skip to Main Content

Námet dnešného článku mi poslala Martina: „…aký účes alebo aké líčenie je najvhodnejšie pre ženu s výrazným nosom? Dá sa aj vhodnými farbami odpútať pozornosť od tohto nedostatku? Ďakujem.“ Ak máte za sebou chirurgickú úpravu nosa, váš problém je vyriešený, ale ak ju neplánujete a máte podobný problém ako Martina, potom čítajte ďalej, pretože môžete svoj problém eliminovať i inak.

Pod označením veľký nos si môžeme predstaviť nos príliš široký, dlhý, celkovo mohutný, krivý, príliš ostrého, alebo naopak splošteného tvaru. Vždy však ide o to, že sa tvar a veľkosť nosa odlišuje od toho, čo sa považuje za bežný priemer. Vďaka kozmetike a móde máme dnes veľa možností ako opticky korigovať tvar nosa, jeho veľkosť, či výraznosť.


MAKE-UP

Líčením je možné nos celkom úspešne kontúrovať a tak opticky meniť jeho proporcie. Stačí si uvedomiť, že tmavé farby dokážu objekty „zatláčať“ do pozadia, zatiaľ čo svetlé farby opticky zväčšujú a zvýrazňujú. Preto je vhodné pri širokom nose stmaviť jeho bočné strany a mierne presvetliť jeho chrbát. Príliš dlhý nos opticky skrátite stmavením špičky nosa i oblasti okolo nosných dierok. Pri príliš ostrom nose zjemníte svoju tvár stmavením špičky nosa.
Na Youtube nájdete množstvo návodov. Pridávam video je od Gossmakeupartist, ktoré predvádza konturáciu rôznych tvarov nosa:

Pri optickej korekcii nosa je samozrejme vhodné okrem jeho kontúrovania odpútať od nosa pozornosť. Zvýraznite preto líčením svoje oči, pery, alebo lícne kosti.


ÚČES

Vhodne zvolený účes dokáže kompenzovať disproporcie tváre. Ak teda dodáva váš nos tvári ostrosť alebo tvrdosť, zjemňujte ju prestrihaním, postupne zostrihanými vrstvami, miernym zvlnením, alebo vytvorením objemu. Tieto úpravy na rozdiel od tupých alebo strohých strihov zjemnia celkové vyžarovanie tváre..

Gisele Bundchen – zvlnenie
Adela Banášová – objem
Ak je váš nos príliš výrazný a veľmi vystupuje z tváre, dodajte svojej hlave pomocou účesu objem v zadnej časti hlavy tak, aby nos „netrčal“ z tváre a nebol jeho dominantou.
womanshair.about.com
Ak si zvyknete vlasy vyčesávať von z tváre, je vhodné výčes umiestniť tak, aby cop, alebo drdol tvoril rovnováhu k nosu a kompenzoval jeho výraznosť. Ak necháte popri tvári spustených zopár pramienkov vlasov, dodáte tak tvári viac jemnosti.
Gisele Bundchen

DOPLNKY a FARBY

I doplnkami môžeme zjemňovať výraz tváre a potlačiť výraznosť nosa. Vhodná čiapka alebo klobúk dodajú objem v zadnej časti hlavy, podobne ako pri účesoch.

Barbra Streisand
Majiteľky výrazných nosov zväčša nechcú na túto svoju nedokonalosť upozorňovať a preto je vhodné „klamať telom“, čiže zaujať niečím iným, vďaka čomu nos nebude stredom pozornosti. Okrem vhodného líčenia a účesu, pre tento účel funguje dobre vrstvenie, zaujímavý výstrih, šatka alebo šál v živších farbách. Doplnky odpútajú pozornosť od vášho nedokonalého nosa a vy sa budete cítiť sebavedomejšie.
Vhodné farby sú prvkom, ktorý tiež výrazne prispieva k tomu, že vaša tvár bude vyzerať žiarivo, mlado a sviežo. Pretože tak ako veľký nos môže vytvárať trochu ostrejší výraz tváre, nevhodné farby oblečenia tento dojem dokážu umocňovať.

Na záver už len odporúčanie, aby ste sa pokúsili mať svoj nedokonalý nos rada. Je vašou súčasťou, tvorí výraz vašej tváre a patrí k vám. Ľudia vás poznajú s ním a s ním vás majú i radi. I nedokonalosti môžu byť svojím spôsobom krásne, stačí pozrieť na Adelu Banášovú, Barbru Streisand, Gisele Bundchen, alebo Cher. Žiadna s nich nie je klasicky krásna a koľko obdivu získali! Adela si dokonca dokáže zo svojho nosa verejne robiť žarty a to je veľmi sympatické. Gisele má operáciu nosa za sebou, podobne ako ďalšie celebrity.Ak nemusíte, neriešte veci hneď radikálne (chirurgickým zásahom). Využite radšej líčenie, vhodný účes, doplnky alebo farby na to, aby ste sa cítili sebavedomejšia a príťažlivá. Mať sa rád aj s nedokonalosťami je základ spokojnosti.

Ste so svojim nosom spokojná? Máte veľký, alebo nedokonalý nos? Máte preto komplexy? Ako sa ich zbavujete? Považujete veľký nos za veľkú nevýhodu? Diskusia je tu opäť pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top