skip to Main Content

Ellen DeGeneres je známou americkou komičkou, ktorá sa preslávila i vďaka vlastnej show. Má 58 rokov a jej lesbická orientácia je zrejme dôvodom toho, prečo často siaha po maskulínnych prvkoch v oblečení. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ktoré prvky jej oblečenia pomáhajú Ellen vytvoriť jej typický štýl.

Pri hľadaní fotografií Ellen som našla jedinú fotku na ktorej je v sukni. Je z obdobia, kedy mala Ellen 18 rokov a pochádza zo školského plesu. Ellen má na nej i nezvyčajne dlhé vlasy.

00b

Tvár Ellen má svetlú a ľahkú farebnosť – jej modré oči priťahujú veľa pozornosti a v tvári krásne žiaria. Nos je výrazný a celkovo jej črty pôsobia skôr stroho.

00a

Jej postava je rovná a nepôsobí príliš krehko, čo je dané i jej výškou 171 cm.

Ellen DeGeneres And Portia De Rossi In Italy

Ak sa ku kombinácii strohejších čŕt tváre a rovnej a vyššej postavy pridá i voľba krátkeho zostrihu vlasov, maskulínny dojem sa viac umocní. Na nasledujúcej koláži je vidieť, že čím rovnejší, strohejší a kratší je účes, tým viac pôsobí tvár Ellen maskulínne.

kolaz uces

Do svojho oblečenia Ellen často pridáva typické klasické a pánske prvky, v ktorých pôsobí skôr ako muž – košele, saká, nohavicové kostýmy, rovné strihy, strohé línie, neutrálne farby.

kolaz oblecenie

Svetlá, ľahká farebnosť tváre Ellen pomáha celok trochu zjemniť a celkové pôsobenie záleží i od výberu farieb a kontrastu.

kolaz farby

Maskulínne vyžarovanie Ellen je zrejme prejavom toho, že je to práve ona, kto vo vzťahu zastáva mužskú rolu, zatiaľ čo jej partnerka Portia de Rossi je viac submisívna.

kolaz portia

Maskulínne prvky k Ellen patria, patria k jej štýlu a vyhovujú jej osobnosti. Výber mužských prvkov je zrejme prejavom toho, že nechce zvýrazňovať svoju ženskú stránku (jin) a chce sa prezentovať skôr ako osoba s prevahou mužského princípu (jang).

Ako na vás Ellen pôsobí, čo sa vám na jej štýle páči a čo by ste zmenili? Aký máte názor na prevahu mužských prvkov v ženskom šatníku? V diskusii je opäť priestor na vaše názory a dojmy!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top