skip to Main Content

Skutočná hviezda nepotrebuje škandály ani hviezdne maniere. Hovoria za ňu jej činy, správanie a práca. Beáta Dubasová takouto hviezdou je, preto keď sa mi ozvala, že natrafila na môj blog a veľmi sa jej páči, mala som naozaj radosť. Dohodli sme si stretnutie a tak Beátka absolvovala konzultáciu Určenie farebného typu.

Úvod nášho stretnutia bol celkom vtipný, pretože sme obe boli oblečené podobne – v kombinácii čiernej a bielej, doplnenej výrazným červeným šálom. Rozdiel bol len v geometrii :-). Beátka vyzerala veľmi sviežo a dievčensky – presne tak, ako ju poznám z obrazovky.

Už v úvodnej mailovej komunikácii mi Beátka spomínala, že si myslí, že bude zimným typom a ja som s ňou súhlasila. Pri šatkovej metóde bolo potrebné zistiť teda najmä to, medzi ktoré zimné podtypy patrí. Jasne sa ukázalo, že jej tvári nelichotia teplé farby, príliš svetlé farby ani tlmené odtiene. Pri posudzovaní farebnej teploty jej tváre sme zistili, že okrem chladných potrebuje i štipku teplých pigmentov na to, aby jej tvár zažiarila naplno. Popri úplne chladných farbách nebola jej tvár dostatočne „živá“. Okrem vhodnej farebnej teploty, tmavosti a sýtosti potrebuje tvár Beátky i farebnosť – vo farbách vyzerala oveľa mladšie a sviežejšie ako v neutrálnych odtieňoch. Farebnosť Beáty Dubasovej je tmavá zimná.

Zaujímavé na celom stretnutí bolo to, že pri rozprávaní o farbách, ich vhodných kombináciách a vzoroch, mi Beátka často povedala „áno, presne takto to robím“, alebo „prišla som na to, že je to tak lepšie“. Časom sa postupne inštinktívne naučila rozlišovať, v čom vyzerá lepšie. Sama siaha po výraznejších a farebnejších odtieňoch farieb, ktoré kombinuje kontrastne. Zistila i to, že odtieň vlasov potrebuje vekom o 1 stupeň zosvetliť i to, že príliš výrazné líčenie môže vyvolávať tvrdý dojem. Vypozorovala, že najlepšie vyzerá v líčení s odtieňmi chladnej hnedej a rúže ktoré mi ukazovala, presne zodpovedali jej farebnosti – sýte, mierne chladné odtiene, ktoré dodali jej perám sýtosť a štipku farby.

Pochopila, že keď ide na turné a chce sa zbaliť tak, aby nemusela cestovať s 3 kuframi, základom je mať dobre kombinovateľný šatník. Žena nepotrebuje mať veľa vecí, stačí že sa dajú vzájomne kombinovať a môže vyzerať každý deň inak. Doplnky používa Beátka viac strieborné, ale má rada i kombináciu zlata s čiernou farbou. Biele perly na náušniciach či náhrdelníkoch sú skvelým doplnkom k jej tvári, pretože dokážu jej oči a tvár rozžiariť ešte viac.

Pri porovnávaní čiernej a iných tmavých farieb sa jasne ukázalo, že Beátka vyzerá mladšie, zaujímavejšie a sviežejšie v námorníckej modrej, tmavej sýtej vínovej, alebo čokoládovo-hnedej. Čiernej má v šatníku dosť veľa, ale kombinuje ju s inými farbami tak, aby jej neškodila. Od istého veku je čierna aj pre tmavé typy už trochu problematická, najmä celoplošne a blízko tváre, pretože zvýrazňuje každú vrásku a robí tvár trochu tvrdou. Viac na tému negatívnych účinkov čiernej farby nájdete v tomto článku.

Beátka mi spomínala, že v lete rada siaha i po odtieňoch khaki zelenej, ale najmä na spodnej polovici tela, prípadne vo forme kostýmu na vystúpenia. Správne si inštinktívne vyberá tmavšie a sýtejšie odtiene tejto farby. Jej otázka sa týkala šedo-hnedej farby, ktorú občas používa a nie je si istá, či je pre ňu vhodná. Táto farba nie je pre tmavé zimy ideálna, ale dá sa vhodne skombinovať a doplniť tak, že môže vyzerať zaujímavo a lepšie, ako samostatne nosená. Pri odtieňoch ťavej si Beátka zaspomínala, ako si sama pred rokmi v tejto farbe ušila oblečenie na vystúpenie a podotkla, že vtedy ešte o farbách nič netušila. Ťavia je jedna z najhorších farieb pre tmavú zimu, tvár tohto farebného typu v nej vyzerá bledo, nevýrazne a mdlo, podobne ako vo všetkých bledých, teplých a tlmených farbách.

Beátka súhlasila s uverejnením jej fotografií z jej webstránok a tak pridávam porovnania, ako vyzerá v rôznych farbách. Sú to oficiálne fotografie, profesionálne spracované, ale aj tak na porovnaniach vidieť rozdiel, ktorý farby popri jej tvári vytvárajú. Na fotografiách z detstva a mladších rokov je vidieť, že sýtosť bola v tvári Beátky prítomná vždy.

Na porovnaní svetlých a tmavších farieb je jasné, že v tmavších, sýtejších farbách vyzerá oveľa výraznejšie, zatiaľ čo v bledých sa tak trochu stráca.

 

Beátka má veľmi rada kontrastné geometrické vzory (bodky i pásiky) a inštinkt jej napovedá správne. V kontrastných vzoroch a kombináciách vyzerá oveľa zaujímavejšie ako v strakatých, drobných a tlmených kombináciách, alebo vzoroch.

V príliš chladných farbách nevyzerá tak živo ako v mierne chladných. Ak sú chladné farby naviac svetlé alebo pastelové, efekt vyblednutia a nevýraznosti tváre je zaručený. Platí to nielen pre farby oblečenia, ale i líčenia.

Beáta Dubasová patrí medzi veľmi málo slovenských celebrít, ktoré si zachovávajú svoj štýl a nerobia zo seba neprirodzene vyzerajúce umelé ženy. Je neuveriteľné, že tento rok oslávila svoje 50. narodeniny, pretože v skutočnosti vyzerá o 10-12 rokov mladšia. Keď som sa jej pýtala ako to robí, povedala mi, že nerobí nič špeciálne, iba nefajčí, neprejedá sa, pije dosť tekutín, každý večer sa odličuje, snaží sa nepodliehať stresu a hlavne robí prácu, ktorá ju napĺňa a baví. Je vlastne paradoxom, že ma oslovila práve ona, pretože rady ako vyzerať skvele naozaj nepotrebuje.

Kiež by bolo takých charizmatických, ľudských a príjemných celebrít, vyžarujúcich pozitívnu energiu a vyrovnanosť viac. Bolo by skvelé, keby sa každá z nich vedela tak harmonicky upraviť a zvýrazniť svoju prirodzenú krásu ako Beátka.

Na záver pridávam oficiálny videoklip k skladbe „7 dní“, v ktorom je Beátka veľmi vhodne farebne štylizovaná – sýte červené šaty i líčenie dodávajú jej tvári iskru a žiarivosť.

Želám Beátke veľa úspechov v práci ktorú miluje, i v osobnom živote.
Stretnutie s ňou bolo veľmi príjemné a inšpiratívne, ak by sme mali viac času, určite by sme mali o čom hovoriť i dlhšie.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top