skip to Main Content
Server prozeny.cz, vo svojom článku nedávno pripravil inšpiráciu pre ženy s väčšou konfekčnou veľkosťou na príklade modelky Jany. Či táto snaha môže byť naozaj inšpiráciou pre moletky, alebo skôr príkladom toho ako to nerobiť, sa dozviete v pokračovaní článku. V úvodnej fotogalérii nájdete fotografie Jany v modeloch, ktoré pre ňu vybrali štylisti z prozeny.cz.

S hlavnou myšlienkou článku, že i žena v väčšou konfekčnou veľkosťou môže vyzerať príťažlivo, sa nedá nesúhlasiť. Je jedno prečo má žena kilogramy naviac, ak ich dokáže vhodným oblečením skryť, alebo urobiť svoju postavu vyššou, štíhlejšou, proporčnejšou, je to skvelé a môže naozaj vyzerať príťažlivo. Ak žena nerezignuje a napriek nadváhe jej nie je jedno ako pôsobí na svoje okolie, vyzerá vždy príťažlivejšie, ako žena ktorá svoj problém s postavou ukrýva do usadlých, nevýrazných odevov bez fantázie.

Po prezretí fotiek Jany v spomínaných modeloch môže mať čitateľ dojem, že Jana naozaj nevyzerá ako rezignovaná žena, ale že svojím oblečením dáva najavo, že sa ako žena cíti. Oblečenie, doplnky a líčenie nepôsobia usadlo a Jana pôsobí upravene a sebavedome.
Na druhej strane, možno aj vy ste si pri prezeraní fotografií Jany pomysleli, prečo jej postavu štylisti takto oblečením zdeformovali, prečo sa nesnažili zakryť nedostatky Janinej postavy a paradoxne na ne nevhodným výberom modelov poukázali.

Pri prvom modele blúzky a sukne oblečenie zvýrazňuje disproporcie telesného tvaru Jany. Peplum, strih topu a svetlejšia farba sukne zvýrazňujú objemnosť spodnej časti postavy. Na tretej fotografii som model upravila tak, aby pôsobil viac proporčne.

Na príklade kombinácii s nohavicami je vidieť, ako svetlé farby dokážu pridávať objem, najmä v prípade príliš tesného strihu nohavíc.

Kombinácia s tmavými nohavicami je vydarenejšia, aj keď strih nohavíc mohol byť v hornej časti priliehavejší.

Modré šaty nie sú k postave Jany lichotivé, pretože ju zobjemňujú a pridávajú jej kilogramy.

 

Na nasledujúcej fotografii je vidieť, že líčením sa snažila vizážistka oddialiť oči Jany viac od seba. To sa naozaj podarilo, avšak ostrý tvar očných tieňov by nezaškodilo mierne zjemniť zaoblením.

Najhorším modelom, ktorý Jane štylisti vybrali, sú jednoznačne mini šaty bledej farby s drobným vzorovaním. Štylisti ním zrejme chceli dokázať, že ani moletky sa nemusia báť ukázať nohy. Je jedno, či ste moletka, alebo štíhla, nohy by ste mali ukazovať tak, aby vyzerali pekne a aby strih šiat či sukne tvaru vašich nôh lichotil. Objaviť svoju ideálnu dĺžku sukne je malým tajomstvom, ktoré by mala poznať každá žena.
V prípade spomenutých šiat ani tmavé pančuchy nepomôžu zachrániť situáciu a dĺžka šiat pôsobí naozaj nelichotivo a pridáva Janinej postave niekoľko optických kilogramov naviac. Na tretej fotografii je návrh variácie šiat, ktoré by Janu až tak nerozširovali, aj keď na tieto šaty by Jana radšej mala zabudnúť úplne.

Jana je na všetkých fotografiách upravená – má upravené vlasy, je nalíčená, outfity obsahujú doplnky, nosí podpätky a niektoré modely obsahujú i farby. Pôsobiť upravene je fajn, ale pôsobiť naviac proporčne je ešte lepšie. A to sa bohužiaľ štylistom z prozeny.cz v prípade Jany nepodarilo.

Aký je váš názor na prácu štylistov z prozeny.cz? V prípade že ste moletka, máte svoje osvedčené triky na optické zoštíhlenie postavy? Diskusia je tu pre vás!

Zdroj foto: prozeny.cz

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top