skip to Main Content
Muži
1. Farebná typológia – A čo muži?
2. Z praxe – Určenie farebného typu muža
3. Celebrity a farby – Peter Sagan
4. Karlov formálny šatník
5. Z praxe – Jirkova svetlá letná farebnosť
6. Pavlova chladná letná farebnosť

Jirka je manžel mojej klientky Evky a na konzultáciu Určenia farebného typu prišiel s ňou. Evka a Jirka sú zaujímavým párom, pretože každému sa oveľa viac páčia ideálne farby toho druhého :-).

ilustračné foto: Jesse Spencer

Evka absolvovala určenie farebného typu už pred pár mesiacmi a ešte stále sa zžíva s tlmenými jesennými farbami, v ktorých žiari najviac. Pocitovo sú jej veľmi blízke najmä farby letné, do ktorých sa pred konzultáciou štylizovala, ale bolo vidieť, ako ju robia unavenou, mdlou a nevýraznou, Po konzultácii zaradila so svojho šatníka jesenné farby a keď prišla ku mne po čase opäť, doladili sme ešte pár detailov, týkajúcich sa vhodného kombinovania farieb. Evka je typ vždy upravenej a zaujímavej ženy a zmena farieb v šatníku spôsobila, že vyzerá ešte zaujímavejšie, živo, dynamicky a žiarivo, čo potvrdil i Jirka.

Jesenné farby, na ktoré si Evka dosť ťažko zvykala, sú obľúbenými farbami jej manžela Jiřího. Rád ich nosí a vyhľadáva ich, ale Evka mala podozrenie, že mu nerobia až takú dobrú službu. Predpokladala, že Jirkova farebnosť bude asi letná a chceli si to overiť, preto prišli.

Bola som veľmi milo prekvapená tým, ako Jirka citlivo vníma farby, postrehol i malé rozdiely v pôsobení jednotlivých farebných vlastností. Ukázalo sa, že Evkin predpoklad bol správny – Jirkova farebnosť je svetlá letná a potrebuje svetlejšie, sviežejšie a chladnejšie farby, ako je zvyknutý nosiť. Jeho modré oči v letných farbách žiaria, vyzerá sviežo, mladšie a živo, zatiaľ čo jesenné farby ho robia starším a vyzerá v nich nudne a usadlo.

Je zaujímavé, že každému z tohto manželskému páru sa osobnostne páčia práve farby toho druhého, ale myslím že je to trochu aj výhoda, pretože pri nákupoch veľmi ľahko pomôžu vybrať ideálne farby pre svojho partnera. Želám im všetko dobré a veľa pocitov sebavedomia v ich ideálnych farbách!

Súvisiace články:
Určenie farebného typu muža
Celebrity a fabry – Peter Sagan
Petrova svetlá farebnosť
Karlov formálny šatník
Svetlý letný typ

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top