skip to Main Content

Pri príležitosti včerajšieho 18. výročia úmrtia princeznej Diany som natrafila na jej fotografiu v zelených šatách a keďže som si uvedomila, že Diana na tomto blogu zatiaľ nebola spomínaná, rozhodla som sa jej venovať samostatný príspevok.

Fotka v zelených šatách (záber naľavo v nasledujúcej koláži) ma nadchla tým, ako krásne na nej Diana vyzerá. Hľadala som i iné odtiene jasnej a teplejšej zelenej a modrej, pretože práve tieto farby veľmi pristanú modroočkám, ktoré majú rovnako ako Diana svetlú a teplejšiu farebnosť.

Červená je ďalšou farbou, ktorá lichotí svetlej jarnej farebnosti. Namala by byť ťažká, tmavá, alebo chladná, skôr živá a jasná, ale zároveň ľahká.

Pri ružovej veľmi záleží na farebnej teplote a čistote. Chladná ružová, i v prípade že je svetlá, nie je pre svetlé jarné typy ideálna, pretože nedokáže rozžiariť ich pleť a oči. Neutrálne a teplejšie odtiene ružovej (lososová) a červenej sú lepšou voľbou.

Podobné je to i s inými chladnými farbami.

Väčšina známych tvárí so svetlou farebnosťou nosí vlasy zosvetlené na blond. Princezná Diana je ukážkou toho, že vlasy tohto typu nemusia byť nutne len blond. Ich tvári väčšinou lichotí zosvetlenie prirodzenej farby, ale nie je podmienkou. Pri blond je vhodné dať pozor na správnu farebnú teplotu, pretože ak má tvár viac teplých ako chladných pigmentov, tvár v chladných odtieňoch blond nevyzerá tak sviežo a ideálna nie je ani úplne teplá farba.

Väčšina fotiek v kolážach nemá príliš dobrú kvalitu, ale dúfam že i tak môže byť princezná Diana inšpiráciou pre všetky svetlé jarné typy. Ak medzi ne patríte a neskúsili ste ešte svieže odtiene zelenej, napravte to.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top