasmerovať svoj nový projekt správnym smerom.

Chcete k téme dobrého pocitu a jeho súvislosti s vizážou niečo dodať? Máte skúsenosť, alebo názor, o ktoré sa chcete podeliť? Ak áno, neváhajte a zapojte sa do diskusie! 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top