skip to Main Content

Obchody sú plné volánov a zvonových rukávov. Tento trend, ktorý je inšpirovaný módou 70-tych rokov, je opäť tu a dosiahol štádia, kedy ho nájdete takmer v každom obchode s oblečením. Ak uvažujete o ich nákupe, ale neviete, ktoré sú pre vás vhodné, v dnešnom článku nájdete tipy, ktoré vám pomôžu vhodne si vybrať, ako aj inšpirácie ako ich nosiť.


Volány a zvonové rukávy pridávajú objem

Zvonový strih rukávov i volány znamenajú viac látky a viac látky znamená viac objemu. Preto je dobré pri výbere vhodného modelu poznať svoj telesný tvar a vedieť, na ktorom mieste tela si môžete dovoliť objem pridávať a kde to nie je vhodné.

Ak máte úzke boky, hľadajte dlhé zvonové rukávy, ktoré sa rozširujú smerom k bokom. Ak ste štíhla a môžete si dovoliť pridať objem v oblasti pása, siahnite po volánoch v oblasti bruška. Ak máte objemnejšiu spodnú polovicu postavy a útly trup, hľadajte strihy, ktoré majú volány v oblasti ramien. Ak chcete pridať objem svojmu poprsiu, pomôžu vám volány v tejto oblasti.


Rozhoduje i materiál

Čím hrubší, tuhší a menej splývavý je materiál volánového odevu, tým viac objemu vám pridá. Ak zvolíte tenší a splývavejší materiál, pribudnutého objemu bude menej.


Romantika, alebo strohosť?

Na to, ako bude odev s volánmi, či zvonovými rukávmi pôsobiť, má vplyv nielen strih a materiál, ale aj farba, veľkosť, či motív vzoru.

Ak máte radšej romantiku a jemnosť, hľadajte jemné materiály, svetlejšie a jemnejšie farby a drobnejšie vzory s romantickými motívmi. Ak preferujete skôr strohosť, vyberajte si pevnejšie materiály, tmavšie, alebo neutrálne farby, jednofarebné látky, alebo kontrastné vzory.


Trocha inšpirácie

Ak sa chcete inšpirovať, ako nosiť zvonové rukávy, prezrite si nasledujúce fotky z Pinterestu.


Ak zladíte uvedené faktory pri nákupe, bude sa vám vyberať ľahšie. Nebuďte otrokom trendov a vyberajte si len kúsky, v ktorých budete dobre vyzerať a budete sa v nich aj dobre cítiť. Nenoste niečo len preto, že je to „in“, ak daný odev zvýrazňuje vaše nedokonalosti, alebo neladí s vašou osobnosťou. Prispôsobte si inšpirácie priamo na mieru, aby vám slúžili, nie aby vám vládli.

Oslovil vás súčasný trend volánov a zvonových rukávov? Máte vo svojom šatníku niečo podobné, alebo plánujete ich kúpu? Ak máte chuť, pridajte svoje dojmy a názory do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top