skip to Main Content
Ako Súvisí Tvar Sukne So štýlom

„Moja postava najviac vynikne v puzdrovej sukni, ale vôbec sa necítim dobre v elegantnom oblečení. Môj štýl je iný, mám radšej oblečenie ktoré je jemné a ženské. Dá sa to nejako zladiť Beátka? Vaša stála čitateľka Mirka.“

Pri konzultáciách Postavy a štýlu sa občas stretávam s tým, že žena sa necíti dobre v doporučenom strihu. Je normálne, že určité strihy si spájame s určitým štýlom a môže sa stať, že daný štýl nemusí nositeľke vyhovovať, aj keď v ňom jej postava vyzerá výborne. Je to podobné ako pri farbách – farebný typ a farebná osobnosť sa nemusia zhodovať.

Puzdrová sukňa má strih, ktorý naozaj pôsobí formálne a klasicky. Ako bude sukňa pôsobiť však nie je dané len samotným strihom, ale i ďalšími prvkami – materiálom, vzorom, dĺžkou, či farbou. Nasledujúca koláž obsahuje sukne puzdrového strihu, avšak každá pôsobí úplne inak.

styl puzdrovej sukne

Záleží samozrejme aj na tom, s čím puzdrovú sukňu skombinujete. Inak bude vyzerať klasická čierna sukňa, ak si k nej oblečiete jemný splývavý top a inak bude pôsobiť s kontrastnou blúzkou. Ak k jemnejšie pôsobiacej sukni pridáte mäkký top, jej vyžarovanie bude iné ako kombinácia s formálnym sakom.

kombinacie sukne

Podobné úvahy by sa dali viesť i o iných tvaroch sukní. Ak napríklad viete, že lepšie vyzeráte v A-čkovom, či rozšírenom strihu sukne, ale chcete pôsobiť formálne a seriózne, vhodný materiál, vzor, dĺžka a farba sukne vám pomôžu. Ak viete čo si žiada vaša postava a čo potrebuje vaša osobnosť, ľahko dokážete zladiť jednotlivé parametre tak, aby ste aj dobre vyzerali, aj sa dobre cítili.

Máte podobný problém ako Mirka? Nosíte puzdrové sukne len na formálnejšie a serióznejšie príležitosti, alebo sa radi hráte s kombináciami strihu a iných parametrov? Máte obľúbenú sukňu, ktorú nosíte často, pretože je pre vás ako stvorená?

Back To Top