skip to Main Content

Koncom minulého týždňa sa v Londýne konalo odovzdávanie cien „British Comedy Awards“. Známa 66-ročná anglická herečka Helen Mirren sa na akcii objavila v šatách z tohtoročnej jesennej kolekcie Dolce & Gabbana.
Okrem toho, že Helen Mirren je známou a veľa krát ocenenou herečkou, upútava pozornosť i svojou postavou a vizážou. O to viac, že na nej nie sú viditeľné stopy po zásahoch plastických chirurgov.

Šaty značky D&G, ktoré si Helen obliekla minulý piatok, nemožno považovať za klasické. Hviezdičky sú trendom uplynulej jesene a sú jedným z dominantných prvkov šiat. Skombinované s krajkou vytvárajú zo šiat netradičný kúsok. Helen šaty doplnila šperkom s motívom hviezd, rukavicami, čiernymi pančuchami a topánkami a bielym plášťom.

O kráse postavy a tváre Helen Mirren netreba debatovať, ktorá z nás by nechcela v jej veku takto vyzerať? Zaujíma ma však Váš názor na jej šaty. Myslíte si že jej sedia farebne? Páči sa vám postava Helen v nich? Páči sa vám štýl šiat a netradičná kombinácia vzorov? Zdajú sa vám zaujímavé, alebo prekombinované? Zladila ich Helen s doplnkami harmonicky? Páči sa vám kombinácia s bielym plášťom? Ako na vás jej outfit pôsobí?

 Svoje postrehy môžete popísať do diskusie, alebo vyjadrite svoj názor v ankete. Nedajte sa ovplyvniť názormi iných a pokúste sa vyjadriť svoje prvé dojmy po zhliadnutí fotografií Helen Mirren. 

AKTUALIZÁCIA 22.12.2011

Ďakujem za vaše názory. K dnešnému ránu je výsledok ankety taký, že približne podobný počet hlasovalo sa „páči sa mi s výhradou“ a „nepáči sa mi s ocenením istých detailov“. Je to pochopiteľné, pretože štýl Helen Mirren nie je čisto klasický, je skôr nekonvenčný a s tým sa nemusí stotožňovať každý.

Spísala som si svoje dojmy hneď po uverejnení fotografií a odložila nabok, aby ma neovplyvňovali tie vaše. Uvádzam ich v texte nižšie. Ukázalo sa, že sú len súhrnom a opakovaním dojmov ktoré ste popísali v komentároch vy. Teší ma to najmä preto, lebo to znamená že tento blog navštevujú ľudia, ktorí sa nad vizážou, farbami a tvarmi zamýšľajú a vedia svoj názor vyjadriť. Niekedy len pocitovo, niekedy vedia presne pomenovať a zdôvodniť prečo sa im daný detail páči alebo nie.
 
Teší ma to i preto, že v mnohých komentároch spájate vizáž s osobnosťou človeka. Naša vizáž nie je totiž len o správnych farbách a tvaroch, ale aj o štýle a našej osobnostnej podstate. Nestačí nosiť správne farby a strihy, treba ich vedieť nosiť tak, aby nás vystihovali a zobrazovali naše ja. Len vtedy budeme vyzerať harmonicky a prirodzene. 

U Helen Mirren sa toto spojenie podarilo. Nemá na sebe ideálne farby, jej outfit nie je „predpisový“, napriek tomu vyzerá zaujímavo a má iskru. Práve preto som jej fotografie zaradila do príspevku. Zaujal ma na nich práve fakt, že silná osobnosť unesie i „nesprávne“ farby a tvary a chcela som vedieť či to budete cítiť rovnako.
 
 
Takže tu sú moje dojmy po prezretí fotografií:
 
Nepáči sa mi:

Farebne „ťažký“ spodok postavy – toto je vec ktorá mi najviac padla do oka a ruší ma najviac. Kombinácia hrubých čiernych pančúch a čiernych topánok vytvára na nohách Helen farebne ťažký dojem.

 
Príliš tmavá farba šiat – nie som si úplne istá farebným typom Helen, pretože na webe som nenašla dostatok jej fotografií z mladších rokov. Môj dojem je taký, že najlepšie vyzerá vo farbách svetlého leta.

Tmavá čierna farba šiat je pre jej jemne sfarbenú tvár farebne tvrdá. Musím však podotknúť, že charizma Helen jej životné skúsenosti a úspešná kariéra sú dostatočne silnými prvkami na to, aby jej osobnosť „uniesla“ i túto nevhodnú farbu oblečenia. Vyzerala by lepšie v svetlejšej farbe, ale v týchto šatách jej nemožno uprieť zaujímavosť.

