skip to Main Content
Ornella Muti pricestovala včera do Prahy, aby v sobotu zasadla do kresla predsedníčky poroty Českej Miss. Andy mi mailom poslala link na článok, v ktorom sú fotografie Ornelly v zosvetlených vlasoch a požiadala ma o názor, či si myslím že Ornelle zosvetlenie v minulých rokoch prospelo.

foto: super.cz – tlačová konferencia k Českej Miss, 21.3.2013

Ornellu Muti si možno pamätáte ako taliansku filmovú hviezdu 70. a 80 rokov. Nedávno oslávila 58. narodeniny a na svoj vek vyzerá veľmi dobre. Je stále pôvabná a pôsobí dievčenským dojmom, aj keď vplyv času je na jej tvári samozrejme badateľný.
Ornella patrí medzi tlmené letné typy. Potvrdzujú to fotografie z mladších rokov, ktoré si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii (kliknite). Jej oči sú zmesou modrej a šedej, jej vlasy sú stredne tmavé, neutrálne. Celkové farebné vyžarovanie je jemné a tlmené.

Poďme sa pozrieť na to, ako Ornella vyzerala v posledných rokoch. Na nasledujúcich fotografiách do roku 2008 sa jej podoba v porovnaní s mladšími rokmi výrazne nemenila, ale je na nich vidieť že čím sme staršie, tým dôležitejšie sú vhodné farby, tvar účesu, alebo primerané líčenie:

  1. Na prvej fotografii má na sebe príliš teplú farbu šiat, ale je tlmená a skombinovaná s chladným šperkom a výbornou farbou vlasov, takže celkový dojem je príjemný.
  2. Na druhej fotografii má účes ktorý príliš nelichotí jej tvári a líčenie ktoré zmenšuje jej očí.
  3. Čierna farba na 3. a 4. fotografii je pre jemnú farebnosť Ornelly príliš tvrdá.
  4. Na posledných dvoch fotografiách galérie má veľmi teplú farbu vlasov a líčenie, ktorým sa jej asi chcel niekto pomstiť. Účes, farba vlasov i líčenie na týchto fotkách vytvárajú príliš tvrdý, starší, nepekný dojem.


V roku 2009 Ornella svoje vlasy začala zosvetľovať a nosila blond až do roku 2012. Pokiaľ blond nebola úplne bledá, nebolo to zlé a dá sa povedať, že Ornella v tejto farbe omladla. Prechod k najbledším a príliš chladným odtieňom blond však nebol úplne šťastný, pretože Ornellina tvár sa v tejto farbe vlasov stráca. Najmä v kombinácii s príliš sýtymi, žiarivými farbami oblečenia, alebo čiernou. Na fotkách je vidieť, že tmavším, výraznejším líčením sa snaží zvýrazniť tvár, inak by úplne zanikla.

Vo februári 2012 mala Ornella ešte blond, do Prahy včera pricestovala s trochu tmavšou blond, oživenou zvláštnymi jahodovo červenými pramienkami (foto z úvodu článku).


február 2012

Svoj názor na blond Ornelly môžete prejaviť v diskusii. Na záver pridávam koláž, na ktorej sú dva odtiene blond – vpravo výrazne chladný a bledý, vľavo vhodnejší – trochu tmavší a teplotne neutrálnejší odtieň. Súhlasíte s názorom, že vo vhodnom odtieni  blond Ornella Muti vyzerá mladšie ako v stredne hnedej farbe vlasov? Diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top