Skip to content


V tejto rubrike sa objavujú tipy na to, ako farebne alebo štylisticky skombinovať odevy, ktoré nie sú pre daný farebný typ, alebo typ postavy ideálne. Dnes sa pozrieme na čiernu blúzku z aktuálnej kolekcie Orsay, ktorá má tmavý základ a malé, jemné biele bodky.

Blúzka vďaka svojej farebnosti a vzoru pôsobí sýto a chladne, má vyšší kontrast. To ju predurčuje stať sa ideálnou súčasťou šatníka najmä tmavých zimných typov. Pomocou vhodných doplnkov, vrstvenia a farieb je však možné celkové farebné vyžarovanie blúzky meniť a vytvoriť tak kombinácie vhodné pre všetky farebné typy.

store.orsay,com

TMAVÉ TYPY

Pre tmavé typy sú ideálne tmavé a sýte farby. Blúzka tieto parametre vcelku spĺňa, avšak jemný bodkovaný vzor mierne znižuje mieru sýtosti a žiarivosti. Preto ak sa tmavý typ rozhodne blúzku skombinovať s tmavým oblečením (nohavice, sukňa, kardigán, či sako), blúzka bude popri sýtej čiernej pôsobiť šedivo a málo čisto (kombinácia vľavo na nasledujúcej koláži). Táto kombinácia bude naviac fádna a málo farebná. Preto je lepšie blúzku skombinovať s inou farbou, popri ktorej bude pôsobiť sýto a výrazne. Na koláži je použitá červená, ale tmavé typy môžu využiť i iné výrazné farby – oranžovú, zimný tyrkys, smaragdovo zelenú a pod..

SVETLÉ TYPY

Pre svetlé typy sú tmavé farby ťažké, preto je vhodné tmavosť blúzky odľahčiť. K tomu pomôže kombinácia so spodným dielom svetlejšej, alebo stredne tmavej farby a svetlý postel v blízkosti tváre (náhrdelník, šatka…), ktorý čiernu zjemní, osvieži a „vyfarbí“.

CHLADNÉ TYPY

Pre chladné typy, najmä zimné, je čierna farba celkom vhodná, ale len v prípade že je doplnená farbami. Preto je potrebné k blúzke doplniť doplnky a oblečenie vo výrazne chladných farbách, ktoré vytvoria primeraný kontrast a urobia celok farebnejším.

TEPLĚ TYPY

Pre teplé typy môže byť čierna farba problematickou – je pre ne nielen príliš ťažká, ale i chladná. Preto je dôležité blúzku nosiť tak, aby celok bol „preteplený“. Tento efekt dosiahnete pomocou vrstvenia a kombinácie s výrazne teplými, farebnými odtieňmi šperkov a oblečenia.

KONTRASTNĚ TYPY

Kontrastným typom stačí pridať k čiernej blúzke farby – výrazné, jasné žiarivé odtiene zabezpečia, že dominantnou farebnou vlastnosťou outfitu nebude sýtosť, ale najmä žiarivosť.

TLMENĚ TYPY

Jemnosť a zamatovosť nie sú pre čiernu blúzku typickými, preto by ju tlmené typy mali kombinovať s tlmenými, jemnými odtieňmi farieb, tak aby vzniknutý kontrast bol nižší.

Máte v šatníku podobnú čiernu blúzku? Ako ju kombinujete? Máte osvedčený spôsob, ako silu čiernej v súlade s vašou farebnosťou využiť, alebo naopak potlačiť?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top