skip to Main Content

„Náhodou jsem narazila na tento článek, který je sice primárně určen Asiatkám a obsahuje tipy, jak vypadat starší, resp. na svůj věk. Nicméně Vám ho posílám proto, že často na blogu zdůrazňujete důležitost doplňků a skutečnost, že často drobné změny, které nezaberou ani příliš času ani peněz, mají obrovský efekt na celkový vzhled člověka.


www.extrapetite.com

A právě v tom je tento článek úžasně ilustrativní, fotky „before a after“ hovoří za vše – já osobně bych si toto měla zarámovat a mít před očima denodenně, protože v 80% případů spadám do kategorie „before“…vždycky si říkám, že to přece není tak hrozné a jdu JEN s dětma ven, nebo skočíme nakoupit do sámošky, nebo jen na skok odvedu/vyzvednu dcerku ze školky a tak podobně… ale tady vidím, že je to škoda.“

www.extrapetite.com

Dnešný námet mi poslala Terezka a mne sa zdá celkom zaujímavý. Moje odporúčania ako vyzerať upravene a zaujímavo sú nasledovné:

Premýšľajte nad tým, ako jednotlivé kúsky zladíte, aké celkové vyžarovanie má vaše oblečenie. I voľnočasové oblečenie môže vyzerať zaujímavo, ak má nejakú „myšlienku“, ak vystihuje vás a váš jedinečný štýl.

Vyberajte si kvalitnejšie materiály – lacné, rozťahané tričko, či funkčné športové veci vám nikdy nedodajú pocit ženskosti, elegancie, či zaujímavosti. Hľadajte materiály, ktoré si držia svoj tvar i po praní – vhodný je podiel elastického materiálu, nekrčivé materiály, dotyk hodvábu na šatke, alebo kvalitný materiál na kabelke. Vyhnite sa odevom na ktorých už na prvý pohľad vidieť, že sú „šité horúcou ihlou“, zle zostaveným vzorom, odevom s trčiacimi niťami, krivými stehmi a pod..

Vymeňte pohodlné tenisky za pohodlné, ale zaujímavé topánky. Podpätok nie je nevyhnutne nutný (aj keď často výrazne  posilní ženský dojem), dôležitá je kvalita vypracovania i materiálu.

Doplnky, doplnky, doplnky – zaujímavá čiapka, náhrdelník, šatka, či topánky urobia z obyčajnej kombinácie niečo oveľa viac sofistikované. Na blogu je množstvo príkladov – skúste napríklad vrstviť šperky.

Dodržiavajte pravidlo jediného objemnejšieho odevu – nekombinujte dva objemné odevy v jednom outfite.

Nevytvárajte usadlý a nudný dojem drobnými a príliš tlmenými vzormi.

Obliekajte sa primerane veku. Mladistvo vyzerajúce oblečenie je fajn, ale kŕčovitá snaha vyzerať mladšie môže v zrelom veku vyznieť lacno. Vyhnite sa detailom, ktoré môžu vyvolávať príliš infantilný, či nezrelý efekt.

Dbajte na to, aby vám oblečenie dobre sedelo. Nekupujte si oblečenie len preto že je zľavnené, ak vám nesedí, aj tak ho nebudete nosiť a bude zbytočne zaberať miesto v šatníku. V konečnom dôsledku sú to len vyhodené peniaze a nie výhodná kúpa.

Orientujte sa na strednú úroveň miery formálnosti. Príliš ležérne, športové, funkčné oblečenie je určené na voľný čas a šport.

Zamerajte sa na kvalitnejšie nadčasové kúsky a dopĺňajte ich trendovými doplnkami. Skriňa plná módnych výstrelkov a aktuálnych trendov vás dostane do situácie, že nebudete mať čo na seba.

Aké sú vaše tipy? Dokážete pomenovať to, vďaka čomu vyzerá vaše oblečenie sofistikovanejšie, zaujímavejšie, vďaka čomu nezapadnete do davu a možno i potešíte svoje okolie?

Súvisiace články:
Zle zostavené vzory
Sila drobných detailov
Ako možno oblečenie vyzdvihnúť, alebo zhodiť
Vrstvenie šperkov
Osviežte svoje nudné kombinácie
Čo nenosiť – široké so širokým
Kedy vzory pôsobia usadlo a fádne
Čomu sa vyhnúť po 40-tke

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top