skip to Main Content
Pri browsovaní som natrafila na stránky Stockoholm Street Style. Nájdete na nich fotografie ľudí z ulíc módnych metropol (Paríž, Miláno…), žien i mužov, oblečených v rôznych štýloch od ležérneho až po extravagantný. Každý z nás má iný vkus a štýl, každý z nás má inú mieru toho čo je ešte vkusné a čo už nie. A práve o tom bude dnešný príspevok. 


 

Vybrala som niekoľko fotografií žien zo spomínaných stránok, ktoré ma zaujali tým že sa odlišujú. Či pozitívne, alebo negatívne, to nechám na váš názor. Zaujíma ma, čo vám na prvkoch ktoré sa vymykajú z bežného štandardu vadí, alebo naopak čo sa vám na nich zdá zaujímavé.

  Ľudia na Slovensku i v Čechách sú stále dosť konzervatívni a ak sa objaví niečo čo sa vymyká bežnému priemeru, stáva sa to predmetom diskusií, alebo dokonca otvorených poznámok. Naše hranice ovplyvňuje to, kde a ako žijeme, na malej dedine môže vyvolať rozruch outfit, ktorý vo veľkom meste nebude vôbec zvláštny. V Bratislave či Prahe to na uliciach vyzerá inak ako v Londýne, a tam zase úplne inak ako v Paríži. Čo je vám bližšie? Parížska elegancia, alebo londýnska nezávislosť a voľnosť? Čo je horšie? Ten náš konzervativizmus alebo slobodný štýl ktorá zaváňa nevkusom? Kde je pre vás tá „zlatá stredná cesta“?

Nasledujú fotografie vybraných outfitov a budem rada, ak v diskusii napíšete váš názor. Vyjadrite sa k štýlu, farbám, strihom, líčeniu, k tomu aký celkový dojem vo vás daný outfit vyvoláva. Zdá sa vám daný prvok ešte originálny, veselý, vtipný, alebo už „uletený“, málo ženský, vyzývavý, zle skombinovaný, či dokonca navkusný?

1 – Kombinácia ktorá ukrýva ženské tvary, dva dlhé odevy spolu, áno či nie?

 

2 – Výrazné vzory na nohaviacich – pre koho sú vhodné?

 

3 – Mix štýlov – koľko štýlov je vhodné skĺbiť tak aby to vyzeralo príťažlivo?

 

4 – Ponožky k sukni – módny trend alebo nevkus?

 

5 – Neónové farby – je to vtipné a veselé, alebo už príliš?

 

6 – Umelé kožušiny – sú zaujímavé, alebo tých viest a kožúškov je už všade veľa? Sú nosené s ohľadom na telesný tvar?

 

7 – Kombinovanie viacerých vzorov – štýl „vypadlo na mňa zo skrine“ alebo zaujímavý efekt?

 

8 – Pohodlie a ležérnosť, alebo chaos štýlov?

 

9 – Vzorovaná látka použitá na vrchnom i spodnom diele – zaujímavé alebo dojem pyžama?

 

10 – Čierny monolit a jeden veľmi výrazný prvok – áno či nie?

 

11 – Netradičné kombinácie materiálov – áno či nie?

 

12 – Príliš vypasované, tesné, krátke oblečenie – ženskosť alebo prvoplánovosť?

 

13 – Ležérnosť a nevýrazné farby – nuda, alebo štýl?

Sú na fotografiách prvky ktoré by ste chceli skúsiť, ale nemáte na ne odvahu? Máte chuť odlíšiť sa, ale okolie vám túto chuť svojimi poznámkami berie? Alebo sú tam naopak prvky ktoré sú vám nepríjemné a pokladáte ich za nevkusné? Kde sú vaše hranice toho, čo je vkusné a čo už nie? Čo by ste si nikdy na seba nezobrali a čo vás najviac rozčuľuje na ostatných? Otázok a námetov je dosť, v diskusii svoje názory môžete prejaviť!

zdroj foto: http://carolinesmode.com/stockholmstreetstyle/?menu

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top