skip to Main Content
Andrea sa venuje maľovaniu hodvábnych šatiek a tak má dobre vyvinutý cit pre farby a ich kombinácie. Veľa ľudí dokáže pri iných vycítiť disharmóniu farieb, ale posúdiť objektívne sám seba je ťažšie. Andrea prišla na konzultáciu Určenia farebného typu preto, lebo chce svoj šatník obohatiť o ďalšie farby a tak potrebuje mať istotu v tom, ktoré farby ju najviac rozžiaria.


ilustračné foto: Andie MacDowell

Pri úvodnom rozhovore mi spomínala, že jej farebnosť viac ľudí odhadlo na zimný typ a že ním možno v mladšom veku aj bola, ale teraz vo veku 41 rokov už nevie. Šatková metóda ukázala niečo úplne iné.

Keď sme sa s Andreou rozprávali o teórii, zhodli sme sa na tom, že jej farebnosť je viac sýta a že zrejme nebude patriť medzi jarné, alebo letné farebné typy. Jej oči sú tmavšie hnedé, vlasy majú pomerne neutrálny odtieň tmavosti 5. Keďže Andrea má už zopár šedín, vlasy jej farbí kaderníčka a najčastejšie používajú hnedo-medené odtiene. Andrea prišla na konzultáciu nalíčená (na očiach mala nanesenú čiernu linku) a oblečenú mala bielo-modrú pásikavú blúzku, červenú vestu, čierny kabát a čierny šál.

Tvár na mňa pôsobila dojmom vyššieho kontrastu a pri vizuálnom odhadovaní farebnej teploty sa javila dosť neutrálne. Preto som predpokladala, že Andrea bude zrejme patriť medzi tmavé typy. Hneď v úvode šatkovej metódy sa však ukázalo, že sýte a tmavé farby nie sú pre jej tvár vôbec vhodné, doslova ju ubíjali. Vo výrazne teplých farbách vyzerala neporovnateľne lepšie ako v chladných či neutrálnych. Vyšší kontrast sa potvrdil a Andrea vyzerala najlepšie v stredne tmavých, čistejších a farebných odtieňoch. Obe sme boli nadšené, keď sme videli ako Andrea krásne žiari v teplých jesenných farbách. Jej pleť v nich ožívala, tvár vyzerala jemne a sviežo, oči iskrili.

Väčšina teplých jesenných typov má strednú mieru kontrastu, ale nie je vylúčená ani vyššia úroveň a Andrea je práve týmto prípadom. Znesie i mierne vyšší kontrast, nie však maximálny, pretože príliš čisté zimné farby boli už veľmi ostré a Andreina tvár popri nich zanikala.

Takmer polovica Andreinho šatníka je v nevhodných chladnejších farbách, preto sme si ukázali, ako ich môže nosiť a kombinovať tak, aby pri jej tvári vyzerali lepšie a nerobili ju unavenou a mdlou. Čiernu by postupne mala nahradiť hnedá, ružovú lososová a chladné odtiene červenej teplá paradajková červená. V teplej jesennej červenej Andrea vyzerala perfektne – potvrdilo sa, že naše okolie nám často dá najavo, keď máme na sebe ideálne farby, pretože Andrea mi spomínala, že v červenej dostáva najviac komplimentov.

Paletku očných tieňov od Zoevy, ktorú priniesla Andrea na konzultáciu, si inštinktívne vybrala správne, sú v nej teplé i neutrálne odtiene hnedej, ktoré pri líčení očí určite využije.

Vyskúšala rúž v ceruzke NYX Copper Pink, ktorý perfektne oživil jej pery a veľmi vhodná bude pre ňu aj lícenka GOSH v teplých odtieňoch. Namiesto čiernej ceruzky na oči som jej odporučila čierno-hnedú, s ktorou budú jej oči vyzerať jemnejšie a mäkšie – čierne očné linky na teplých typoch vyvolávajú tvrdý a príliš chladný dojem. Po konzultácii mi Andrea napísala, že pri líčení doma použila teplú lícenku a čierno-hnedú ceruzku na oči a výsledok bol oveľa lepší.

Pár týždňov po konzultácii mi Andrea poslala reakciu:

„Ďakujem Vám za rady ohľadom môjho farebného typu. Naozaj ma prekvapilo zistenie, ze teplé farby mi pristanú viac, ako farby ktoré som doposiaľ používala. Musím priznať, ze to bol pre mňa dosť veľký šok, a dlho som to „trávila“, myslím to v dobrom. Dovtedy som farby z terajšej farebnice vôbec nepoužívala. Dlho som uvažovala, kde začať a ako si meniť postupne šatník. Musím povedať aj to, ze v týchto teplejších farbách sa cítim inak – tak veselšie :).

Šatník som si začala meniť šatkami, najmä oranžovou a petrolejovou, postupne som pridala bižutériu a niekoľko kúskov topov. Neskôr príde na rad i kostým… Tiež si myslím, ze kombinovať teplé farby z mojej farebnice s čiernou a studenými farbami, ktoré som doposiaľ používala, je dosť veľký problém. Preto sa pomaličky začínam vyhýbať čiernej a hľadám si napr. čokoládové rifle.“

Farebnosť Andrey je zaujímavá mierou kontrastu. Pri konzultácii mi povedala, že si myslí že sa jej zmení život, pretože sa jej v oblasti farieb otvoria nové obzory. Bola prekvapená z toho, koľko nových farieb a farebných kombinácií je vhodných pre jej farebnosť.

Andrea plánuje začať podnikať v oblasti, v ktorej by mala vyzerať dobre a na svoje zákazníčky pôsobiť upravene a harmonicky, takže jej táto zmena isto prinesie pozitíva, uľahčí jej život a dodá pocit istoty. Držím jej palce v podnikaní a želám veľa radosti s krásnymi jesennými farbami!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top