Rukavice – doplniť zaujímavé a dostatočne výrazné šaty koženými rukavicami čiernej farby sa mi nezdá byť šťastnou voľbou. Dôvody sú podobné ako pri čiernych pančuchách a topánkach – dojem je príliš ťažký a tmavý.

Dĺžka a strih sukne – možno je môj dojem spôsobený iba postojom Helen, ale rušivo na mňa pôsobí veľký rozdiel medzi šírkou sukne cez boky a v oblasti spodného lemu. Myslím že ak by sukňa šiat bola kratšia (tesne nad kolená) a nebola smerom s spodnému lemu zúžená, prospelo by to celkovému dojmu i proporciám.
 
 
Páči sa mi:

Štýl, nápaditosť a netradičnosť riešenia šiat – šaty majú v podstate klasický tvar, ktorý necháva vyniknúť štíhlu postavu Helen. Páči sa mi že strih zvýrazňuje jej štíhly pás, na ktorý môže byť právom hrdá.

Netradičná je kombinácia krajky a vzorovanej látky a práve na túto kombináciu očakávam najviac rozporuplné názory. Helen túto nekonvenčnú kombináciu dokáže predviesť so samozrejmosťou a sebaistotou. Je príkladom toho, ako sila osobnosti zaváži pri predvádzaní toho čo máme na sebe. Myslím si že na Helen šaty nevyzerajú gýčovito ani neprimerane. Vyzerajú na nej zaujímavo a jeden pohľad nestačí. Človek pri pohľade na ňu má potrebu pozrieť sa znova, skúmať strih, materiál, vzor, doplnky. V tomto prípade sa spojila zaujímavá osobnosť so zaujímavými šatami, vzájomne sa podporujú a ako celok pôsobia vyrovnane a zaujímavo.  

Zjemnenie tmavej čiernej farby bledým plášťom bledá farba plášťa zjemnila účinky ťažkej a tmavej čiernej farby šiat, najmä v oblasti tváre. V bielom plášti akoby sa tvár Helen rozžiarila a zjemnila, napriek veľkému kontrastu ktorý táto kombinácia vyvoláva.

Odvaha Helen – krajka a jej priesvity by na iných ženách mohli pôsobiť neprimerane veku, dokonca i vulgárne. Helen má krásnu postavu na ktorú môže byť právom hrdá a myslím že jej ju môžu závidieť i niektoré o mnoho rokov mladšie ženy. Jej postava a osobnosť si môže dovoliť tento strih a krajkové vsadky bez toho aby to vyzeralo neprimerane. V jej vizáži je ženskosť zvýraznená. Či miera zvýraznenia ženskosti je akurátna, alebo príliš veľká, na to môžeme mať každý vlastný názor, ktorý je ovplyvnený našim štýlom a vkusom. Je umením nájsť tú správnu mieru, pretože často je veľmi tenká hranica medzi tým čo je vkusné a čo už nie. Mne sa voľba šiat Helen nezdá neprimeraná.

Líčenie – líčenie Helen je vkusné a nie je prehnané. Páči sa mi že nepodľahla trendu výrazného rúžu, pretože v spojení s výraznými šatami a jemnou tvárou by vyznel prehnane. Jej pery sú jemne zvýraznené a vyzerajú sviežo. Líčenie očí by možno v bledom oblečení vyzeralo príliš tmavo, k tmavým šatám sa však žiada práve takáto intenzita aby tvár nepôsobila príliš bledo a nevýrazne.

Úplne jasno nemám v názore na náhrdelník. Štýlovo sa k motívu hviezd síce hodí, ale mám pocit že na vzore látky šiat zaniká a je v podstate zbytočný. Riešenie ktoré má na sebe modelka (náušnice v tvare hviezd) sa mi zdá vhodnejšie, takáto verzia sa mi však nehodí k štýlu a veku Helen. S takými náušnicami by mohla vyzerať neprimerane.

Páči sa mi i pozitívne pôsobenie, ktoré vyžaruje z fotografií. Pohľad na zaujímavú Helen dáva ženám vieru v to, že aj oni môžu byť krásne a to nielen v mladom veku. Že je možné starnúť zaujímavo, byť atraktívnou i vo vyššom veku, že krása nie je synonymom mladosti. Že je fajn sa o seba starať a že ak je žena upravená, vysiela svojmu okoliu posolstvo že sa má rada. Upravená a zaujímavá žena dokáže svoje okolie potešiť pozitívnou energiou.

 
Tento príspevok je posledným v tomto roku. Chcela by som preto zaželať všetkým čitateľom krásne, pohodové, farebné Vianoce a úspešný rok 2012!

Beáta Oravcová
 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top