Skip to content

Na Jankin blog som natrafila náhodou, ale hneď ma zaujal, pretože je farebný. Jankine outfity pôsobia hravo, optimisticky, sviežo a zaujímavo. V záplave množstva súčasného trendu minimalizmu je pre mňa Jankin blog veľmi príjemným oživením. Jej outfity sú dôkazom toho, akú veľkú moc majú farby a aké efekty dokážu vyvolávať. Príjemne na mňa pôsobí i to, ako Janka svoje outfity uvádza a popisuje, preto som neváhala a oslovila ju s ponukou spolupráce a v dnešnom článku vám prinášam s ňou rozhovor.


Akými slovami by si popísala svoj vlastný štýl a ako sa vyvíjal?

Milujem eleganciu a ženskosť. Taktiež veľmi rada experimentujem. Na móde je skvelé to, že sa jednoducho môžem zmeniť na nežnú romantičku či sexy dračicu. Počas víkendu dávam prednosť pohodlným a ležérnym outfitom.

Dá sa povedať, že môj štýl sa vyvíjal a dospieval spolu so mnou a postupne som našla to, v čom sa cítim najlepšie.


Máš nejaké „poznávacie znamenie“? Vďaka čomu sa cítiš zaujímavo a prirodzene?

Mojou súčasťou sú jednoznačne topánky na vysokých podpätkoch. Na tie mám jednoducho slabosť. Milujem jednoduché lodičky v akejkoľvek farbe. Kto ma pozná vie, že bez nich to nie som ja, a že v nich trávim takmer každý deň.

Stačia tieto kúzelné topánky a hneď sa cítim žensky a príťažlivo.


Čo by si si nikdy neobliekla?

„Nikdy nehovor nikdy“ – to je heslo, ktorým som sa postupne naučila riadiť. Už sa mi niekoľko krát stalo, že som nejaký trend odmietala. Potom som ho skúsila a zistila som, že to nie je až také zlé, ako som si myslela. Samozrejme ak nerátam extrémy ako ponožky v sandáloch, alebo „fejky“ :-).


Na aký kus oblečenia či doplnkov si ochotná minúť najviac peňazí?

Topánky a kabelky. Postupom času som zistila, že radšej budem mať pár kvalitných kúskov, ako veľké množstvo nekvalitných.


Aký je Tvoj vzťah k trendom?

S obľubou ich pravidelne sledujem a snažím sa ich zakomponovať do svojich outfitov. Napriek tomu ostávam verná svojmu štýlu. Z množstva trendov, ktoré sa objavujú každú sezónu si vždy vyberiem len to, čo sa ku mne hodí.


Aké farby a farebné schémy máš najradšej a prečo?

Asi to bude znieť divne, ale nemám svoju obľúbenú farbu. V mojom šatníku je celá farebná škála. Riadim sa prevažne náladou a vplyv na výber farieb má u mňa predovšetkým ročné obdobie. Na jar a v lete dávam prednosť farbám – pestrým či pastelovým. V zime to sú tmavšie odtiene ako vínová, modrá či olivová a neutrálne farby ako šedá a béžová.


Ako zostavuješ svoje outfity? Používaš inštinkt, alebo máš nejaký overený postup?

Overený postup nemám. Je to o emóciách a taktiež sa veľakrát nechávam inšpirovať okolím. Občas ma len tak niečo napadne a hneď to idem vyskúšať. Už sa mi niekoľko krát stalo, že som si v hlave vyskladala svoj „ideálny look“, no nakoniec som zistila, že v skutočnosti to nefunguje. Na druhej strane sa mi úplnou náhodou podarí spojiť na prvý pohľad nekombinovateľné kúsky a vyzerá to super. Keď mám čas, otvorím skriňu a pred zrkadlom skúšam rôzne kombinácie.


Ako si sa dostala k písaniu blogu?

Od malička som mala veľmi blízko k móde. Bavilo ma navrhovanie oblečenia i zostavovanie outfitov. Keď som sa presťahovala do Prahy, spoznala som kamarátku zo Španielska, ktorá v tej dobe už mala úspešný blog. Povedala som si, že to skúsim tiež. Mojou hlavnou myšlienkou bolo ukázať oblečenie, ktoré nie je bežne v obchodoch a tak odprezentovať prácu mojej mamy a svoju.


