skip to Main Content
Kontrast
1. Farebný kontrast
2. Tmavostný kontrast
3. Kontrast čistoty
4. Ako nosiť nevhodný vyšší kontrast
5. Osobnosť a kontrast
6. Vzory a farebný kontrast
7. Obleč si konečne farby!

V teplejších mesiacoch roka siahame po vzoroch častejšie ako inokedy. Častou otázkou mojich klientiek je to, ako ich vyberať – je lepšie siahnuť po odtieňoch jednej farby, alebo radšej po vzore zostavenom z 2-3 rôznych farieb? Na blogu nájdete o vzoroch viacero článkov a v tom dnešnom sa pozrieme výber vzorov z hľadiska miery ich živosti a výraznosti. Ak teda máte radi vzory, ale pri ich výbere váhate, čítajte ďalej.


Kontrast rozhoduje

Ak poznáte farebný kontrast svojej tváre, viete i to, aký spôsob kombinovania farieb na oblečení je pre vašu tvár ideálny. Ak si nie ste istá, o rôznych spôsoboch kombinovania farieb nájdete na blogu sériu článkov. Pri výbere farieb vo vzore sa stačí riadiť rovnakými odporúčaniami ako pri kombinovaní farieb odevov.

Vo všeobecnosti platí, že čím viac sú farby vo vzore vzdialené od seba na farebnom kruhu, tým pestrejšie, farebnejšie a živšie vzor pôsobí. Čím sú bližšie, tým pokojnejšie a menej výrazne vzor pôsobí.

Ak má človek v tvári nízky tmavostný kontrast a oblečie si vzor s vysokým farebným kontrastom, výsledok nie je ideálny. A naopak – ak je farebný kontrast tváre vyšší, vo vzoroch s nízkym farebným kontrastom bude daná osoba pôsobiť fádne a preto je dobré celok „dotiahnuť“ líčením, či doplnkami.

Na príkladoch známych tvárí vo vzorovanom oblečení je tiež vidieť, ako vplýva miera farebného kontrastu na celkový dojem zo vzoru.

kolaz vzory celebs

Aký farebný kontrast na vzoroch preferujete? Vaše reakcie sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top