skip to Main Content

Zmenu farby vlasov Lindsay Lohan naspäť na výrazne teplý odtieň spomínala v diskusii už Miška. Ja som nedávno pri browsovaní zazrela fotografie Lindsay z posledného obdobia a k jej vlasom a líčeniu sa chcem v tomto príspevku ešte vrátiť.

 

 

 

 

Teplá farba vlasov teplej jesennej farebnosti Lindsay sedí a je určite oveľa lepšia ako všetky jej predchádzajúce pokusy byť iná. Po čiernych, blond, alebo tlmených odtieňoch, v ktorých vyzerala staršie a strhane, sa vrátila k teplej farbe, ktorá jej sedí oveľa viac.

 

 

 

 

Ak si však pri pohľade na úvodnú fotografiu Lindsay hovoríte, že úplne ideálne to nie je a že Lindsay napriek návratu k vhodnému odtieňu vlasov pôsobí trochu staršie, trochu umelo a tak trochu lacno, súhlasím. Svoj podiel viny na tom zrejme má jej životný štýl, ale myslím že dôvodom je i lesk materiálu šiat, dojem že pery nie sú úplne prirodzené, tmavosť vlasov a farba rúžu. Na nasledujúcej koláži je vľavo pôvodná farba rúžu – tmavá, sýta a chladnejšia. Vpravo je rúž mierne zosvetlený a teplejší, čo robí tvár Lindsay jemnejšou a mladšou.

 

 

 

 

Myslím že farba vlasov mohla byť o 1-2 odtiene svetlejšia, alebo premelírovaná tón v tóne odtieňom o 1-2 stupne svetlejším. Pôsobí totiž nielen teplo, ale aj dosť tmavo a sýto, čo môže vyvolávať trošku tvrdý dojem. Optimálnu tmavosť má Lindsay na nasledujúcich fotografiách.

 

 

 

 

 

Keď má Lindsay vo vlasoch viac zlatých ako červených pigmentov, vyzerá jemnejšie. Preto pripájam i koláž na ktorej je vľavo aktuálny teplý odtieň s vyšším podielom červených pigmentov, zatiaľ čo na upravenej fotografii vpravo vlasy obsahujú viac zlatých pigmentov.

 

 

 

Na záver ešte poznámka k čiernej farbe oblečenia. Pre teplú farebnosť Lindsay táto farba v blízkosti tváre nie je vôbec vhodná a robí ju strhanou a unavenou. V kombinácii s príliš krikľavým, odtieňom rúžu vyvoláva dojem staršej, chorej, či unavenej tváre. Ostrá čierna na teplých typoch pôsobí agresívne a veľmi tvrdo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lindsay Lohan vyzerá v teplej farbe vlasov oveľa lepšie ako predtým. Na jej tvári vidieť, že už prešla všeličím, ale jej vlasy sú ozdobou, ktorá ladí s jej farebnosťou.

 

Dosiahnuť ideálny odtieň vlasov je veľmi ťažké, najmä ak nepoznáte svoju farebnosť, alebo nemáte dobrú kaderníčku ktorá ho dokáže odhadnúť. Ak ste našli odtieň ktorý vám vyhovuje, pokúste sa odolať pokušeniu experimentovať a robiť výrazné zmeny. Často sa paradoxne stáva, že čím presnejšiu predstavu máme o tom, aký odtieň vlasov chceme dosiahnuť, tým väčšie sklamanie nás čaká. Ak poznáte svoju farebnosť, poznáte i vhodné odtiene vlasov a môžete z času na čas robiť mierne zmeny tak, aby farba vlasov stále ladila s vašou tvárou.

 

Ak máte chuť, podeľte sa o svoje pozitívne i zlé zážitky pri farbení vlasov. Poznáte, alebo stále hľadáte odtieň s ktorým by ste boli spokojní?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top