skip to Main Content

Od jednej z mojich klientiek som dostala otázku týkajúcu sa tylovej sukne a v dnešnom predvíkendovom príspevku som sa rozhodla dať priestor vám a vašim názorom na tento kus odevu.

Na webe sa dá tylová sukňa nájsť na mnohých webshopoch, kde si môžete si vybrať z rôznych farieb, avšak najčastejšie sa objavuje v svetlých, či tlmených farbách, občas i v čiernej. Je ušitá z viacerých vrstiev tylu, vďaka čomu získava
bohatý objem a nadýchaný efekt. Možno vám pri pohľade na ňu napadne asociácia s baletkami, jemnosťou a romantikou. Možno si spomeniete na svoje detské roky, kedy ste vo svojich romantických predstavách po takej sukni, alebo šatách s nadýchanou sukňou túžili.

Ak chce tylovú sukňu nosiť dospelá žena, nie je dobré kombinovať ju s ďalšími romantickými, či jemnými doplnkami, pretože výsledok môže pôsobiť detinsky, naivne, či nezrelo a miera takéhoto pôsobenia je priamo úmerná výške veku. nositeľky.

zdroj: www.sortrashion.com

Preto je vhodné tento kus odevu kombinovať s prvkami, ktoré sú menej jemné a romantické. Ku tylovej sukni hľadajte najmä strohejšie, klasické, ležérne, alebo dramatické kúsky. Dobre poslúžia napr. tmavé farby topov, vyšší tmavostný kontrast, čisté línie, formálnejšie odevy ako napr. sako, ktoré dodajú celku zrelší efekt, alebo ležérne kúsky, pomocou ktorých je možno tylovú sukňu štylisticky „zhodiť“.

 

Vo formálnom prostredí, ktoré si žiada vyššiu úroveň dress codu, môže tylová sukňa pôsobiť neprofesionálne a málo seriózne, zatiaľ čo na párty je tento odev určite vhodný. Pri zvažovaní, či si tylovú sukňu kúpiť, alebo nie, je vhodné zvážiť i svoj vek, proporcie a telesný tvar.

zdroj (zľava doprava): www.kamdora.com, allthatglittersisgold.net, www.mycurvesandcurls.com

Čo si o tylovej sukni myslíte vy? Kúpili by ste si ju? Kam by ste ju nosili?

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top