skip to Main Content

„Moja postava najviac vynikne v puzdrovej sukni, ale vôbec sa necítim dobre v elegantnom oblečení. Môj štýl je iný, mám radšej oblečenie ktoré je jemné a ženské. Dá sa to nejako zladiť Beátka? Vaša stála čitateľka Mirka.“

Pri konzultáciách Postavy a štýlu sa občas stretávam s tým, že žena sa necíti dobre v doporučenom strihu. Je normálne, že určité strihy si spájame s určitým štýlom a môže sa stať, že daný štýl nemusí nositeľke vyhovovať, aj keď v ňom jej postava vyzerá výborne. Je to podobné ako pri farbách – farebný typ a farebná osobnosť sa nemusia zhodovať.

Puzdrová sukňa má strih, ktorý naozaj pôsobí formálne a klasicky. Ako bude sukňa pôsobiť však nie je dané len samotným strihom, ale i ďalšími prvkami – materiálom, vzorom, dĺžkou, či farbou. Nasledujúca koláž obsahuje sukne puzdrového strihu, avšak každá pôsobí úplne inak.

styl puzdrovej sukne

Záleží samozrejme aj na tom, s čím puzdrovú sukňu skombinujete. Inak bude vyzerať klasická čierna sukňa, ak si k nej oblečiete jemný splývavý top a inak bude pôsobiť s kontrastnou blúzkou. Ak k jemnejšie pôsobiacej sukni pridáte mäkký top, jej vyžarovanie bude iné ako kombinácia s formálnym sakom.

kombinacie sukne

Podobné úvahy by sa dali viesť i o iných tvaroch sukní. Ak napríklad viete, že lepšie vyzeráte v A-čkovom, či rozšírenom strihu sukne, ale chcete pôsobiť formálne a seriózne, vhodný materiál, vzor, dĺžka a farba sukne vám pomôžu. Ak viete čo si žiada vaša postava a čo potrebuje vaša osobnosť, ľahko dokážete zladiť jednotlivé parametre tak, aby ste aj dobre vyzerali, aj sa dobre cítili.

Máte podobný problém ako Mirka? Nosíte puzdrové sukne len na formálnejšie a serióznejšie príležitosti, alebo sa radi hráte s kombináciami strihu a iných parametrov? Máte obľúbenú sukňu, ktorú nosíte často, pretože je pre vás ako stvorená?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top