skip to Main Content

Kristína prišla na konzultáciu Určenia farebného typu spolu so svojou mamičkou Alicou. Obe už farebnú typológiu v minulosti absolvovali inde, avšak s výsledkom sa úplne nestotožnili a tak sa rozhodli nechať sa otestovať znova.

Angelina Jolie

Predchádzajúce testovanie bolo robené pomocou systému 12 tonálnych farebných skupín a výsledkom Alicinho testovania bol chladný letný typ. Pri pohľade na tvár Alice sa dala tušiť prevaha chladných pigmentov, ale pôsobila aj dosť jemne. Alica má zeleno-hnedé, stredne tmavé oči a neutrálne hnedé vlasy tmavosti 5-6.

Pri porovnávaní reakcií tváre na jednotlivé farebné vlastnosti bolo jasné, že Alici najmenej prospievajú príliš jasné a žiarivé farby, Chladnejšie a mäkké farby ladili s jej tvárou oveľa viac – Alicina farebnosť je tlmená letná.

Pri pohľade na paletu svojich ideálnych farieb sa Alica veľmi potešila, pretože práve jemnejšie odtiene letných farieb sú tými, ktoré má najviac rada a cíti sa v nich dobre. Skonštatovali sme, že je jednou z mála žien, ktoré sa spontánne tešia zo svojej tlmenej farebnosti, pretože málokto chce byť tlmeným typom. Dosť žien s touto farebnosťou je svojou tlmenosťou sklamané a túžia byť iným farebným typom.

Myslím si, že dôvodom tejto nízkej preferencie tlmenej farebnosti je fakt, že väčšina koláží na webe, ktoré majú byť inšpiráciou pre tlmené typy, pôsobí pomerne nevýrazne, fádne, akoby nemali žiadnu energiu. Pozrite napríklad na nasledujúcu koláž, ktorú som našla na Pintereste tu.

Nenájdete v nej žiadne živšie, aktívnejšie a dynamické farby a preto nebude vyhovovať všetkým. Farby ktoré sú najčastejšie prezentované ako tlmené sú veľmi umiernené a nevýrazné a preto sa môže stať, že ak si žena myslí že je tlmeným typom a začne svoj šatník zapĺňať podobnými odtieňmi, výsledok môže byť fádny a môže potláčať jej osobnosť, najmä v prípade že ide o aktívnu, živú, veselú, dynamickú, či hravú povahu.

Tlmené typy pritom vôbec nemusia vyzerať fádne a nevýrazne. Stačí zaradiť do svojho šatníka i aktívnejšie a sviežo pôsobiace farby (červenú. žltú, béžovú…) a výsledok môže byť dostatočne jemný, ale zároveň i živý a aktívny, napríklad tak ako na nasledujúcej koláži.

Alica bola s výsledkom svojho testovania spokojná, rovnako ako Kristína, ktorá bola pri predchádzajúcom testovaní označená za svetlý letný typ, avšak s chladnými letnými farbami sa nedokázala plne stotožniť. Pri konzultácii sme zistili, že jej tvár vyzerá oveľa živšie vo farbách s prevahou teplých pigmentov, ktoré sú svieže a ľahké – jej farebnosť je svetlá jarná.

Kristína sa z výsledku tešila, pretože má veľmi rada živé a svieže jarné farby, najmä zelenú v jej mnohých odtieňoch. Je perfektné, keď sa farebný typ zhoduje s farebnou osobnosťou a takáto zhoda nastala u Alice i Kristíny. Preto som z konzultácie s nimi mala veľkú radosť a teším sa, že obe našli svoje ideálne farby a pochopili, prečo im niektoré doteraz odporúčané farby úplne nesedeli. Želám obom dámam veľa farebných inšpirácií a radosti!

Súvisiace články:
Tlmený typ vôbec nemusí vyzerať nudne
Aktívne a pasívne farby
O výsledku rozhodujú vhodné kombinácie farieb
Prečo je dôležitá i farba spodných dielov
Objavte farby ktoré rozžiaria vaše oči

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top