skip to Main Content
Tehotenstvo a materstvo
1. Móda, tipy, triky – Tehotenské oblečenie
2. Celebrity a tvar postavy – Kim Kardashian a tehotenské oblečenie
3. Tehotenské oblečenie 2
4. Ako sa obliecť zaujímavo počas materskej dovolenky
5. Ako vybrať nosič na dieťa

Kúpila som nosič – veľa žien nosí šatky, nosiče – veľa  z nich je farebných, vzorovaných. Ako vybrať vhodnú šatku/ergonosič pre seba? Ako sa potom obliekať, ak je nosič/šatka vzorovaná/výrazná? Pekný deň! Veronika.

Nosič na dieťa je dobré chápať ako súčasť odevu – pokrýva väčšiu časť trupu a preto sa pri posudzovaní jeho estetickej stránky môžete riadiť podobnými princípmi ako pri výbere bundy, či svetra.


Farba

Akú farbu vybrať – neutrálnu, alebo farebný odtieň? Je len na vás, pre ktorú alternatívu sa rozhodnete. Ak zvolíte neutrálnu farbu, nebudete mať problém s kombinovaním farby nosiča s farebnosťou vášho oblečenia. Ak zvolíte nosič výraznej farby, môže sa nosič stať akcentom, detailom, či zaujímavým doplnkom. V oboch prípadoch je však ideálne, ak farba nosiča bude ladiť s paletou vašich ideálnych farieb, v opačnom prípade budete mať problém ho farebne zakomponovať do do vášho šatníka.

zdroj foto: amazon.com

Vzor

Pokiaľ ide vzor, môžete siahnuť po vzoroch ktoré sú menej výrazné (drobné, husté, v neutrálnych farbách), po výrazných a nápadných vzoroch (veľké, riedke, vo výrazných farbách), alebo po vzoroch ktoré sú niekde v strede. Ktorá možnosť je pre vás najlepšia? Záleží od vašich proporcií, objemu i štýlu.

Ak máte objemný trup a štíhle nohy, hľadajte vzory, ktoré nebudú trupu pridávať ďalší objem. Objem vám pridá vaše dieťatko, preto je dobré vyhnúť sa veľkým a riedkym vzorom a krikľavým farbám. Ak naopak máte menší trup a objemnejšie nohy, zaujímavý vzor vám pomôže dorovnať rozdiel v objeme. Ak ste drobná a vaša postava je nízka, alebo subtílna, vyhnite sa príliš veľkým a výrazným vzorom.

kolaz velkost

zdroj foto: amazon.com

Samotná podstata nosiča je štylisticky viac naklonená k ležérnosti a kreatívnosti. Preto nosič nenosia všetky ženy – niektorým táto pomôcka sedí viac a vyzerajú s ňou veľmi prirodzene, na iných ženách vyzerá neprirodzene a vlastne ich ani nenapadne si nosič kúpiť.

Pokiaľ ide o štýl vzoru, podrobnejšie sa o tejto téme dočítate tu. Štýl vzoru vášho nosiča by mal ladiť s vašou osobnosťou. Ak je váš štýl viac praktický, vyberajte si tradičnejšie, nadčasové vzory. Ak je vaša osobnosť kreatívna, hravá, či výrazná, hľadajte živé, výrazné, zaujímavé vzory ktoré pútajú pozornosť. Informácie o tom, ako rozoznať nadčasový vzor od módneho, nájdete v tomto článku.

Ako zladiť nosič s oblečením

Pokiaľ je váš nosič jednofarebný, bude sa s oblečením kombinovať jednoduchšie ako vzorovaný. Ak často nosíte vzorované oblečenie a chcete mať i vzorovaný nosič, bude vhodné ak vzory budú vzájomne ladiť. Ako zladiť vzory sa dočítate tu.


Tak ako pri nákupe iných vecí, i pri nákupe nosiča či šatky je dobré okrem technických parametrov zvážiť i estetické. Vyššie uvedené odporúčania sa dajú zhrnúť nasledovne:

Nosič vyberajte tak, aby farebnosťou i vzorom ladil s vašim šatníkom a aby ste sa pri jeho nosení cítili príjemne a zaujímavo. Je dôležité, aby ste sa nemuseli nosiču vy prispôsobovať, ale aby on pracoval pre vás.

Na nasledujúcej koláži sú ukážky nosičov, ktoré sú výraznejšie a farebné a preto sú horšie kombinovateľné. Sú to fotografie z nemeckého webshopu a pôsobia málo autenticky – oblečenie a úprava tváre modelky štýlovo neladia s nosičom.

kolaz nosic kokadi_de

zdroj foto: www.kokadi.de

Nasledujúca fotografia je viac autentická.

00

zdroj foto

Na druhej koláži sú fotky celebrít s nosičom. Väčšina známych tvárí, ktoré som na webe našla, mala na sebe nosič neutrálnej farby, alebo len s jemným vzorom. Dôvodom je zrejme praktickosť a otázka jednoduchšej kombinovateľnosti.

kolaz nosic celebs

Nosili ste, alebo nosíte nosič či šatku na dieťa? Ako ste ho vyberali a ako sa vám váš nosič kombinoval s oblečením? Ak máte chuť, podeľte sa v diskusii o svoje s skúsenosti s ostatnými!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top