skip to Main Content

Námetom k dnešnému článku bolia fotografia Heidi Klum v šatách z jemného materiálu. Dá sa na nej pozorovať fakt, že pri výbere šiat sa oplatí uvažovať nielen o farbe a strihu, ale i o materiáli. Nevhodný materiál môže totiž znížiť úroveň celkového dojmu, najmä v prípade že neladí so stavbou postavy nositeľky. V dnešnom článku nájdete 3 známe tváre a príklady nevhodného výberu materiálu.

heidi klum

Heidi Klum

Heidi má veľmi štíhlu a hranato pôsobiacu postavu. Pri pohľade na odhalené časti jej tela môžeme pozorovať kosti a kĺby. To je dôvodom toho, prečo jemný, éterický materiál šiat na nej nevyzerá dobre – ľahkosť a splývavosť materiálu neladia s jej strohou  telesnou stavbou a nepomáhajú ukryť hrany. Práve naopak – zvýrazňujú ich. Na nasledujúcich kolážach nájdete porovnanie rôznych materiálov.

kolaz heidi klum2

kolaz heidi klum


Sarah Jessica Parker

Podobným príkladom je Sarah Jessica Parker  – jej postava je štíhla a nie je až taká hranatá ako postava Heidy, pretože na tele Sarah vidieť i svalovú hmotu. Na nasledujúcej koláži má na sebe príliš jemné materiály, ktoré neladia s jej telesnou stavbou – sú príliš tenké, splývavé a ľahké.

sjp no

Že sa to dá aj lepšie, dokazujú fotografie v nasledujúcej koláži. Ak sú materiály menej jemné, postava Sarah pôsobí úplne inak. Pevnejší materiál oveľa viac lichotí celkovému dojmu a nezvýrazňuje hrany na postave.

sjp yes


Taylor Swift

Postava Taylor je štíhla, hranatá a je naviac i vysoká. Ani ona nevolí vždy ideálne materiály. Rada siaha po jemných prvkoch a tak môžeme na nej často vidieť jemné, padavé a ľahké materiály, ktorými dosahuje efekt romantiky. Na nasledujúcej koláži je porovnanie jemných materiálov s pevnejšími. O postave a štýle Taylor si môžete prečítať viac v samostatnom článku.

ts


Ak máte štíhlu a hranatú postavu, vyhnite sa noseniu príliš jemných, padavých a ľahkých materiálov. Siahajte po takých, ktoré svojím vyžarovaním pomôžu vašu postavu zjemniť a budú s ňou lepšie komunikovať.

Máte v šatníku nejaký odev, ktorý má výbornú farbu, skvelý strih, ale cítite že materiál neladí s vašou postavou?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top