skip to Main Content

V poslednom tohtoročnom príspevku by som chcela zareagovať na názor Alenky, ktorá vo svojom maile uvažovala nad svojím telesným tvarom: „Mám široké ramená a myslím si, že mám tvar trojuholníka. O tomto type postavy som už všade veľa čítala, ale tie rady mi ani trochu nesedia a v naberaných sukniach sa vôbec necítim pekná. V čom to môže byť?“

Odpovedala som Alenke, že populárne články o tvare postáv sú väčšinou dosť
zjednodušené a že všeobecné poučky sú často nanič, pretože každý sme
jedinečným originálom.
V dnešnom príspevku sa dozviete, že nielen postava typu trojuholník je typická širokými ramenami. Vyskytujú sa i u iných telesných tvarov. Ak chceme objektívne posúdiť svoj telesný tvar, nie je možné vytrhnúť z kontextu jednu výraznú vlastnosť, napríklad široké ramená. Okrem nich je potrebné zvážiť i proporčnosť postavy v horizontálnom i vertikálnom smere, jej tvarovanosť, objemnosť a výšku. S Alenkou sme sa dohodli na konzultácii Odevy a štýl pre váš typ postavy, pri ktorej nájdeme vhodné strihy odevov, ktoré zjemnia jej ramená a zároveň budú vyzerať na nej harmonicky a proporčne.

Keď mi Alenka pred konzultáciou poslala fotografie v svojom bežnom oblečení, bolo jasné že jej postava naozaj nemá tvar trojuholníka. Jej pás je totiž jemne tvarovaný a prsia, boky i horná časť stehien pôsobia oblým ženským tvarom. Alenkina postava patrí do skupiny postáv s tvarom presýpacích hodín. Pôsobí pomerne harmonicky, má ženské tvary a od klasických presýpacích hodín ju odlišujú širšie oblé ramená. Príkladom tohto telesného tvaru sú napríklad Serena Wlliams alebo Natasha Henstridge na nasledujúcej koláži.

Našli sme strihy, ktoré zvýraznia ženské vyžarovanie postavy Alenky a súčasne zjemnia jej široké ramená.

Ďalším typom postavy, pre ktorý sú široké ramená typické, je postava typu čaša. I ona vďaka vyvinutému poprsiu pôsobí ženským dojmom a môže smelo ukazovať svoje krásne štíhle nohy v mini sukniach a užších strihoch nohavíc. Na nasledujúcej koláži je Catherine Zeta Jones a Fergie.

Zatiaľ čo prvé dva spomínané telesné tvary majú výrazne ženské vyžarovanie, nasledujúce dva tvary so širokými ramenami pôsobia viac športovo. Prvým z nich je tehla, ktorá má okrem širokých ramien rovný pás a objemnejšie nohy. Príkladom môžu byť napríklad Hilary Duff, alebo Kim Cattrall.

Posledným typom postavy so širokými ramenami je tvar spomínaný v Alenkinom maile – trojuholník. Pôsobí hranato, rovno a atleticky. Na koláži sú Demi Moore a Teri Hatcher.

Z koláží je zrejmé, že spomínané štyri telesné tvary sa líšia a potrebujú iné strihy odevov i napriek tomu, že ich spájajú širšie ramená. I keď postavy sa dajú zhruba rozdeliť do niekoľkých najčastejšie sa vyskytujúcich základných tvarov, veľa postáv má prvky viacerých tvarov. Preto nie je cieľom zaškatuľkovať sa a slepo nasledovať všeobecné odporúčania, ale skôr dokonale pochopiť svoj telesný tvar a to, čo mu lichotí viac a čo vôbec nie.
Máte aj vy širšie ramená, alebo ste objavili že vaša postava má prvky viacerých základných tvarov? Ku ktorému zo základných telesných tvarov patríte? V prípade že vaše ramená sú široké, ako ich zjemňujete? Diskusia je tu opäť pre vás a vaše názory!

Dnešný príspevok je posledným v tomto kalendárnom roku a blog bude mať do začiatku budúceho roka tradičnú vianočnú prestávku. Pri tej príležitosti by som chcela úprimne poďakovať všetkým svojim klientom za dôveru, ktorú mi v tomto roku prejavili využitím mojich služieb. Pravidelným i občasným návštevníkom blogu z celého srdca ďakujem za čitateľskú priazeň a spolutvorbu blogu prostredníctvom príspevkov do diskusie a na fórum.
Všetkým vám želám krásne a pohodové Vianoce v kruhu blízkych a veľa radosti, zdravia a lásky v budúcom roku 2014.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top