skip to Main Content
Inšpiráciou pre dnešný článok bola nasledujúca fotografia Sienny Miller, ktorá je milovníčkou pásikov a nosí ich dosť často. To či pásiky na človeku vyzerajú dobre, súvisí s telesným tvarom a štýlom nositeľky, ale dôležitá je i farebnosť pásikov, a samozrejme i vlasov a líčenia nositeľky.

Farebnosť Sienny Miller bola na blogu spomínaná v samostatnom článku a je svetlá jarná. Jej postava má tvar trojuholníka, má výrazné hranaté ramená. Možno i preto SIenna tak často siaha po pásikoch – ladia s jej strohým telesným tvarom.

Vodorovné pásiky spôsobujú efekt optického rozšírenia tej časti postavy, na ktorej sa nachádzajú. Veľa žien si pamätá túto príliš zovšeobecňujúcu frázu a preto sa pásikom automaticky vyhýba. Nejde však len o pásiky samotné, záleží i na strihu odevu, jeho skombinovaní s inými časťami outfitu, farebnom ladení, veľkosti vzoru i tiež na materiálovom prevedení.

Napriek tomu že SIenna má širšie ramená, na nasledujúcich obrázkoch jej vodorovné pásiky proporčne nijako neubližujú. Práve naopak – outfity sú vyskladané a strihovo i farebne riešené tak, aby jej postava vyzerala proporčne – tielkový top, kombinácia topu s kardigánom, svetlá farba spodného dielu, objem spodného dielu – to všetko sú spôsoby ako môžu pásiky na hornej polovici tela žien so širšími ramenami vyzerať skvele.

Sienna sa na väčšine spoločenských akcií prezentuje v neutrálnych farbách a jednoduchých líniách, ale má rada i dotyk ženskosti a jemnosti v podobe pastelových farieb a rozšírených, či riasených sukní. Outfit z úvodnej fotografie zodpovedá spomínanej strohosti a jednoduchosti, avšak nie je príliš upätý alebo formálny. Zaujímavými prvkami sú asymetria a kombinácia dvoch veľkostí pásikov, ktoré posúvajú celkové pôsobenie viac k mestskému štýlu. Celkový dojem je elegantný, ale i zaujímavý a nápadný.

Ak by sme posudzovali len tvar a strih outfitu, má všetko čo má mať. Väčší a výraznejší vzor pásikov a ich uloženie na sukni dodávajú Sienne oblosť a ženské krivky v oblasti bokov. Na blúzke sú pásiky tenšie a ich zvislý smer a zavinovací efekt pomáhajú zjemniť a zúžiť ramená. Postava vyzerá proporčne skvele.

Napriek tomu vyzerá SIenna v tomto outfite trochu tvrdo. Jej črty tváre sú zmiešané, jej postava je strohá, jej farebnosť pôsobí naopak jemne a sviežo. Preto by celkové pôsobenie oblečenia ktoré nosí nemalo byť ani úplne strohé, ale ani príliš mäkké.

V tomto prípade sú problémom najmä farebná teplota a miera kontrastu. Sienna zvolila štýl ktorý jej vyhovuje, strohé línie pásikov zjemnila kombináciou ich smeru a strihom odevu, avšak príliš vysoký tmavostný kontrast, ťažká a chladná farba rúžu a málo teplá farba vlasov posúvajú celkové pôsobenie do príliš tvrdej polohy.

Sienna by mohla aspoň na detailoch (doplnky, rúž) dodať celku štipku mäkkosti, jemnosti a sviežosti v podobe farebných akcentov v jarných farbách. Celok by mal všetko čo Siennin štýl, telesný tvar i farebnosť potrebujú – jednoduchosť, eleganciu, ale i štipku ženskosti a jemnosti.

Čo si myslíte o uvedenom outfite Sienny? Dokážete odhadnúť, či vašej tvári, postave a štýlu viac sedí jemnosť, alebo strohosť? Aké vzory a línie vás viac priťahujú?

Súvisiace články:
Materiály a vzory – pásiky
Káro a zvislé prúžky
Sienna Miller – svetlá jar
Postava typu V
Farby akcentov pre jarné typy

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top