skip to Main Content

Andrea absolvovala konzultáciu Určenie farebného typu i Líčenie so zaškolením. Jej farebnosť je teplá jarná a keďže si na konzultáciu priniesla vlastné líčidlá, nalíčili sme jej oči pomocou nich. Andreine oči vo vhodných farbách krásne zažiarili a v dnešnom príspevku nájdete popis výrobkov a farieb, ktoré sme použili.

Andrea pri odhadovaní svojho farebného typu správne vytušila, že potrebuje dosť teplých pigmentov. Keďže jej vlasy nie sú výrazne zlaté, medené, alebo červené, ale skôr neutrálne až medové, vylúčila výrazne teplé typy a zaradila sa do svetlého podtypu tlmenej jesene. Vypozorovala ale, že aj keď jej jemné jesenné farby veľmi neubližujú, ani jej veľmi nepomáhajú. Preto začala uvažovať o teplom jesennom type a mesiac pred konzultáciou uvažovala i nad teplým jarným typom.

Nakúpila si preto líčidlá v teplých jarných farbách a keď sme šatkovou metódou zistili, že naozaj potrebuje výrazne teplé, svieže, stredne tmavé, jasné farby, bola veľmi rada. Ako mi povedala, zmeny v jej šatníku nebudú veľké, najmä keď presne vie, akú mieru kontrastu, tmavosti a teploty potrebuje pri tvári vytvoriť. Dokáže tak vhodne skombinovať a vynosiť i tlmené jesenné farby tak, aby vyzerali jarne.

Andrea má svetlú, jemnú pleť a šedo-modré, sviežo pôsobiace oči. Líčidlá, ktoré mi ukázala, boli väčšinou vhodné pre jej teplú jarnú farebnosť. Odtieň makeupu bol viac neutrálny ako Andreina teplá pokožka potrebuje, odporučila som jej preto Botocell Ultimate Lifting & Shield MakeUp od Dermacolu v odtieni č.1. Tento make-up je pre jarné typy farebne vhodný, pretože má svetlé, svieže, jasné vyžarovanie a súčasne teplý žltý podtón.

Andrein bronzer perfektne zvýraznil jej lícne kosti a keďže odtieň lícenky ktorý Andrea používala bol neutrálny, použili sme na líčka teplé a jasné pigmenty z lícenky Gosh v odtieni „Bronze Pie“.

Najvýraznejšie na Andreinej tvári boli po nalíčení oči. Paletky očných tieňov „Sun Club“ od Essence (úvodný obrázok článku), ktoré Andrea na konzultáciu priniesla, sa ukázali ako veľmi vhodné. Ich pigmentácia nie je veľmi silná, čo sa v prípade jarných typov dá považovať za výhodu, pretože nepotrebujú tmavé, výrazné a silné líčenie.  Našou snahou bolo vytvoriť sviežo, farebne a jasne pôsobiace líčenie očí, ktoré podčiarkne sviežosť tváre a žiarivosť očí. Jemný lesk očných tieňov túto snahu podporil.

Ako sme postupovali a ktoré farby sme použili, je znázornené na nasledujúcom obrázku. Kombinácia svetlej tyrkysovej, stredne tmavej zlatej a malého množstva tmavšej hnedej vyzerala na Andreiných očiach naozaj krásne. Stredne tmavou khaki ceruzkou sme naniesli jemnú očnú linku vo vonkajšej časti horných viečok a hnedou riasenkou Wonder Lash Mascara od Oriflame sme zvýraznili riasy (hnedý variant som na stránkach Oriflamu nenašla, možno sa už nevyrába, čo by bola škoda). Pre teplé jarné typy je hnedá riasenka väčšinou lepšou voľbou ako čierna, pretože viac ladí s ich jemnosťou a teplosťou – tmavá a silná čierna farba môže pôsobiť tvrdo a ťažko.

Veľmi dôležitou súčasťou líčenia bolo zvýraznenie obočia. Andrea má pomerne svetlé, jemne sfarbené obočie, ktoré po miernom stmavení perfektne orámovalo oči a dodalo celej tvári výraz, potrebnú mieru kontrastu i teplé pigmenty. Andrea na obočie používa stredne tmavú, teplú hnedú ceruzku s kefkou a rituál zvýraznenie obočia zvláda naozaj perfektne, pretože ho robí každý deň. Povedala mi, že keby si musela vybrať len jediné líčidlo, bola by to práve ceruzka na zvýraznenie obočia, pretože sama cíti, ako veľmi jej tvári a očiam prospieva, keď je obočie zvýraznené.

Andreine pery i bez lesku alebo rúžu vyzerajú veľmi sviežo a farebne – majú marhuľovú farbu. Jemný, stredne tmavý marhuľovo–škoricový rúž bol preto pre ňu ako stvorený a dokonale doplnil líčenie očí.

Pred konzultáciou nebola Andrea zvyknutá veľmi sa líčiť. Má 26 rokov a krásnu pleť, takže si celkom vystačila len so zvýraznením obočia a ľahkým rúžom. Svieže farby očných tieňov však jej tvár ešte viac zvýraznili – podčiarkli zlatistosť jej pleti a modrú farbu jej očí. Andrea je krásna mladá žena, ktorá ma veľmi dobre vyvinutý cit pre farby. O farebnú typológiu sa zaujíma a o farbách toho veľa vedela. Po konzultácii sa jej preto bude veľmi ľahko šatník dopĺňať ideálnymi farbami oblečenia, doplnkov a líčidiel. Želám jej všetko dobré a veľa radosti s krásnymi jarnými farbami!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top