skip to Main Content

„Dobrý deň, všimla som si, že je teraz (hlavne v zahraničí) veľmi populárna sivá farba vlasov. Aj mladšie ženy si nechávajú odrásť vlastné a prestanú sa farbiť. Alebo niektoré mladé dievčatá si vlasy na sivo vyslovene zafarbia.

Zaujímalo by ma, či sú farebné typy, ktoré si to vyslovene môžu dovoliť bez toho, aby im to uškodilo, respektíve, čo následne zmeniť v šatníku, ako prispôsobiť líčenie a podobne. Mne sa páči tento naturálny prístup a farbenie vlasov neznášam. Ale som chladný zimný typ a neviem, či ma to príliš nezostarelo. Ďakujem. Lucia.“

Trend sivých vlasov má svoj vrchol už pomaly za sebou, objavil sa na celebritách v zahraničí už začiatkom tohto roka. Šediny sú spájané s vekom a môžu vyzerať veľmi prirodzene na ženách v zrelom a vyššom veku, najmä ak chladná sivá farba šedín ladí s ich pleťou a očami, teda ak v ich tvári prevládajú chladné pigmenty.

Ak si však vlasy na sivo zafarbí mladšia žena, výsledok je často neprirodzený a dôvodom nie je len prípadná disharmónia v prípade prevahy teplých pigmentov v tvári, ale najmä psychologické pôsobenie šedín. Šediny vnímame prirodzene popri zrelej tvári, zatiaľ čo popri mladej pokožke bez vrások pridávajú tvári vek, dojem únavy a vyčerpania.

Ak sú šediny jemne natónované inou farbou (ružovou, modrou, fialovou), človek automaticky registruje že vlasy sú umelo farbené a preto hodnotí len to, či sa farbenie podarilo alebo nie. Pri neutrálnej šedej farbe vlasov však ako prvý zaujme fakt, že šediny sú k mladej tvári neprirodzené a tento dojem neprirodzenosti je tým silnejší, čím menej odtieň ladí s farebnými vlastnosťami tváre.

Trend sivých vlasov môže z hľadiska farebnosti vyzerať dobre najmä na letných chladných farebných typoch. Pri zimných chladných typoch môžu sivé vlasy vyzerať viac, alebo menej prirodzene, je to individuálne a záleží od tmavosti a farby očí.

Pekným príkladom pôsobenia sivých vlasov môže byť postava Mirandy Priestly vo filme Diabol nosí Pradu. Štylizácia Meryl Streep v tomto filme dokonale vystihuje osobnosť postavy. Sivé vlasy predstavujú to, že má už niečo za sebou, že je zrelá a má skúsenosti a výrazne chladný odtieň sivej farby vlasov popri jej jarne sfarbenej tvári vytvára efekt tvrdosti a prísnosti.

Meryl Streep

V diskusii môžete napísať svoj názor na trend sivých vlasov na mladých i zrelých ženách. Páči s vám tento trend? Myslíte si, že sivé vlasy môžu na mladých ženách vyzerať pekne, či zaujímavo? Plánujete v zrelom veku svoje šediny priznávať, alebo skôr maskovať farbením vlasov?

Súvisiace články:
Farebný typ a jeho variácie počas života
Tlmený typ a žiarivá farba vlasov
Ako vzniká začarovaný kruh nevhodnej farebnosti
Ako farba vlasov môže ubrať tvári iskru
Farba vlasov podľa farebného typu
Čo so šatníkom po výraznej zmene farby vlasov

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top