skip to Main Content
Ako získať štýl
1. Štylistika – Ako získať štýl
2. Móda, tipy, triky – Ako nesplynúť s davom
3. Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
4. Dá sa naučiť byť štýlovou?
5. Ako spoznať svoj štýl z výstrižkov
6. Prečo je dôležité vedieť pracovať so svojou vizážou
7. Vytvorte si svoju „značku“
8. Ako začať budovať štýl

Niekto sa s ním už narodí a my ostatné ho musíme nájsť. Ale ako? V tomto príspevku by som chcela popremýšľať nad tým, čo všetko ku štýlu patrí a ako vzniká.

Štýl pozostáva z viacerých zložiek – sú to správne farby, správne strihy oblečenia, správne doplnky a najmä súlad s vašou osobnosťou. Ak vidíte na ulici ženu ktorá vás pozitívne zaujme, je to zvyčajne preto, lebo ona svoj štýl našla. Má na sebe oblečenie vo farbách, ktorá zvýrazňujú jej tvár, strihy oblečenia  ktoré robia jej postavu vyváženou a zakrývajú nedostatky, má na sebe doplnky ktoré vystihujú jej osobnosť a ladia s ňou. Celkovo pôsobí zaujímavo a jedinečne a v tom to je.

Na uliciach vídať stovky žien, ktoré sú si podobné ako vajce vajcu. Nie je na nich nič originálne, nič čo by vystihovalo špeciálne ich, ich povahu, názory, osobnosť. Nie je problém zájsť do predajne obchodného reťazca, ktorý predáva stovky kusov rovnakého oblečenia, ktoré je „in“. To z vás ale štýlovú ženu neurobí. Budete síce „in“, možno aj budete vyzerať dobre, ale ak toto oblečenie nebude vystihovať vás, nebude to „ono“.

Rovnako vám štýlovosť nezaručí to, že si kúpite šaty od drahej svetoznámej značky. Budú vyzerať draho, ale ak nebudú harmonizovať s vašou tvárou, postavou a osobnosťou, nebudete v nich presvedčivá.
 
Určite ste zažili situáciu, keď ste na priateľke obdivovali šaty, ktoré sa vám veľmi páčili. Našetrili ste na ne peniaze, konečne ste si ich kúpili… a dodnes vám visia v skrini nenosené. Prečo? Sú predsa také pekné, kvalitné, módne. Dôvod je ten, že priateľka je možno iným farebným typom, má inú postavu ako vy, alebo má inú osobnosť. Aj keď si perfektne rozumiete a ste naladené na jednu „vlnovú dĺžku“, každá v oblečení potrebujete niečo iné. Každá z nás je originál a oblečenie by malo našu jedinečnosť posilniť.

Štýl je o vhodnom namiešaní ingrediencií – farieb, tvarov a doplnkov ktoré vystihujú vašu náladu, názor, či potreby. I žena ktorá nemá ideálnu postavu môže byť štýlová. Drží sa toho, čo jej je najbližšie a čo ju vystihuje, nezapadá do davu.

Na to aby ste boli štýlová nepotrebujete veľa peňazí. Nie je to o nich. Ak sí kúpite tričko z obchodného reťazca a skombinujete ho so zaujímavými doplnkami, určite nebudete vyzerať tak obyčajne ako 10 ďalších žien, ktoré majú rovnaké tričko a doplnky nepoužívajú. Doplnky sú mocným nástrojom, ktorým štýl vytvárate.  

Ženy sa často boja, aby „niečo nepokazili“, aby nevyzerali nápadne, výstredne, smiešne alebo neprimerane. Sú neisté, lebo nemajú informácie o tom čo im pristane a sami to nevedia zistiť. Preto radšej nosia nudné oblečenie, v ktorom nevynikne ani ich tvár, ani ich postava, ale najmä ich osobnosť. Ak oblečením vyjadrujete seba samu, nemusíte sa na nič hrať a štylizovať do niečoho, čo vám nesedí a čo vám aj tak okolie neuverí.

Byť štýlová neznamená byť extravagantná, alebo odlišovať sa za každú cenu. Znamená to byť sama sebou. Uvoľniť sa, prejaviť sa, nenútiť sa do polohy ktorá je nám neprirodzená.

Premýšľajte nad svojím oblečením, premýšľajte nad sebou. Skúste zistiť, prečo stále kupujete čierne tričká, alebo opasky s oblou sponou, prečo by ste si nikdy nedali výrazný šperk, alebo prečo sa citite lepšie v nohaviciach ako sukni. Ak sa sama nespoznáte, poraďte sa s odborníkom.

Nájdite svoje farby, strihy a svoj štýl. Ak sa na vás pozrie niekto objektívne a povie vám čo vidí, možno sa o sebe veľa nového dozviete a budete prekvapená. Prekvapí vás, ako veľa o vás vaše oblečenie hovorí. Začnete o sebe a svojom oblečení premýšľať. Budete na dobrej ceste k nájdeniu svojho štýlu.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top