Kde hľadáš inšpirácie? Ktorá známa osobnosť je pre Teba štýlovou ikonou?

Inšpiráciu hľadám v módnych časopisoch, ale i na internete. Mnohokrát ma inšpirujú úplne cudzí ľudia na ulici. Mojím vzorom je jednoznačne Victoria Beckham, Olivia Palermo. Z blogerského sveta je to skvelá Annabelle Fleur či Camila Coelho.


Ako a kde nakupuješ? Aké faktory zvažuješ pri rozhodovaní, či niečo kúpiť, alebo nie?

Veľkú časť môjho oblečenia tvorí vlastná kolekcia. Inak nakupujem v bežne dostupných obchodoch ako Zara či Mango. Kedysi som nakupovala takzvane bezmyšlienkovite. Jednoducho som si kúpila to, čo sa mi páčilo.

Dnes už pri nakupovaní viac premýšľam a zvažujem, či danú vec budem mať s čím skombinovať a či zapadne do môjho šatníka. Samozrejme pozerám i na kvalitu a rozhodujúca je i cena.


S kým sa najradšej radíš, ak si si nie istá, či v danom oblečení dobre vyzeráš, alebo či je pre Teba tým pravým?

Mojim najlepším poradcom je jednoznačne moja mama. Tá mi vie vždy najlepšie poradiť keď si nie som istá.


Aké má Tvoje oblečenie vplyv na vzťahy s okolím a vnímanie seba samej? Aké reakcie dostávaš najčastejšie na svoje outfity?

Viem, že pre mnohých ľudí je to dosť povrchné, ale pre mňa je dôležité vyzerať dobre a cítiť sa dobre. Preto chodím vždy upravená i keď ideme s manželom počas víkendu len na nákup.

Reakcie na moje oblečenie sú veľmi pozitívne. Keď som začala s blogovaním, často som sa stretávala s otázkou či je možné kúpiť dané šaty či kabát. Dokonca sa mi niekoľkokrát stalo, že mi danú vec pochválila na ulici neznáma žena. To všetko ma motivovalo k tomu, aby som sa navrhovaniu oblečenia začala venovať viac.

Pred zhruba rokom a pol som predstavila svoju prvú limitovanú kolekciu venovanú denimu. Tá sa predáva do dnes. Postupne k nej pribúdajú ďalšie a ďalšie a mňa to baví stále viac. Oblečenie tvorím spolu s mamou, ktorá ho šije vo svojom salóne.


Čo považuješ za zásadné pri budovaní štýlu a čo by si odporučila čitateľkám blogu urobiť na tejto ceste ako prvé?

Každá žena, by mala nosiť to, v čom sa cíti najlepšie. Čo na tom, že Vám všetci vo vašom okolí hovoria, že Vám sukňa pristane, keď vy sama sa v nej necítite dobre. Existuje predsa mnoho šik nohavíc.

Nikdy nezabúdajte na typ postavy a svoj vek. Správne zvoleným oblečením sa dá schovať či vyzdvihnúť mnoho. Pridať či odobrať pár rokov.

Je dobré nechať sa inšpirovať. Nemusí to byť žiadna celebrita. Niekde som čítala, že náš štýl obliekania mnohokrát ovplyvňujú ľudia v našom okolí (priatelia či kolegovia). Myslím, že v tom bude určitá pravda. Rozhodne nikoho nekopírujte a vždy buďte sama sebou.

Avšak ak si neviete rady, vždy je dobré obrátiť sa na odborníka. Máte tak istotu, že nešliapnete vedľa.


Ak sa vám páči Jankin štýl a zaujali vás jej outfity, môžete sa inšpirovať na jej blogu: http://margifashion.blogspot.sk/

Ďakujem za rozhovor Janka a želám Ti veľa skvelých pocitov vo svojom oblečení a veľa nápadov na nové kolekcie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top