skip to Main Content


Danka mi spomínala, že má veľmi rada jesenné farby a obklopuje sa nimi najmä v interiéri, pretože v šatníku má najmä chladnejšie odtiene. Svoj farebný typ odhadla na tmavý zimný, ale ukázalo sa, že je to inak.

ilustračné foto: modelka Thaisa Liz

Na fotkách bolo vidieť, že na Dankinej tvári sú najvýraznejšie jej sýte, tmavo-hnedé oči. I pri osobnom stretnutí boli oči veľmi výrazné a žiarivé. Dankina pleť pôsobila mierne tlmeným, snedým dojmom a jej vlasy sú nefarbené, takmer čierne, majú tmavosť 3. Bolo jasné, že mám pred sebou tmavý typ, ale nebolo jasné či zimný, alebo jesenný.

Sama Danka mi spomínala, že si nie je svojou farebnosťou istá. Považovala sa za tmavú zimu, pretože do 40-tky sa cítila perfektne v čiernej farbe, ale v posledných mesiacoch cíti, že čierna je pre jej tvár tvrdá, rovnako ako príliš čisté, žiarivé zimné odtiene farieb.

Dankina tvár reagovala negatívne na chladné pigmenty, ale ani úplne teplé farby neboli ideálne. Krásne ožívala v sýtych, mierne teplých jesenných odtieňoch, jej oči v nich žiarili ešte viac. Farebnosť Danky je tmavá jesenná a zaujímavosťou je jej takmer čierna farba vlasov.

Predstava väčšiny ľudí je taká, že jesenné typy by mali mať vždy vo vlasoch teplý podtón. Veľa jesenných typov (dokonca i teplých) má ale pomerne fádnu, alebo neutrálnu farbu vlasov a natónovanie do mierne teplého odtieňa ich môže farebne „prebudiť“.

Thaisa Liz

Prikladali sme ku Dankinej tvári rôzne odtiene vlasov a potvrdilo sa, že najžiarivejšie vyzerá vo svojej prirodzenej tmavosti. Čistá čierna (tmavosť1) bola príliš tvrdá, ale ani zosvetlenie o viac ako 2 stupne nebolo vhodné a uberalo Danke energiu z tváre. Neutrálnu tmavohnedú (tm.3) môže Danka jemne tónovať červenými, alebo oranžovými pigmentami.

Dankin šatník obsahuje dosť veľa bledých pastelových farieb, chladných odtieňov a tlmených, jemných, drobných vzorov.

Problémom je fakt, že veľa vrchných odevov (kabát, bunda, plášť, vesta) má Danka v bledých farbách.

Preto sa rozhodla, že zainvestuje do sýtejšej farby bundičky, kabáta a plášťa. V Dankinom šatníku sme našli i niekoľko jesenných farieb, ideálnych na rozžiarenie neutrálnych, či tmavých farieb a vytvorenie potrebnej miery kontrastu.

Danka potrebuje zmeniť i farbu očných tieňov, pretože používala najmä chladné šedo-čierne odtiene, ktoré na jej pleti nebudú vyzerať tak mäkko a zlatisto ako napr. odtiene hnedej, béžovej a marhuľovej.

Ak Danka podporí vhodnými farbami sýtosť svojej tváre a vyhne sa chladným, tlmeným farbám a letným vzorom, farby budú nádherne korešpondovať i s jej komunikatívnou, otvorenou, slnečnou osobnosťou. Verím že prebudovanie šatníka bude pre Danku príjemnou hrou, pretože k jesenným farbám má veľmi pozitívny vzťah. Želám jej všetko dobré!

PS: Želám všetkým krásne veľkonočné sviatky! :-)

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top