skip to Main Content

Sukňa ako typický ženský odev môže byť skvelým pomocníkom v snahe ukryť určité nedokonalosti postavy, prípadne kilogramy naviac. Platí to najmä v prípade určitých typov postáv a ak vás táto téma zaujíma, čítajte ďalej.


Rovné typy postáv

Sukňa je skvelým odevom, pretože vhodný strih dokáže ukryť nedokonalosti, ale i vyzdvihnúť a zvýrazniť krásne časti postavy. Pre rovnejšie typy postáv bez tvarovaného pása s peknými nohami je sukňa spôsobom ako môžu odpútať pozornosť od bruška, pása, prípadne širších pliec.

Tento typ postáv vyzerá dobre i v nohaviciach, ale sukňa im môže dodať ešte viac atraktívnosti, dojem oblosti a ženskosti.


Catherinne Zeta Jones – „čaša“, Gwyneth Paltrow – „stĺp“

Objemnejší spodok tela

Postavy s objemnejšou spodnou polovicou tela (hruškovité tvary) môžu v sukni alebo šatách úspešne ukryť širšie boky, objemné stehná, alebo „saddlebags“.


Michelle Obama, Kristin Davis

Objemné bruško

Postavy typu jablko v nohaviciach ukrývajú krajšiu časť svojej postavy – nohy. Ak zvolia šaty alebo sukňu, ich nohy vyniknú a celá postava vyzerá štíhlejšie a tvarovanejšie.


Kesha, Drew Barrymore

Presýpacie hodiny

Zatiaľ čo predchádzajúce telesné tvary môžu vyzerať dobre i vo vhodnom strihu nohavíc, pre postavy typu presýpacích hodín sú šaty alebo sukňa jednoznačne oveľa lepšou voľbou. V sukni a najmä v šatách perfektne vyniknú ich krivky a štíhly pás, zatiaľ čo v nohavice zbytočne zvýrazňujú ich plnšie stehná.


Christina Hendricks, Salma Hayek

Patríte k ženám, ktoré vedome uprednostňujú sukne a šaty pred nohavicami, pretože cítite, že vašej postave pristanú viac? Poznáte ideálny strih sukne, ktorý dokonale vyformuje vašu postavu? Ak máte chuť podeliť sa o svoje skúsenosti, diskusia je tu opäť pre vás.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top