skip to Main Content

Námet na dnešný článok som dostala od Zuzky: „Zaregistrovala som, že v módnych časopisoch a na prehliadkach čoraz častejšie vidno široké nohavice. Úplne dlhé, aj v 7/8 dĺžke. V obchodoch som na nejaké tiež natrafila, hoci stále prevažujú úzke modely. Pre aké typy postáv sú tieto nohavice vhodné? Myslím si, že som X, každopádne, s mojimi 160 cm sa bojím, že ma tie nohavice ešte „zmenšia“. Čo všetko ešte treba vziať do úvahy?“

Po dlhom období expanzie úzkych strihov, sa široké nohavice začínajú opäť objavovať v kolekciách a to už od minulého roka. Pod označením široké nohavice si môžeme predstaviť rôzne strihy – rozšírené od pása, rozšírené od kolien, naberané v páse a pod.. V pokračovaní článku nájdete tipy na ich výber i dozviete sa, aké faktory je dobré brať do úvahy pri ich nákupe.


Telesný tvar – základ pre výber strihu

Široký strih nohavíc pridáva nohám objem, preto sk je strih široký už od pása, vyzerajú v ňom najlepšie veľmi štíhle ženy. Ak máte postavu I alebo V a ste štíhla, tohoto strihu sa nemusíte báť, avšak zvážte i svoju výšku (viď text nižšie). Tento strih vám môže pridať trochu želaného objemu, prípadne dorovnať proporcie.

kolaz-siroke-nohavice-stihle

zľava doprava: Caroline Sieber, Hilary Rhoda, Gwyneth Paltrow, Olivia Palermo

Ak nie ste štíhla, máte širšie boky, oblý zadok, alebo plnšie stehná, nohavice široké od pása nebudú pre vás ideálne, pretože vašim bokom a nohám pridajú ešte viac objemu. Vyhnite sa i strihom, ktoré majú v páse sklady, alebo riasenie.

kolaz-siroke-zenske

zľava doprava: Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, Michelle Obama, Garcelle Beauvais

Ak teda máte krivky, voľte radšej univerzálnejší strih, kedy sú nohavice rozšírené až od kolien. Takýto strih dokáže kompenzovať šírku bokov či stehien, ale bez toho, aby celé nohy pôsobili príliš mohutne.

kolaz-krivky

zľava doprava: 2 x Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Salma Hayek


Zohľadnite i telesnú výšku

Široké nohavice vyzerajú najlepšie na vysokých ženách. Nasledujúca koláž demonštruje, že na nižších ženách vytvárajú široké nohavice uzemňujúci efekt a skrátená dĺžka tento efekt posilňuje ešte viac. Ak nie ste vysoká a nechcete si z výšky opticky ešte viac ubrať, voľte len mierne široké strihy. Pomôžu vám samozrejme i podpätky.

kolaz-vyska-nizke

zľava doprava: Rowan Blanchard (165cm), Lorde (165cm), Caroline Manzo (150cm), Emmanuelle Chriqui (160cm)

Nízke postavy si môžu pomôcť i farebným prepojením nohavíc a topu, čo pomôže postavu opticky predĺžiť.

kolaz-prepojenie

zľava doprava: Jenifer Aniston, Kirsten Dunst, Petra Němcová, Katie Holmes


Vyberte vhodný materiál

Čim menej poddajný je materiál širokých nohavíc, tým viac objemu pridajú nohavice vašej postave. Ak chcete pôsobiť v širokých nohaviciach štíhlejšie, voľte splývavejší materiál.

Hrubšie, prírodné a nepoddajné materiály pôsobia menej elegantne a viac ležérne, zatiaľ čo voľbou viac splývavého, jemnejšieho a ľahšieho materiálu vytvoríte efekt jemnosti a elegancie.

kolaz-material

zľava doprava: Michelle Obama, Jenna Elfman, Olivia Wilde, Jane Fonda


Vhodne ich skombinujte

Ak nechcete, aby úplne zanikla silueta vašej postavy, vyhnite sa noseniu dvoch širokých odevov (viac v tomto článku) a k širokým nohaviciam voľte radšej priliehavejšie topy, blúzky, saká, či bundy.

kolaz-volnost

zľava doprava: Rachel Roy, Leandra Medine, Zendaya Coleman, Rachel Zoe


Aký je váš vzťah k širším strihom nohavíc? Oslovuje vás tento trend, alebo ide mimo vás? Páčia sa vám široké nohavice na iných? Diskusia je tu pre vás a vaše názory!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top